• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raspberry pi 3 tvheadend
#41
Když budu mít dva a více tunerů a rpi s tvheadend jako server, v klientech u televizí nastavím IP adresu rpi jako serveru, jak tvheadend pracuje s tím, když se každý klient chce dívat na kanál který je v jiné síti?

Nějak mi to pořád nejde do hlavy

Díky za objasnění
 
Citovat
#42
@hfx9 Co je to za otázku a proč to potřebuješ vědět? Nestačí ti fakt, že to funguje? 1

OK, je to asi takto - platí to o příjmu z DVB, při příjmu IPTV to (částečně) funguje trochu jinak:

1. Klient pošle Tvheadend serveru požadavek na program.
2. Program si vybere (podle priority) service, která daný TV kanál, tedy PS (program stream), obsahuje
3. Service si vybere mux, který daný PS (program stream) obsahuje
4. Mux se podívá, jestli už nějaký přijímač přijímá TS (transport stream), který požadovaný PS (program stream) obsahuje
5. pokud je odpověď na 4. ANO, mux si vybere PS (program stream) a ten pošle service a ta zase program a server ho začne posílat klientovi v parametrech podle zvoleného profilu. KONEC - server posílá klientovi daný PS (program steram)
6. pokud je odpověď na 4. NE, mux se podívá se jestli má ještě nějaký volný přijímač s TS (transport stream), který požadovaný PS (program stream) obsahuje. Pokud ANO, začne ho přijímat a jsme v bodě 5. pokud NE jde se na bod 2. vybere si další service v pořadí. Když už program další service nemá (defaultně má program přiřazenu pouze jednu service), nahlásí klientovi, že žádný volný přijímač nemá. KONEC - server klientovi nic neposílá

Na místě klienta si můžeš představit i funkci recorder-u Tvehadend. Z tohoto pohledu je to vlastně další klient.

Lineárně se to popisuje dost špatně, snad je to pochopitelné. Pokud ne, tak to zkusím popsat ještě jinak.

Z pohledu TS (transport stream) a PS (program stream) je to tak, že přijímač přijímá TS, který obsahuje několik PS. Přijímač může v jednom okamžiku přijímat pouze jeden TS (multiplex nebo síť z pohledu DVB). Pokud tedy už nějaký přijímač přijímá TS ve které je požadovaný PS, tak se použije tento, pokud ale požadovaný PS v přijímaném TS není, musí se použít další přijímač.

Jinak rozdíl mezi DVB a IPTV je asi následující. U DVB je v jednom mux jeden TS, ale v každé TS je více PS. U IPTV je v jednom mux vždy pouze jeden PS.
 
Citovat
#43
@Client chtěl jsem to vědět kvůli tomu, abych věděl jak to nastavit. Jestli na všech tunerech ladit ty stejné programy, nebo jestli každému tuneru přiřadit jen určitou síť ( DVBT2, přechodová síť 11, 12 a 13), což mi dle tvého vysvětlení přijde jako správná volba. Původně jsem chtěl na všech tunerech ladit všechny programy ze všech sítí.
Takhle když tuner 1 bude obsluhovat DVBT2 síť 11, tak všichni klienti, kteří se budou chtít dívat na nějaký program ze sítě 11 využijí tuner 1, tuner 2 pro siť 12 atd.

Díky moc za vysvětlení
 
Citovat
#44
@hfx9 Tak to jsem ti to asi vysvětlil špatně, protože takový závěr z toho podle mne neplyne. 10 Obecně je správné si na všech tunerech naladit všechny sítě.

Pravda, pokud máš stejný počet tunerů jako  sítí a naladíš si na každém tuneru jen jednu sít, tak to bude fungovat stejně. Jenom v případě, pokud se ti jeden tuner porouchá, tak o tu síť přijdeš komplet. Pokud ale na každém tuneru naladíš všechny sítě, tak i při poruše jednoho budeš moci vždycky současně ze tří sítí sledovat jen dvě. Ale vždycky ty dvě, jejichž programy si naladíš jako první.

Já mám 4 přijímače a přijímám DVB-T z UPC. Je tam celkem 7 mutliplexů a všechny jsem si je naladil na všech čtyřech přijímačích. Jinak to ostatně ani nešlo. Samozřejmě, můžu současně přijímat programy pouze ze 4 multiplexů, ale většinou to nikomu nevadí. Stejně většinou točíme programy z těch tří až čtyř sítí.

Takže pokud tvá otázka směřoval k tomu jak naladit, tak mé doporučení je na všech přijímačích naladit všechny sítě.
 
Citovat
#45
@Client Ale to potom budu mít v programech x krát ten stejný program podle toho kolik budu mít tunerů ne?
protože když si z muxů vybereš programy tak jsou přiřazeny konkrétní síti, kterou máš přiřazenou ke konkrétnímu tuneru.
Nebo může mít x tunerů přiřazenou jen jednu síť?

Ptám se asi úplně blbě ale zatím jsem měl jen jeden tuner, tak si to dokážu jen těžko představit.
 
Citovat
#46
@hfx9 Nebudeš. Když budou všechny tunery v jedné síti Tvheadend, tak ne.
 
Citovat
#47
Client to napsal přímo perfektně a dále to nemá cenu rozebírat dokuď si to sám @hfx9 neotestuje.Pak příjde i na jiné možnosti jako je slučování a vše si nastaví podle sebe.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)