• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 9 Hlas(ů) - 2.56 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zajímavé články - všehochuť, aneb zprávy pro Vás
Rychlý a jednoduchý: Manjaro Linux je k dispozici v nové verzi

[Obrázek: aufmacher_v2-36889caf23a06d02.jpg] Manjaro patří dlouhodobě k nejoblíbenějším linuxovým distribucím. Nyní byla uvolněna verze 21.3 s kódovým označením "Ruah". Aktualizace slibuje nová jádra a ovladače, i upravené desktopy.
 
[Obrázek: pCTnkkU.png?1]Čína se pokusí o nemožné. Chce kontrolovat všechny komentáře lidí na internetu

[Obrázek: china_big_brother.jpg?itok=C2CWWrL8] Čínská vláda přemýšlí, že ještě více omezí svobodu slova na tamním internetu. Místní státní internetový regulátor přišel s návrhem aktualizovaných podmínek pro online platformy. Všechny weby, sociální sítě apod. budou nově muset schvalovat veškeré komentáře, které uživatelé chtějí publikovat. Navíc budou muset shromažďovat informace o reálných identitách těchto uživatelů. 
 
[Obrázek: wsxeahl.png]Intel Serpent Canyon: nástupce fantoma s moderním Core i7 a Arc A770M

[Obrázek: Intel-Serpent-Canyon-NUC-Wields-Alder-La...M-GPU.jpeg] Intel se chystá vypustit na trh malé počítače Serpent Canyon, které naváží na Phantom Canyon a na rozdíl od nich už využijí vedle procesoru Core i firemní grafiku. Půjde konkrétně o mobilní Arc A770M generace Alchemist.
 
[Obrázek: FZsKZS0.jpg?1]Česká televize spouští novou aplikaci iVysílání pro Android TV

[Obrázek: ivysilani-v-android-tv-1-large.png] iVysílání České televize je nyní dostupné i jako aplikace pro chytré televizory se systémem Android TV. Na aplikacích pro systémy dalších výrobců se pracuje a televize je uvede v průběhu roku. 
 
[Obrázek: VueRFyv.png?1]
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač. Narodil se před 110 lety

[Obrázek: %C2%BFQuie%CC%81n-es-Alan-Turing-1-scaled.jpg] Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.
 
[Obrázek: wsxeahl.png]Clive Sinclair a zrození mikropočítačů v Albionu

[Obrázek: 35204384-coolectables_1158.jpg?w=1200] Když vloni zemřel Sir Clive Sinclair, objevila se spousta chvalozpěvů a nekrologů, které široké veřejnosti připomínaly zásluhy tohoto pionýra mikropočítačové revoluce, díky němuž se v osmdesátých létech mnozí dnešní padesátníci stali programátory či alespoň zasvěcenými uživateli počítačů.
 
[Obrázek: 6ioLsMD.png?1]Samsung obviněn z dalších podvodů v benchmarcích, nyní u HDR v jeho TV

[Obrázek: samsung-cheat-tv-600.jpg] Není to zdaleka poprvé, co byla společnost Samsung obviněna z podvádění v benchmarcích. Tentokrát to nebyly smartphony, ale chytré televize, a konkrétně testy schopností HDR režimů. Televize byly schopny detekovat testovací režimy.
 
[Obrázek: rI71bwK.jpg?1]
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Raději neotálet: aktualizace Chrome uzavírá celkem 14 bezpečnostních děr

[Obrázek: automaticUpdates.png] Google vydal novou aktualizaci svého prohlížeče Chrome. Opravuje v ní 14 chyb v bezpečnosti. Proto je dobré aktualizaci instalovat co nejrychleji.
 
[Obrázek: pCTnkkU.png?1]Úložiště MEGA má mega průšvih. Údajně nedešifrovatelná data lze dešifrovat

[Obrázek: megasync-1.png] Během deseti let od založení získalo cloudové úložiště MEGA Kima Dotcoma 250 milionů registrovaných uživatelů. Ti zde uložili neuvěřitelných 120 miliard souborů, které zabírají více než 1 000 petabajtů. Klíčovým argumentem, který pomohl tomuto růstu, je slib, který nedává žádný z velkých konkurentů: ani provozovatel nedokáže dešifrovat uložená data.
 
[Obrázek: wsxeahl.png]Stařičká 3Dfx Voodoo 5 dostala nové ovladače pro širokoúhlá rozlišení

[Obrázek: voodooCamera_1_0000.jpgA1DF960F-F328-40F...8Large.jpg] 3Dfx je společnost, na kterou dnes můžeme už leda vzpomínat jako na tu, která spustila revoluci v grafice počítačových her. Není tak divu, že její výtvory jsou stále aktuální a dokonce se i stále vyrábějí. 
 
[Obrázek: FZsKZS0.jpg?1]
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Ne tolik zajímavá jako smutnější zpráva. Ve věku 63 let zemřel

Ján Zákopčaník
*
7. září 1958 Oblazov, Kotešová

22. června 2022

český meteorolog slovenského původu, známý zejména jako dlouholetý hlasatel předpovědi počasí v České televizi.
Díky svému osobitému projevu pětkrát získal ocenění "Rosnička roku".

Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Poté pracoval jako letecký meteorolog na ruzyňském letišti, než roku 1994 odešel do České televize.
Z televize odešel k březnu 2005 po neshodách s vedením. Pak zpracovával kalendáře s pranostikami a působil na rádiu Blaník. Od roku 2007 pracoval jako letecký meteorolog v Českém hydrometeorologickém ústavu.

. . . Pro svou popularitu a svéráz se Zákopčaník několikrát stal terčem drsného humoru ze strany autorů pořadu Česká soda. Za to se jim "pomstil" přímo ve vysílání, když nechal promítnout obrázek tří prasat a prohlásil, že to jsou Čtvrtníček, Šteindler a Vávra. Vedení České televize to však považovalo za hrubé zneužití živého vysílání, udělilo Zákopčaníkovi pokutu a několikadenní zákaz činnosti. (Někdo v ČT zkrátka neměl správný smysl pro humor.) Z televize nicméně odešel z vlastního rozhodnutí.

Užij si to, vysoko nad stratosférou . . .
[Obrázek: VOT9cec4f45d_Jan_Zakopcanik.JPG]
 
Citovat
Ján Zákopčaník

[Obrázek: 7AGtii4.png?1]
R.I.P.

.... slunce v duši ....
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Mohou mít budoucí NPC svá práva? Záleží na jejich umělé inteligenci

[Obrázek: AdobeStock_105126811.jpeg] Nedávno se objevila zpráva o tom, jak dopadl inženýr firmy Google, který dospěl k názoru, že AI zvaná LaMDA dospěla do stavu sebeuvědomění. Nyní profesor David Chalmers poukazuje na to, že taková věc se může v budoucnu týkat i NPC.
 
[Obrázek: FZsKZS0.jpg?1]Z Los Angeles do Tokia za hodinu. Hypersonické letadlo Stargazer má létat devětkrát rychleji než zvuk

[Obrázek: getfile.aspx?id_file=26036019] Pokud si nadmíru ceníte svého času, pak by vás mohla zaujmout představa cestování na palubě hypersonického letadla společnosti Venus Aerospace. Firma se sídlem v texaském Houstonu se tento týden podělila o rendery dopravního letadla označovaného jako Stargazer, které chce postavit.
 
[Obrázek: 7F7np89.png?1]Maďarský Csepel je zapomenutou značkou nákladních aut. Zničilo ji centrální plánování

[Obrázek: fd7f7b4c562930669ef2bc186edcd6da_extract...9c23391a12] Maďarský automobilový průmysl je známý především autobusy Ikarus, které se v hojném počtu objevovaly i v Československu. Na ostrově Csepel však na počátku 50. let začali vyrábět také stejnojmenné nákladní automobily. Jejich historie je přitom vlastně i dalším odrazem "promyšleného" centrálního plánování v zemích východního bloku.
 
[Obrázek: zeKoWd8.png]Co pálí diváky IPTV, HBO Max a Primy? Dvě potíže bez univerzálního řešení

[Obrázek: HBO-Max-Map.jpg] Při náhradě HBO GO za HBO Max nešlo jen o zrušení jedné služby a nástupu druhé, resp. o výměnu jedné aplikace za jinou. Vypořádat se s tím muselo i televizní vysílání přes internet (IPTV). Neptáme se ale jen na to. Je tu také zákaz přetáčení reklamy na stanicích FTV Prima, takže vám servírujeme obě témata najednou. A jak to dopadlo, resp. jaké možnosti zákazníci různých video služeb v současné době mají?
 
[Obrázek: KDvqMc9.jpg?2]Mark Zuckerberg ukázal čtyři prototypy VR brýlí. Každý má něco speciálního, vývoj ještě nějakou dobu potrvá

[Obrázek: meta_butterscotch_vr_headset_prototype_i...310312.jpg] 
  • Facebook ladí hned čtyři prototypy VR brýlí
  • Jeden cílí na co největší jemnost displeje, druhý zase nabízí HDR
  • Jejich vývoj potrvá minimálně ještě několik let
Šéf společnosti Facebook, Mark Zuckerberg, se na svém účtu pochlubil videem, v němž prezentuje čtyři vývojové prototypy chystaných VR brýlí, které vzniknou pod značkou Meta. Zatímco americký gigant cílí na to, aby vytvořil jedny univerzální brýle s maximální výbavou, aktuální fáze prototypů vypadá spíše o opaku. Jinými slovy, Meta má velký cíl, jen to ještě nějakou dobu potrvá...
 
[Obrázek: 1Ny27Si.png?1]Orbitální stanice byly kdysi jen sci-fi, pak přišel projekt MOL

[Obrázek: VSE94384f_mol_illustration_nro_declassified.jpg] Člověka odnepaměti lákalo vydat se do kosmického prostoru, básnicky řečeno „blíže ke hvězdám“. Aby to bylo možné, bylo nutné mimo jiné vymyslet a postavit umělý kosmický objekt, ve kterém by se dalo dlouhodobě žít mimo povrch naší rodné planety. Podívejte se, jak to vše začalo. 
[Obrázek: iQYiwpg.png]
 Na oblohu se vrátí vzducholodě. Španělské aerolinky jich koupily deset, mají nižší emise než letadla

[Obrázek: airlander-10.jpg] Španělské aerolinky Air Nostrum si u britské firmy Hybrid Air Vehicles (HAV) objednaly deset hybridních vzducholodí Airlander 10, informuje televizní stanice CNN. Stroje, které mají zvýšit ohleduplnost letecké dopravy vůči životnímu prostředí, budou dodány v roce 2026.

[Obrázek: 7F7np89.png?1]
 ASRock: DDR4 budou i na lepších deskách pro Raptor Lake, získá Intel výhodu?

[Obrázek: raptor-lake-800.webp] Dobře víme, že procesory Raptor Lake budou stejně jako Alder Lake podporovat paměti DDR5 i DDR4, ale nebylo zřejmé, jak to bude s novými základními deskami s čipsety Intel 700 Series. Napoví nám ASRock.

[Obrázek: FZsKZS0.jpg?1]
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)