• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 40 Hlas(ů) - 1.58 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stream Cinema Community
Po aktualizaci na Kodi 22 Alpha1 nějak zvláštně funguje/nefunguje integrace SCC a knihovny. Po přidání filmu a spuštění, výběru streamu , přehrávání a pak zastavení nedojde k výmazu/uvolnění streamu. Tento titul z knihovny zmizí. Sice jde najít a spustit, ale už není možný výběr streamu. Spuštěním čistění kniohovny se objeví toto dialogové okno, viz obrázek. Musím uplně odstranit položku v knihovně, potom znova řidat z SCC. Setkal se s tím někdo?

[Obrázek: 20240531-080211.jpg]
 
Citovat
@kolololop: Chci tě upozornit, že alfa verze každého SW jsou určeny jen zkušeným uživatelům. Hlavně programátorům. Ostatním jen v případě, že si umí poradit sami.

Promiň, ale ty k nim nepatříš. To není chyba SCC. To může být chyba či vlastnost nové verze Kodi. Resp. knihovny v Kodi.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
(31.5.2024, 8:41)jkmh Napsal(a): @kolololop: Chci tě upozornit, že alfa verze každého SW jsou určeny jen zkušeným uživatelům. Hlavně programátorům. Ostatním jen v případě, že si umí poradit sami.

Promiň, ale ty k nim nepatříš. O tom vypovídá i fakt, že zveřejníš link na fotku do svého vlastního zařízení. To je internetový nesmysl.

Vkládání obrázku tu dělám podruhé, samozřejmě že link na lokální zdroj je nesmysl, jenom jsem si nemohl vzpomenout jak jsem to dělal. Jinak jo, je to master novej, takže kdyby to chtěl někdo otestovat, tak popisuju chování na TV Shield 2019 pro.
 
Citovat
Vzhledem k tomu, že jsme se nepotkali s příspěvky tedy opakuji. To nemá nic společného s SCC, ale s Kodi. Pokud se to ve starších verzích neobjevovalo, může to být nová funkce nebo chyba. Chyby v alfa verzích jsou naprosto normální a je jich tam mraky. Jen jsi na ně ještě nenarazil. Opakuji, že to nejsou verze určené pro nás, normální smrtelníky.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
@kolololop Přidám se k @jkmh, s jehož závěry souhlasím a ještě k nim něco dodám...

Tvůj příspěvek je ukázkový příklad toho, proč by lidé, kteří nemají zkušenosti, neměli nighties vůbec používat. A už vůbec ne nighties od verze Alpha 1. Zjevně nemáš ani povědomí o systému verzí Kodi, jinak bys instalovanou verzi nenazýval tak jak, jsi to udělal, protože to žádné Kodi 22 Alpha 1 ještě není! Ta bude uivolněna až v konečné fázi vývoje, do které je teď ještě hodně daleko. Kromě jiného tím uvádíš podobně neznalé uživatele v omyl, protože si řeknou, že když už existuje Kodi 22 Alpha 1, tak si ji hned nainstalují.

Když už chceš o této verzi, lépe by bylo napsat fázi vývoje, protože to žádná verze (ve smyslu verzování SW produktu, kterou se Kodi řídí) ještě není, diskutovat, tak si pro to najdi jiné vlákno. A třeba ho i vytvoř. Ale já bych to nedoporučoval. Nevíš o tom nic, nehledě k tomu, že v této fázi je to stejně k ničemu. A i kdyby jsi to udělal, musíš si uvědomit, že v takovém případě musíš dbát na to, aby každá diskuse obsahovala infromaci o datu nighties. Bez toho je jakékoliv předávání zkušeností k ničemu, protože chování Kodi a doplňků v něm se den ode dne může i zásadně lišit.

Jinak k podstatě problému, o kterém píšeš, je to přesně tak, jak psal už @jkmh: Jde o jednu z možných nových funkcí, konkrétně o dílčí změnu chování video databáze a přehrávání, kterou zřejmě team Kodi testuje už vtéto fázi. A shodou okolností se ukazuje, že v případě doplňku SCC může tato změna poměrně podstatně změnit pravidla hry. Takže provozovat současnou verzi doplňku na připravovaném Kodi 22 může vést k neočekávaným výsledkům.
 
Citovat
V poslední době se mi začaly streamy večer sekat, takže zkouším stáhnout si filmy přes den na lokální úložiště (volba v kontext menu) a pustit si je večer odtud. Jediný problém je, že se po skončení nezapíše film do historie v Traktu, takže to musím dělat ručně opět přes kontext menu. Je to vlastnost SCC, nějaký bug nebo jen mám něco špatně nastavené ?
 
Citovat
@se777 Je to vlastnost SCC. Stažené soubory napojení na Trakt.tv nemají.

Jediná možnost by byla umístit stahované soubory do knihovny Kodi, odtud je přehrávat a v k Kodi používat doplněk Trakt.tv.
 
Citovat
@JiRo: To je škoda, ale zřejmě je k tomu nějaký důvod. Budu si na to muset zvyknout. Díky za vysvětlení.
 
Citovat
@se777: No, neřekl bych, že k tomu byl nějaký důvod. Spíše to tak vyšlo jako nejjednodušší řešení, a pak už asi nikoho nenapadlo, nebo se nikomu nechtělo, to udělat jinak.
 
Citovat
Poslední cca týden, možná trochu déle, vždy když vypnu kodi na android tv, chce po mě sc znovu zadat login a heslo. Nesetkal se s tím tady někdo? Děkuji
 
Citovat
Řešilo se to taky dost často, např. tady: https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-strea...#pid104009
 
Citovat
@Lohen1: Doporučení od se777 odkazuje do hluboké historie, kdy ještě nebylo známo, co za porblémy s nastavením je a je to pro tebe zbytečně komplikované.

Chceš-li se problému zbavit, jdi do Správce souborů Kodi a v něm postupně do Adresář profilu > addon_data > plugin.video.stream-cinema-2-release a tam smaž soubor settings.xml. Pak standardním způsobem ukonči Kodi a znova ho spusť. Zadej teď znova přihlašovací údaje a další potřebná data. Teď už by to mělo fungovat správně.

Snaž se vždy, když odcházíš z Kodi, udělat to standardním způsobem. Tzn. přes Power menu/Možnosti napájení. Snížíš (možná úplně odstraníš) riziko, že se do podobného stavu, jako jsi byl teď, dostaneš znova.
 
Citovat
@JiRo: Neměl jsem na mysli jen ten tvůj konkrétní příspěvek, ale celou tu debatu, kterou jsi odstartoval, stačilo odrolovat níže a tam je popsané, kde je problém a jak ho řešit. Hned v dalším příspěvku jsi navrhnul řešení pomocí Backup souboru, zkopírovat buď ručně nebo pomocí skriptu, toto řešení mi připadá ideální. https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-strea...#pid104016
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 4 host(ů)