• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skin Confluence
#21
@jkmh Bohužel, SCC je napsané tak, že ne vždy a ne úplně dodržuje pravidla pro psaní addons Kodi, takže se může stát, že to co funguje v rámci addons, pokud volání nkkěteré položky zevnitř menu "přesuneš ven", tedy si např. přes položku Oblíbené v context menu "odložíš adresu" do favourites.xml, a pak ji použíješ, ať už přímo v těch Oblíbených nebo třeba ve skinu, tak to 100% nemusí fungovat.

Něco teorie a praxe... Addons (týká se to hlavně plugins) při volání jednotlivých položek jejich menu fungují tak, že pokaždé spustí znova plugin a předají se mu parametry odpovídající danému kontextu. Zároveň si Kodi udržuje živé schéma (strom) těchto volání (podle toho ví kam se případně vrátit). Tohle v SCC u některých položek v menu funguje trochu jinak. Je to účelové, aby SCC fungovalo tak, jak funguje. A taky využívá se u toho hodně část service, která běží na pozadí a vykonává některé funkce do jisté míry asynchronně. V rámci addon to funguje dobře, ale pokud to chceš zpřístupnit přes Oblíbené, tak s tím mohou být problémy, jejichž důsledkem je právě onen ne úplně správně ukládaný context (teď jsme to hodně zjednodušil). No a pokud se někam dostaneš v rámci hierarchie postupných voleb v pluginu, je to OK, pokud tam ale skočíš přes oblíbené, tak ne. Proto ti to někdy funguje a někdy ne, záleží, se se stalo před tím. Týká se to například položky Hledání a pak například tebou zmiňovaného Pokračovat ve sledování.

Já jsem byl zpočátku k SC2 a pak k SCC hodně kritický, a to právě právě kvůli onomu nedodržování pravidel. To, že autoři SCC na ně kašlali, bylo z počátku možná z neznalosti (někteří z nich s Kodi nikdy před tím nepracovali) nebo to byly i jejich chyby, později ale to nedodržování pravidel pramenilo i ze zcela účelových důvodů. I když ani dnes nelze chyby vyloučit. Už jsem ale pozici kritika opustil, SCC funguje (jako plugin) dobře, je za tím hodně práce a excelentních analýz a zajímavého stylu programování, a těch pár drobností, kvůli kterým některé funkce nemohu použít tak, jak bych si představoval, jsem už hodil za hlavu. Proto ani tyto problémy nereportuji. Nereportuji, co se týká SCC vlastně už nic. I když, upřímně, by toho bylo stále ještě dost. Včetně toho, čím se teď zabýváš i ty. Ale pokud to nevadí jiným, tak mě to nechává v klidu. Zejména proto, že na to už teď nemám vůbec čas, protože prioritu u mne mají jiné věci.
 
Citovat
#22
@jkmh: díky za nasměrování, nevěděl jsem, že ten skin je upravený i pro Metrix.
Teď to vše předělávám na jen na tuto verzi. Rád bych tvůj skin se vším co je na obrázku, kde se dá stáhnout, nebo nastavit? Dík.
 
Citovat
#23
@borecek: Díky za zájem, ale musím tě zatím zklamat. Ten můj skin je zatím neveřejný, stále na něm něco upravuji. Nehledě k tomu, že je funkční jen na Matrixu a tak to i zůstane. Teď vypadá zase trochu jinak. Nehledě k tomu, že některé ze zobrazených informací (např. svátek, ikony dostupnosti sítě a internetu, RX/TX) jsou zobrazeny díky dalším mým addonům (službám). Skin sám o sobě je nezná, pouze zobrazuje, co je mu těmito službami posíláno.


Přiložené soubory Miniatury
   
X96max plus 4/32 + CE 19.5RC1 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.2 Matrix
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#24
@borecek: Možná by se ti líbil skin Xonfluence, je stejný, jako Confluence + neuvěřitelné možnosti dalších nastavení. Sám ho používám 2 roky a stále mě překvapuje, co vše s ním lze dělat. https://iwf1.com/kodi/repository.xonflue...pnimmaagar
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)