• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Přehrávač - rozšířené možnosti
#1
Video 
Ahoj,

Nainstaloval jsem si kodi na AppleTV4, abych minimalizoval počet krabiček u TV.

Chci se zeptat, zda nabídka aktuálně přehrávaného souboru (audiostopa, titulky atd.) jsou řešeny v Libre/OpenElec a podobných přes nějaký addon.

Ta asi nějak "holá" verze KODI na ATV4, kdy jsem použil koditvbox.ca má k dispozici pouze play/pause a rozšiřující nabídku nevyvolá ani ovladač od TV. Původně jsem si myslel, že se jedná o zapnutou podporu ovladače od ATV4, ale kupodivu ne. Také jsem zkoušel různě modifikovat a prolézat nastavení skinu. Nic do očí bijícího jsem nenašel.

Přikládám pro ukázku přehrávač bez/s možnostmi

       

Díky za pomoc
 
Citovat
#2
Předchozí text je přeložený v translátoru? (Do očí bijícího ... "očividného" ... "co by mne trklo"..)
Libre/OpenElec je systém (podobně jako Android), na kterém Kodi běží. ATV4 má asi svůj. Samotný systém nepotřebuje addon, potřebuje jej Kodi.
V Kodi musí být nějaké menu nastavení (config), který přepneme ze "Základní" na "Expert", a který umožní instalaci repozitáře a/nebo addonu (doplňku). Přístup do menu nastvení Kodi je podmínka dalšího. Repozitář obsahuje instalátory addonů.
Kodi umí přehrávat přímo soubory z lokálního úložiště. Pro přehrávání z internetu (vzdáleného serveru) používá nějaký addon. Addony PVR pro televizní IP streamy, video-addon pro různé zdroje videí na internetu.
Různé internetové zdroje vyžadují různé podmínky přístupu, free nebo placené.
Audiostopa je uložena ve videosouboru, jedna nebo více, v nastavení Kodi se navolí upřednostňovaná.
Titulky se navolí podobně, mohou být (málokdy) obsaženy i ve videosouboru. V nastavení se volí (i instaluje) addon (titulky.com, SerialZone.cz) a upřednosňovaný jazyk pro externí titulky (Regionální nastavení Znaková sada Central Europe Windows).

Na našem fóru lze vyhledat různá témata a postupy podle nadpisů nebo pomocí vyhledávání (ikona lupy nahoře).

https://www.koditvbox.ca/how-to-install-...-computer/
3:40 inst. Kodi, menu Kodi - ikona ozubené kolečko
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
@RomPol92 Ať se snažím, jak se snažím, nepochopil jsem, co vlastně chceš. Máš tam dva screenshoty a píšeš o jakési rozšířené nabídce. To je která? A co by měla podle tebe obsahovat?

To, co je na obou screenshotech, to je zcela standardní zobrazení dané použitým skinem. Nic víc z daného skinu (Estuary) nedostaneš. Pokud bys chtěl něco jiného, musel bys použít jiný skin, který pro dané situace, stisk play/pause (1. screenshot) a OK/Enter (2. screenshot), nabízí více informací.
 
Citovat
#4
Jestli ho dobře chapu,tak nemá při přehrávání  možnost vybrat titulky,atd...i když máčka tlačítko OK pro potvrzení.(obr.č1)
Ten druhý obrázek znázorňuje klasické rozhraní které mu chybí u přehrávání na TV Apple 4th.
Nenapsal jaký používá vzhled (skin) a zda ho testoval zmenit třeba na základní "Confluence". Pokuď problém stále přetrvává,tak je asi problém v samotném KODI (snad upraveno pouze pro Apple TV (4th gen.)
Kde chybí základní menu,tam není možnost cokoliv vyvolat i kdyby si to chtěl ovládat přes webové rozhraní :-D (ovladač přes web. rozhraní jsi testoval?)
Bohužel s tímhle jsem se ještě nesetkal a tak neporadím nic jiného než změnu skinu.
Jestli že se menu neobjeví ani po stisknuti OK,jak píše @Client,tak má holt smůlu.
Kdyby bylo tlačítko pro potvrzení nefunkční,tak by se nikam nedostal .
Pak už jedině mrknout na doplňky/doplňky programů" -instalovat a spustit "Keymap Editor". (Mrknout na přemapovaní tlačítek ovladače).Dávám tomu mizivou šanci protože mu chybí menu. ATV4 má možnost JB? Není to lepší volba než platit?
 
Citovat
#5
Abych tedy doplnil, oba screenshoty jsou z rozdílných zařízení. ATV4 vs Raspberry PI3, na obou dvou je nainstalováno KODI 17.x s použitým skinem Estuary (stream cinema).

Raspberry PI3, PC s Windows, Macbook s macOS, všechny tyto zařízení mají v defaultním nastavení možnosti přehrávače, kde mohu vybrat titulky, zvukovou stopu, přetáčení 2x,4x,8x atd.

Na prvním obrázku je vidět pouze pozastaveno a časová osa. Nikde není rozšířená volba jako stop, << ,>> atd. , což je právě na tom ATV, nikdy bych neřekl, že je to problém do chvíle, kdy nemůžete vypnout/zapnout titulky nebo přepnout zvukovou stopu.
ATV4 má v defaultním nastavení pouze možnost Play/Pause a ani se nijak nedá vyvolat nabídka nastavení přehrávaného souboru. Zkoušeno s ovladačem od ATV i od TV. Ještě jediné co jde je šipkou doleva a doprava dělat skoky ve filmu o X minut.

Zkoušeno na lokálních souborech z NAS i z doplňků např. StreamCinema.

PS: Z JB jsem vyrostl už někdy v dobách iPhone 4 :-) Moc práce a když vyjde nový update systému, který přináší nové fuknce tak jsou pak akorát problémy. Hledal jsem jednoduché a funkční řešení tak, abych nemusel mít 2 krabičky u TV což se s roční investicí pár stovek korun dá přežít :-).
 
Citovat
#6
@RomPol92 No tak to už je jasnější, takhle jsi to měl popsat rovnou, Ty dva screenshoty bez vysvětlení to celé poněkud zatemnily. Nehledej žádné addon, ani běžné nastavení. Problém může být ve dvou rovinách (ATV neznám, tak budu fabulovat).¨

1. Používá instalace Kodi pri ATV nativní Kodi Player? Pokud ne, tak asi jednoduchá pomoc nebude. Ale tady by asi bylo lepší obrátit se na někoho, kdo Kodi v ATV zná. Je tady na fóru na to sekce OS Apple, zeptej se tam.
2. Mapování tlačítek (klávesnice, DO) - zobrazení, které máš na 1. screenshotu, je důsledek vyvolání Kodi funkce pause, který je standardně mapován na klávesu Mezera/Space (na DO obvykle Pause), 2. screenshot pak důsledek vyvolání Kodi funkce select, který je standardně mapován na klávesu Return/Enter (na DO obvykle OK). Tady pak ještě problém může být na úrovni interního mapování DO v ATV (podobně jako např. DO v Linux používající lirc). Ale to už je hodně speciální věc, tady neporadím už vůbec. Opět odkážu na fórum do příslušné sekce OS Apple.
 
Citovat
#7
https://www.google.com/amp/s/www.windows...wser%3famp
To je asi jediná možnost,jak vyloučit že se jedná o ovladač.

@Client zrovna píšu přes telefon a při vytvoření příspěvku "Nová odpověď"
jsem asi nechtěně kliknul na nahlásit tvůj příspěvek...omlouvám se :-D
 
Citovat
#8
@plesi Se z toho nezhroutím... 1
 
Citovat
#9
Tak problém bude opravdu asi jen v jiném nabindování kláves u ATV. Přes http přístup se mi pomocí tlačíka "i" podařilo vyvolat nabídku, kterou hledám. U ATV ovladače bych to i pochopil, tak je 6 tlačítek a z. toho jsou 3 k ničemu. U klasického ovladače od TV mě překvapuje, že to nejde ničím vyvolat.
 
Citovat
#10
Doplním, že jsem přišel na nativní možnost vyvolaní příslušného menu pro možnosti zvukové stopy a titulků.

Stačí podržtet déle tlačítko na dotykové plošce ATV ovladače.

Díky za info a snahu pomoci :-).

PS: Bindování tlačítek se mi pro ovladač od ATV nepodařilo.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)