• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 10 Hlas(ů) - 2.4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zajímavé články - všehochuť, aneb zprávy pro Vás
Kauza Theranos. Lékárny Walgreens zaplatí zákazníkům 44 milionů dolarů za podvodné testy „z jedné kapky krve“

[Obrázek: LvpHlDE.png]

Před několika lety nabídl lékárenský řetězec Walgreens v rámci svých „wellness center“ novou službu: vyšetření na několik desítek nemocí z malého vzorku krve. Pravidelní čtenáři už možná tuší, že se jednalo o testy prováděné ve spolupráci se společností Theranos, jejíž čelní představitelé – Elizabet Holmes a Ramesh „Sunny“ Balwani – byli nedávno odsouzeni za podvod na investorech.

[Obrázek: wsxeahl.png]Raspberry Pi 5 slibuje až třikrát vyšší výpočetní výkon. Přichází pátá generace oblíbeného minipočítače

[Obrázek: ZevxqC8.png]

A je to tady! Britská nadace Raspberry Pi představila pátou generaci svého nejoblíbenějšího linuxového minipočítače. Raspberry Pi 5 se dostane na pulty obchodů koncem října a slibuje 2-3× zvýšení výpočetního výkonu oproti svému předchůdci Raspberry Pi 4.

[Obrázek: wsxeahl.png]

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Ferda Mravenec oslavil devadesátiny. Původně byl vandal, ochmelka a násilník

[Obrázek: ttFtMm9.png]

Zapomeňte na veselého a galantního brouka z české louky, který si za každé situace ví rady. Postavička Ferdy Mravence vznikla v Paříži a původně šlo o vandala, ochmelku a násilníka.

[Obrázek: JYpNADb.png]Čtvrt milionu migrantů měsíčně. Musk navštívil jižní hranici USA: „Musíme postavit zeď!“

[Obrázek: CCJy6To.png]

Nejbohatší muž světa, miliardář a šéf Tesly Elon Musk navštívil nechvalně známé město Eagle Pass, které leží na texasko-mexické hranici a volal po stavbě zdí. Zakladatel automobilky Tesla nebo vesmírné společnosti SpaceX se zde setkal s místními politiky a členy donucovacích orgánů, aby získal "nefiltrovaný" a reálný pohled na situaci. Musk hraniční přechod navštívil krátce poté, co se během posledních dnů dostalo tisíce migrantů z Mexika do USA, píše zpravodajská agentura Reuters. "Hranice Spojených států musí být dostatečně zabezpečené," uvedl Musk. Jižní hranici podle údajů Washingtonu překročilo za srpen 250 tisíc lidí, převážně z Venezuely.
 
[Obrázek: fmZVZfk.png]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Další „ruská“ žádost o DAB: Radio Flex Andrey Chikalenko chce dvě licence

[Obrázek: TLtBtO6.png]

Nikoli jednu, ale hned dvě licence pro celoplošné terestrické digitální rozhlasové vysílání chce od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) získat společnost Prime Studio ruského podnikatele Adreye Chikalenka. Vedle žádosti o licenci pro Radio Context podal také žádost o licenci pro Radio Flex.

[Obrázek: HCKSs3U.png]
 Zaplatíš, nebo jdeš pěšky. Hrozba odebrání SPZ funguje, celníci vybrali miliony

[Obrázek: 0ZCacM9.png]

Řidičům, kteří dluží za nezaplacené pokuty, hrozí, že jim policisté nebo celníci při silniční kontrole takzvaně zmrazí auto. A to buď odebráním registrační značky, nebo nasazením botičky. Od začátku roku do konce srpna odhalili víc než šest a půl tisíce dlužníků a vybrali přes 23 milionů korun.
 
[Obrázek: dJDO3c8.png]
 Starlink měl mít podle původních představ už přes 20 milionů zákazníků. Ve skutečnosti je na desetině

[Obrázek: EsURLls.png]

Zkraje května se Starlink pochlubil překonáním mety 1,5 milionů předplatitelů. To je docela slušné číslo, a co je zdaleka nejdůležitější, poslední půlmilion přibyl během letošního jara.
 
[Obrázek: epXOddj.png?1]
 Ta podoba. Vlaky světových diktátorů jsou luxusní pevnosti

[Obrázek: jjJrk1M.png]

S nedávnou cestou severokorejského diktátora Kim Čong-una do Ruska se do popředí zájmu veřejnosti dostaly pancéřové vlaky. Je Kimův dopravní prostředek ojedinělý, nebo je pevnost na kolejích běžná věc? Podívali jsme se do historie a můžeme říct, že z podobnosti diktátorských vlaků až mrazí. 
 
[Obrázek: iQYiwpg.png]

 
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Jak zní nejděsivější zvuk na světě? Vědec napodobil aztéckou píšťalu smrti

[Obrázek: PqJgYrP.png]

Badatel vytvořil 3D repliku aztécké píšťaly smrti a napodobil její zvuk, o kterém se říká, že je nejstrašidelnější na světě. Nahrávka, kterou si může kdokoliv pustit na YouTube, připomíná lidský řev.
 
[Obrázek: dJDO3c8.png]
 Regulace, deregulace, přeregulace: Vítejte v Zákazolandu

[Obrázek: jmxlF5z.png]

Divoká éra elektrokoloběžek a segwayů se blíží ke konci, nově budou silnější modely potřebovat povinné ručení. A to znamená, že okruh toho, do čeho nám kecá stát, se zase o něco zvětšil.
V pátek 29. 9. 2023 začíná v Paralelní Polis další ročník HCPP 2023, který se bude opět zabývat otázkami deregulace, osvobození od státu a státních institucí a vůbec koncepty, které se nazývají libertariánství. Libertariánství je seskupení filozofií, které kladou do centra osobní svobodu jedince – a je jich velké množství, od levicových, jako sociální anarchismus, po pravicové, jako je anarchokapitalismus anebo minarchismus. (Minarchismus akceptuje stát výlučně jako dohlížitele společenských pravidel, jehož úkolem je dodržovat právo a pořádek.)
 
[Obrázek: 6ioLsMD.png?1]
 Otisknete zadek do krabice a pak vám přijde sedlo na míru z 3D tiskárny. Český startup dobývá svět unikátní službou

[Obrázek: rfBkEMp.png]

Cyklisté vědí, jak těžké je koupit dobře padnoucí sedlo. Co kdybyste mohli mít sedlo vyrobené na míru přímo vašemu pozadí? Ani kvůli tomu nemusíte z domu… Přesně takovou službu nabízí český startup Posedla.

[Obrázek: 7F7np89.png?1]
 Právo na život offline poprvé v ústavě. Česko se může inspirovat Švýcarskem

[Obrázek: u6MZwUc.png]

Obyvatelé Ženevy se v červnovém referendu vyslovili 94,21 % hlasů pro zakotvení práva na digitální integritu v ústavě kantonu. Ústavní článek, který je první svého druhu na světě, zakotvuje právo na ochranu před zneužitím zpracování údajů o digitálním životě, právo na bezpečnost v digitálním prostoru, na offline život a možnost být zapomenut. Podle advokáta Jana Vobořila z české organizace Iuridicum Remedium prosazující digitální svobody by to mohla být i inspirace pro Česko.

[Obrázek: ey0l0jd.png?2]
 Web Cybernews varuje: po celém světě jsou statisíce nezabezpečených webkamer

[Obrázek: bZ9rLmA.png]

Podle studie serveru Cybernews je na celém světě snadno dostupných více než 380 tisíc IP kamer. V čele tohoto žebříčku jsou Spojené státy a Německo. Řada majitelů kamer používá výchozí hesla. Na záběry z kamery, často citlivé, se tak může podívat každý. Podívat se můžete i vy.

[Obrázek: pCTnkkU.png?1]
 
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Zeptali jsme se chatbotů, jak zničit svět. Odpověděl jen Bard a nový Mistral 7B, který nemá etické zábrany

[Obrázek: QpIKB3g.png]

Většina velkých jazykových modelů od renomovaných značek trpí velmi silnou autocenzurou. Není divu, leckde by totiž velmi rychle dostaly stopku.

[Obrázek: wsxeahl.png]Avast prodával data o soukromí uživatelů. Úřad mu vyměřil stamilionovou pokutu, rozhodnutí však tají

[Obrázek: xf1Ky3s.png]

Česká firma slibovala zajistit online bezpečí, chování svých uživatelů a uživatelek však sledovala a data prodávala reklamním společnostem. Úřad pro ochranu osobních údajů ji za to potrestal, tají ale detaily. Obchází při tom zákon, na který má dohlížet.

[Obrázek: uGMyqxB.png]

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Jana Vohralíková ovládla pole.
Markéta Řeháková končí měsíc po personálním zemětřesení i jako Pavlova mluvčí.

Pravda, neprojevila reprezentatívní obratnost. Jenže..... Jestli s tou Vohralíkovou nepřišlo na hrad ženské pletichaření.

> LIDOVKY, 2. října 2023 21:49, aktualizováno 3. října 7:56.
nebo
> IDNES ze stejného data.

[Obrázek: 720x405.webp]

Ve funkci také skončí šéf Pavlova poradního týmu Tomáš Richter. Serveru Seznam Zprávy sdělil, že předpokládá, že jeho mise bude naplněna během podzimu. Podle webu se na Hradě vytvořily dvě skupiny, které mají odlišné představy o působení.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)