• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Přidání vlastní položky do hlavního menu
@Amaimon No, ale žák jseš celkem učenlivý. Nicméně, nechceš spíše použít nějaký hotový skin? Napříkla Aeon Nox Silvo, kde tohle všechno nastavíš celkem jednoduše?

Jinak k otázce týkajícíh postraního zobrazení detailu - tohle se definuje nejen ve widgetu, ale musíš pro to udělat celou definici jak toho vlastního zobrazení, tak toho, aby ti vyjíždělo okno, které bude překrývat to menu pod ním a celou řadu dalších věcí. Fakt to není jednoduché. Navíc je tam problém, že widgety jsou v nějaké části zobrazení, která je definovaná relativně k nějakému bodu, takže veškerý popis týkající se wiegetů je relaitvní. Pokud pak z widgetu potřebuješ zobrazovat informace někde jinde, musíš na to jít různými triky, což se jednoduše popsat nedá. Myslím, že v tom tématu Estuary Easy je to někde v minulosti rozebrané.

Jednodušší bude zobrazovat název filmu pod jeho obrázkem ve widgetu. Na to stačí editovat příslušené include, které je definované v souboru include_home.xml. Ale opět, chce to už nějaké minimální znalosti a bude to znament větší zásah do rozložení widgetů nebo velikosti posterů, aby se ti tam ten text vůbec vešel. Nechci tě zrazovat, ale pro začátečníka je tohle už pracnější. Kdybych měl čas, tak ti to udělám, ale ten právě nemám...

Ještě je tu jedna možnost, podívat se na skin Estuary Stream-Cinema, který většinu toho, co chceš, má udělané. Tak si ho nainstaluj a pokud ti nebude vyhovovat, můžeš z něj alespoň opisovat. Ale znova upozorňuji, některé věci, o kterých si myslíš, že je jen někde zedituješ, jsou poměrně složité - tedy ve smyslu toho, že je musíš definovat na několika místech, aby to celé fungovalo a když to neuděláš správně, tak místo upraveného skinu budeš mít po restartu Kodi jen černou obrazovku.

Pokud přesto trváš na tom, že si to vymyslíš sám, pak několik základních doporučení:
  • hodně o tom, jak upravovat skiny a konkrétně estuary najdeš v tématu Estuary Easy. Založil ho @JiRo, já v tom pokračuji. Tam najdeš hodně návodů a doporučení.
  • Nainstaluj si Esturay Stream-Cinema, najdeš ho v repoztáři XBMC-Kodi CZ/SK. V něm najdeš plno toho, co chceš, vyřešené. Tak buď používej tento skin nebo si podle nějd to, co potřebuješ uprav. Ale opět tě varuji, tak jednoduché, jak se ti to možná teď zdá, to opravdu nebude.
 
Citovat
@Client: Ok, díky

Zkusím to nějak nastudovat dle kodi wiki a zdejšího fóra. Chci si právě vytvořit skin podle svých požadavků a vyjít právě z Estuary a udělat to pokud možno jednoduché. Vyzkoušel jsem různé skiny ale úplně mi to nevyhovuje.Nijak na to nespěchám takže budu krok po kroku zkoušet a třeba se někam dopracuju.
Ještě jednou díky
 
Citovat
Zdravím, chci se zeptat, je nějaká možnost přidat zdroj, tedy složku s filmy 4K ale tak aby se na hlavním zobrazení/menu ukázala jako samostatné tlačítko? (je mi jedno jestli úprava, nebo hotový skin) Tedy příklad: filmy - filmy 4K -seriály - systém? Bojuji s tím už pár hodin.
 
Citovat
Najjednoduchšie je si to naklikať v skine Aeon Nox Silvo. Ten má na to priamo prispôsobené nastavenia. Vieš si pridať/upraviť/vypnúť/zapnúť/vymazať hocijakú položku v hlavnom menu a aj v ich podmenu.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
Tam jsem to hledal a nemůžu přijít na to jak. Chci to prostě jako další samostatný zdroj filmů a aby to bylo v hlavní nabídce vedle filmů a seriálů. Mohl bys mě zkusit navést jak na to? Zkoušel jsem to dobré 2 hodiny. Asi jsem úplně hloupý 12
 
Citovat
→ Aeon Nox 5: SiLVO (Leia, Krypton, Jarvis, Isengard, Helix)

→ konkrétně zde → Aeon NOX SC začlenění
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
Rossi, moc Ti děkuji za pomoc!!! Že já se nezeptal hned, ušetřil bych hodně času a nervů.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)