• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stream Cinema - na starší tv nejde zvuk u některých filmů.
#1
Zdravím,
na Stream Cinema u některých filmů a seriálů nejde zvuk na asi 8 let staré tv Panasonic. Zkusil jsem pro vnuky k této tv připojit Multimediální centrum Tesla Mediabox XT550 systém Android, které normálně bez problémů používám na tv 4K Samsung UE55NU 7472. Tv Panasonic jsem připojil HDMI kabelem, HDMI-CEC normálně funguje, zvuk normálně funguje u všech pořadů na doplňcích Tv Nova nebo Prima+ a dalších, ale na Stream Cinema a Stream Cinema CZ/SK asi u poloviny filmů a seriálů prostě zvuk nejde. Mám Kodi 19.3 Matrix a v nastavení povolený průchod zvuku a zapnutý Dolby Digital AC3. Ví někdo co s tím?
 
Citovat
#2
@queen: Jedná se o nové zvuková kodeky, které stará TV neumí. Zvuk se musí dekódovat v boxu a do TV poslat, jako PCM.
 
Citovat
#3
Díky Tomik68 za info, myslel jsem si, že to bude problém v tv Panasonic, protože syn měl v dětském pokoji podobně starou tv LG a Kodi na ní jel bez problémů, jenže teď jim na LG odešel obraz, tak jsem Kodi zkusil rozchodit na Panasonicu, aby nemuseli kupovat novou telku, protože vnukům stačilo, když si mohli postit Kodi, Youtube a Lepší TV. Proto jsem zkoušel v nastavení zvuku v Kodi a tv Panasonic všechno možné, ale nic nepomohlo. Tak než si koupí novou Tv, tak jim jede aspoň Youtube, Lepší Tv a částečně Kodi. Ikdyž v nastavení zvuku u Panasonicu PCM bylo, ale asi to bude těmi novými zvukovými kodeky.
 
Citovat
#4
@queen: v nastavení průchod zvuku zakázat a pak by již měl v TV zvuk fungovat i u kodeků, které neumí. Tak to musím mít nastaveno u mě, když chci poslouchat zvuk jen z TV, která umí jen Dolby Digital. Když pouštím přes AV Receiver, který má potřebné dekodéry, průchod zvuku povolím.
 
Citovat
#5
@queen: No tak vyzkoušej zakázat průchod zvuku, ať dekoduje box. (sorry @ jafa)
 
Citovat
#6
@meda: přesně tak, to musí udělat.
 
Citovat
#7
Průchod zvuku jsem už zakázal a zvuk funguje . Díky.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)