• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upgrade PC - pomoc s výběrem HW
#21
Nedávno jsem koupil tyhle:
https://reprosoustavy-reproduktory.heure.../#prehled/
a taky velká spokojenost.
 
Citovat
#22
@Cinda: Děkuji za tip. Prošel jsem kde co, od příspěvků u recenzí na YT po diskuze všude po světě a tyhle Edifiery si chválí opravdu dost ... K PC žádný high-end nepotřebuji a tohle je prý ideál v poměru cena/výkon. Dokonce opustím i současné "podstavné" poličky na zdi a instaluji si v pracovně regulérní bezšroubové držáky repro (prý unesou 25kg) AQ VISION BR03AS
A doufám, že už to bude vše, bylo toho za poslední 2 měsíce nějak moc, včetně "chcíplé" laserové tiskárny Samsung (8 letá) ... Vsadil jsem tedy na laser od Canonu .... Nějak se mi ten domácí letitý "vozopark" rozpadl, ne postupně jak by se slušelo a patřilo, ale najednou a bez varování  8
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#23
@Rossi-D: Jestli ono není lépe, že věc odejde náraz. Zákouří se a je hotovo, jen jednou se naštveš 30

Syna zlobí kytarové reprokombo Marshall. Řízení efektů a voleb přes čip (takže v tématu k HW počítače).
První reklamace: Přestaly regulovat některé potenciometry. Výměna.
Druhá reklamace: Přestal fungovat efektový audiokanál. Oprava.
Třetí reklamace: Nastavené volby efektů a kanálu se samovolně mění. Tohle nevíme jak dopadne.
Kodi 19/18.x -LibreELEC 10/9.x -BerryBoot -RPi4/3/0/w -LinuxMint/W10/Android 11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#24
@meda: To má syn také "prekérku" ... Mne jen překvapilo to načasování všeho, zrovna když jsem se rozhodl pro "omlazení" PC. Nový počítač chce mít asi adekvátní prostředí v novém  1 Na druhou stranu když už ten starý čb laser umřel, dopřál jsem si alespoň nový v barvě (ať nežeru), oni ty tabulky a různé pracovní záležitosti přeci jen jsou barevné tak nějak hezčí a hlavně přehlednější 1 ​​​​​1 I to repro se po letech dočká důstojného uchycení na stěně bez poliček, tedy vše zlé je k něčemu nakonec i dobré, pracovna bude komplet zmodernizovaná. Po víkendu objednám reproduktory i s držáky a pak dám reference jak to hraje, přeci jen práce na PC s hudbou (bez sluchátek) je o něčem jiném a obzvláště když má člověk muziku tak rád.
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#25
Dnes nainstalované repro Edifier R1700BT .... maximální spokojenost a to ještě nejsou rozehrané, mohu jen doporučit. Stejně tak držáky AQ VISION BR03AS, vypadají s reproduktory na zdi velice pěkně a moderně, také mají mé doporučení ! A mohl jsem při instalaci alespoň otestovat ten vytisknutý adaptér na vysavač  1

Švédové skutečně splnili slovo a redukce k chladiči na LGA 1700 tento týden přišla, nic tedy nebrání stavbě PC. Když už jsem ten upgrade počítače prakticky vzal komplet a bedna bude od základů nová, koupil jsem ještě jeden Samsung SSD 980, M.2 a nový zdroj ať se těm komponentům dostane dost čerstvé šťávy. Zvolil jsem tentokrát v rámci převažujících věcí od Fractalu i jejich zdroj, také modulární a má dokonce 10 let záruky stejně jako stará EVGA Super NOVA 750 G2.
Vsadil jsem na Fractal Design Ion+ 760W Platinum  , uvidím zda jsem nesáhl vedle ... Jakmile to dám dohromady, hodím sem info ...
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#26
Vše v kupě, co říci ... Stavba se trošku natáhla, čekal jsem na bracket k chlazení od Fractalu ze Švédska a pak nějak nebyla nálada a chuť (to mé zdraví). Samotná stavba proběhla perfektně, vše do sebe zapadalo jako kolečka v hodinkách. Dokonce i má první instalace "vodníka" se přes počáteční obavy zdařila na jedničku. Po smontování následovalo zapnutí přepínače na zdroji a roztřesené ťapnutí na OFF/ON tlačítko skříně. Vše se rozsvítilo jako na Matějské pouťi, dvakrát se to restartovalo, LEDky na desce se uklidnili a světe div se (fakt nekecám), najednou jsem byl v BIOSu který mne uvítal grafickými orgiemi (i animovanými) a spoustou nastavení ... Následoval load do default, provedl jsem update BIOsu (z verze 404 na verzi 1003 - docela skok) a po restartu prohlídka zda se někde něco "nehroutí" či nepřehřívá nebo nedej bože něco nechybí ... vše na svém místě a OK. CPU přítomen, RAM také, teploty perfektní, disky se hlásí všechny .. jen neustálý problém s varováním o nedostupnosti a nezapnutém ventilátoru CPU, bodejď když žádný není, že ? Tak jsem to v monitorování zakázal a je klid, divím se, že takto sofistikovaná deska nepozná, že je zapojeno jiné chlazení než vzduchem. Instalace Win 11, nebudete tomu věřit ale trvalo to necelé 3 minuty, spíše 2 a půl, docela mne to usadilo. Rychlost OS a práce v něm, nezaznamenal jsem výrazné zrychlení, co bych vlastně chtěl - honit rychlejší šipku od myši ? Co však je rychlé a to dost je veškerá práce s daty, logicky.
Osobně nemám šanci zatím tuhle skrytou počítačovou "sílu" v čemkoliv využít, CPU si "chrochtá" na 1-3% výkonu a 32GB RAM je někde okolo 12-25%. Teploty jsou vyšší jen u GK, pohybují se do 55C. CPU od 27-30C a všech 10 jader se drží okolo 22-25C. Disky M.2 jsou "teplejší" cca 30-35C, podobně je na tom i SSD-SATA Crucial ten je na 33C. Teploty jsou za celý den téměř neměnné, práce je pouze kancelářského druhu s tím rozdílem, že na monitoru pracuji v cca 3-5 oknech najednou. Herní test jsem ještě žádný nedělal ...
Celkově bych řekl, že se upgrade povedl a jsem více než spokojen. Morální zastaralost se opět prodloužila, na pár let mám vystaráno.
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#27
Konečně jsem se rozhoupal a provedl upgrade grafické karty, bohužel ruku v ruce muselo dojít i k výměně téměř nové skříně která se pro zakoupenou GK jevila jako značně nevyhovující.
Kartu kterou jsem vybral byla GIGABYTE GeForce RTX 3080 Ti GAMING OC 12G, LHR, 12GB GDDR6X a skříň pro ni jsem po doporučení zakoupil opět od mé oblíbené značky Fractal Design Torrent Gray TG Light Tint.
Následně jsem provedl pár měsíců po stavbě počítače jeho novou rozborku/sborku a přemístění HW do "nového". Montáž byla ve znamení velkého prostoru skříně což velmi ulehčilo celé sestavování. Zajímavostí je "staronové" umístění a doslova "posazení" zdroje (jako do hnízda) na horní část case. Musel jsem však kvůli vodnímu chlazení prohodit řadu ventilátorů 3x140mm ze spodu skříně na čelo před radiátor a 2x180mm vrtule à la "Boeing" (tuhle velikost jsem viděl v PC poprvé naživo) šly na dno pod grafiku. Bonusem byl i přibalený držák GK od Fractalu lehce montovatelný pod tohoto grafického "bumbrlíčka" vážícího jeden a půl kila.
Skříň s "oknem" mám poprvé a líbí se mi, obě bočnice jsou z 3mm zatmaveného skla a ve spojitosti s barevnou variantou (kov) celého case působí celkově velmi hezky a designově sladěné. Airflow skříně to je jedna velká paráda, je to prostě "větrný tunel" který mi zajišťuje aktuálně 11 ventilátorů a to 3x fan zepředu, 2x 180mm fan na dně pod grafikou, 2x 140mm fan na radiátoru vodníka, 3x (2x90mm+1x80mm) fan GK a 1x 140mm větrák ve zdroji. Při běžné pracovní činnosti jsou teploty CPU okolo 25/27/29C a na GK to je cca 45/48/50C, zatím jsem neměl moc času hrát, ale při testu v 3DMarku nejsou teploty nijak dramatické. Na benchmarky si nepotrpím, jen jsem chtěl v rychlosti vidět nějaké demo hry a zátěž, hodnocení nějaké vypadlo - nic moc mi to neříká, testy tohoto druhu opravdu nedělám. Spotřeba počítače je vyšší, ale s tím jsem však počítal. Za mě velká spokojenost a doufám, že je již o pracovní nástroj postaráno a upgrade je ukončeno 1 .

Níže pár snímků z provozu a při "pracovní" zátěži (spuštěno cca 8 oken s CAD ,Office , LibreOffice , Nesting, trasování, TC + další online věci potřebné pro vzdálenou správu dat).

S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#28
Malý tip pro zobrazení hry přes celou obrazovku na monitoru 32:9. Jistě to většina zná, ale pokud by někdo nevěděl.

SW (1,3MB) → Flawless Widescreen

Ukázka asistence prográmku ve hře GoW (5120x1440):

S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#29
..Je fakt, že vzhled roštu (grilu) může být sexy. 14
Proč by ne u počítače
[Obrázek: 1956-bentley-s1]
 
Citovat
#30
@meda: Řekl bych ... přééééésněěěě ... ale tak nějak na mě trošku čiší ironie tak mlčím  1 1 1

edit: důležitá je funkčnost a tu plní na 100%  79

... a nemusíme moc chodit ani do té historie  4

[Obrázek: indianautoblog.jpg?q=50&fit=crop&w=2000&dpr=1.5]

[Obrázek: bmw-4-series-rendering.jpg]

[Obrázek: %E5%A4%A7%E5%9E%8B%E3%83%A9%E3%82%B8%E3%...%81%29.jpg]
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#31
Když jsem si prohlížel doporučený Torrent poprvé, tak jediný kdo byl z jeho designu nadšený byl můj nejmladší syn (a ano má ve svých třiceti již svůj ne-zdravý úsudek). Já na vzhledu bedny tenkrát nenechal nitku suchou, tohle bych si přeci do svého kanclu nikdy nedal - přerostlou obludu s vězeňským oknem, notabene když jsem se nedávno takto velké potvory zbavil! Červíček však hlodal, otevřel jsem si pár našich i zahraničních recenzí, přečetl si i fiasko s fan-hubem a to mne po pravdě tak zaujalo, že jsem se skrze tento Fractal "průšvih" dostal v mém zkoumání Torrentu hlouběji než jsem vůbec zamýšlel. Větrné parametry case mě posléze docela zaujaly včetně té prázdné obří "garáže" uvnitř, bez přepážek plus zdroj s archaickou pozicí "nahoře", vejde se sem dokonce eATX deska i 460mm GK a o dostatku prostoru k vytvoření pořádného airflow ani nemluvě. Ve finále se mi skříň prostě i přes počáteční nelibost zalíbila a to dost, od objednávky mě následně již nic neodradilo, nelituji jediného haléře do ní investovaného. Mám ji na podstavci na zemi pod stolem, je to dle mě designově a hlavně funkčně skutečně pěkný kousek za který se rozhodně nemusí nikdo stydět. Je však pravdou, že nebýt upgrade grafické karty nad větší skříní bych pravděpodobně vůbec nepřemýšlel, nebyl by důvod. Každopádně je to "paní" skříň a mohu ji jen doporučit.

[Obrázek: CjwjpAUWfRQNS6NUTb9CYH.jpg]
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)