• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pi4 problém s TV Samsung - Anynet+
#1
Dnes jsem vyměnil Pi3 s OMSC za Pi4 Libreelec (prosím nekamenovat, jsem jen uživatel, takže podle návodů nahraných pár doplňků a u toho končím).
Pi3 fungovalo naprosto bez problému, s TV jsem to ovládal přes Anynet+ jedním ovladačem, nedělalo problém vypnutí, jednoho, nebo druhého zařízení, vždy se znovu bez problémů a mého zásahu spojila.
Dnes připojeno Pi4 s Libreelec. Na začátku před instalací jsem jej ovládal přes bezdrátovou myš. Po instalaci jsem zjistil, že se chytla i TV (sama, zapojeno do stejného HDMI jako předchozí). Pak se ale "krabička" sekla, respektive jsem si to myslel, ale spíš vypadlo ovládání. 
Restartoval jsem a od té doby nic. Buď to zařízení nenajde, nebo najde "Recorder", ale i když se spojí ovládat nejde, pak najde Kodi, ale buď se nespojí a nebo se spojí a nic se neděje, nebo dvakrát se zpožděním zareaguje a hned zase vypadne.
Nepomůže ani vypnutí, přepnutí na jiný zdroj atd.
Co jsem četl, tak TV Samsung s Anynetem mají problém, ale mě to na Pi3 fungovalo. Lze to vyřešit nějakým doplňkem? Co vyměnit HDMI kabel (původní použít kvůli jiném připojení HDMI do PI4).

Děkuju
 
Citovat
#2
Pročetl jsem pár zahraničních diskuzí a tento problém se netýká jen Samsungu, ale i dalších značek.
Našel jsem pár rad, které někomu pomohly, někomu ne. Mě kupodivu ano, uvidíme na jak dlouho.
- zkusit vypnout TV ze zásuvky na delší dobu (cca 15-20 minut) nebo vrátit do továrního nastavení, z důvodu, si televize může pamatovat předešlé zařízení napojené na CEC a to může způsobovat problém
- s tím souvisí další rada, vyměnit HDMI slot (to jsem udělal já)
- dát kabel HDMI v PI4 do konektoru uprostřed, vedle napájení. Nevím důvod, ale udělal jsem to tak
- zkusit jiný kabel HDMI nebo redukci na mini. Nákladná varianta, protože x uživatelů psalo, že jich vyzkoušelo hodně a nemělo to vliv, jiní psali, že jim to pomohlo. Bohužel nikde není uvedena specifikace, o jaký kabel by se mělo jednat.

Já teda použil jiný HDMI na TV a přepojil to zároveň i na Pi4 a ihned to zabralo. Neměl jsem ale čas to nějak víc testovat, takže uvidím, jestli po odpojení, nebo vypnutí TV se problém nebude opakovat. Ale v totmo případě se mi to připojilo samo, bez nutnosti zařízení vyhledávat a připojovat,

Omlouvám se administrátorům, jeslti jsem špatně zvolil vlákno, jak jsem psal, nevyznám se v tom a tak nevím, jestli je to chyba SW nebo HW.
 
Citovat
#3
Já myslím, že na TV Samsung pro obnovu CEC zařízení zvolíš pomocí D.O. Source/vstupy a na HDMI1 (2, 3, 4) stiskneš Tool a dáš Obnovit.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/W10/Android12 -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#4
meda: to jsem samozřejmě zkoušel a kdyby to bylo tak jednoduché, tak myslím, že nejen já, ale x dalších uživatelů po celém světě nehledá řešení.
Ale i tak děkuju.
 
Citovat
#5
Mám totožnou sestavu:
Pi4 Libreelec - Samsung TV
ze začátku se mi televizní DO občas hned připojilo k RPi, občas ne, ale časem - cca 3 dny - se to samo usadilo a už naprosto OK.
To samý se mi dělo s bluetooth klávesnicí - prvních pár dnů se občas nechytla a musel jsem znovu párovat - pak se usadilo a připojuje se už vždy sama.
Přijde mi, že to je snad vlastnost LibreElec - že potřebuje pár restartů aby se ty věci usadily a fungovaly.
 
Citovat
#6
u mě to samé. rpi4 a libreelec a CEC. Ztratila se, nechytla se. Dva restarty a od té doby pokoj. Důvod netuším..
Ostružina 4
TV-HAT tuner
USB 7.1 zvuková karta
 
Citovat
#7
To dame, starsi Samsung se tvaril, ze nejede a po par restartech PI vse funguje jak ma. Premapoval jsem i par tlacitek a vse chodi ok
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)