• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Zajímavé tipy na " Jak na to" z oblasti HW/SW
Kolik energie “propálí“ váš televizor? Jak rozumět energetickému štítku? 

[Obrázek: cena.jpg] Vzhledem ke stále stoupajícím cenám elektrické energie přichází na řadu otázka spotřeby zařízení pro mediální zábavu, tj. televizních přijímačů, STB, a všech přídavných a podpůrných zařízení jako jsou wifi routery nebo modemy určené pro provoz smart televizorů.
Již jsme si zvykli sledovat energetické štítky u velkých spotřebičů jako jsou chladničky a pračky, ale energetické štítky se z celého distribučního řetězce týkají výlučně zařízení s elektronickým displejem, tj. televizorů, monitorů a případně dalších zobrazovacích zařízení, která mají úhlopříčky větší než 14 cm. Z toho tedy vypadávají podpůrná zařízení wifi routerů a modemů, které jsou dnes pro provoz připojitelných televizorů nezbytné. Také se to netýká rozhlasových DAB přijímačů, které sice bývají opatřeny displejem, ale malým. A jsou od těch známějších používaných u velkých spotřebičů odlišné.

[Obrázek: KDvqMc9.jpg?2]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Některé chytré LED žárovky mohou sledovat náš pohyb. Vyzkoušíme si to na čipu ESP32

[Obrázek: ESP32-doit-2x15-1.png] 
 • Chytrá LED žárovka WiZ umí detekovat pohyb
 • Dokáže totiž analyzovat změny v elektromagnetickém poli
 • Teoreticky to zvládne každé Wi-Fi zařízení, které podporuje 802.11n

[Obrázek: wsxeahl.png]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Vyhledávejte na Googlu kreslením. Stylus nepotřebujete, vystačíte si s vlastním prstem

[Obrázek: HfLEpbJOi_yKa3IXLLMntclMxG0oCUdAO-m6xkRv...iq6ug=w300] 
 • Pokud v mobilech vyhledáváte na Googlu, tohle určitě neznáte
 • Přímo na webu Googlu totiž můžete nechat rozpoznat psaný text
 • Tato možnost je určena pro platformy Android a iOS
Ve smartphonech můžete k vyhledávání na Googlu využít celou řadu způsobů. Hlavní je samozřejmě hledání podle zadaného textu, alternativně lze vyhledávat podle obrázku či pomocí hlasu. Buď jej nadiktujete přes tlačítko na vaši klávesnici, nebo k převodu mluveného slova do psané podoby využijete řešení od Googlu. Existuje ještě však třetí možnost. Věděli jste, že v mobilu můžete na Googlu vyhledávat i podle toho, co na displej nakreslíte?
 
[Obrázek: ofuozKu.png?1]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Máte 3D tiskárnu a dáte alespoň dva akordy? Vyrobte si doma vlastní elektrickou kytaru. Tady je návod

[Obrázek: minimalistic_guitar_2.19.1-scaled.jpg] 3D tisk nabízí oproti sériové výrobě prakticky neomezené kreativní možnosti, a tak není divu, že brzy oslovil i konstruktéry hudebních nástrojů.
 
[Obrázek: wsxeahl.png]Česká verze Canal+ Action je tu. Jak ji naladíte a co vysílá?

[Obrázek: 1456-1502373057_s.jpg] Mezinárodní mediální společnost Canal+ spouští 28. února stanici Canal+ Action pro český a slovenský trh. Všechny vysílané pořady budou s českým dabingem. Žánrově jde o program zaměřený na akční filmy a dramatické seriály. Potěší tedy hlavně milovníky napětí, odvážných přestřelek a hrdinných soubojů.
 
[Obrázek: VueRFyv.png?1]Prima+ na mobilu s Androidem Aplikace sice sledovatelná, někdy ale hodně špatná

[Obrázek: share-image.png] Další české video službě jsme se naposledy věnovali při pohledu na webovou aplikaci a tu pro operační systém Android TV, tedy pro televizory a multimediální přehrávače (MMC). Dnes se podíváme na aplikaci pro mobilní telefony s o. s. Android. A řekněme si rovnou – během zkoušení prodělala několik aktualizací a i na závěr měla hodně velké rezervy, a to i při práci s obsahem!

[Obrázek: KDvqMc9.jpg?2]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Co je Google Lens? Zná (skoro) vše, co vidíte či vyfotíte

[Obrázek: 06ouzGm4PqGSOTFM2qf3cEX-1..v1569492847.jpg] Společnost Google má na svém kontě celou řadu velmi užitečných služeb, z nichž některé téměř bez výhrad používají miliony lidí po celém světě. Mezi šikovné a pokrokové nástroje, na nichž by se momentálně jen těžko hledaly nějaké významnější chyby a přitom se vydaly po téměř neprošlapané cestě a pro mnohé konkurenty je velkou inspirací, patří Google Lens. Ve zkratce jde o chytrého asistenta, který umí zanalyzovat téměř vše, co se objeví na displeji vašeho počítače či telefonu, případně před fotoaparátem. Pojďme si jej ale představit podrobněji…
 
[Obrázek: 7ePrSuj.png?1]Tipy pro Windows 11: užitečné systémové funkce, které by se Vám mohly hodit

[Obrázek: Windows-11-Tips-and-Tricks.jpg] Před prováděním zásadních změn v systému Windows 11 byste si rozhodně měli vytvořit bod obnovení. Tato funkce je ale ve výchozím nastavení operačního systému deaktivována.
 
[Obrázek: pCTnkkU.png?1]Tip pro Windows 10: jak nastavit měřítko zobrazení obsahu pro každý monitor zvlášť

[Obrázek: apantac-T-sharp-Multiviewers-TV-Nova-650.jpg] Systém Windows 10 nabízí možnost měnit velikost textů a ovládacích prvků aplikací bez vlivu na rozlišení obrazovky. Hodit by se to mohlo zejména těm uživatelům, kteří pracují na monitorech s vysokým rozlišením.
 
[Obrázek: pCTnkkU.png?1]Nemůžete něco najít? Zkuste pokročilé tipy pro vyhledávání pomocí funkce Hledat v operačním systému Windows

[Obrázek: Windows-10-8-search-image.png] Vyzkoušejte v operačním systému Windows pokročilé funkce pro vyhledávání – ať se jedná o indexování, Průzkumníka souborů nebo třeba program Fotografie.Jen si to přiznejme: Vyhledávání souborů v počítači v operačním systému Windows bylo vždy takové nějaké nejasné a zmatené, a právě tomu bylo dost možná i kvůli tomu, že vyhledávat bylo možné v operačním systému Windows 10 i Windows 11 různými způsoby. Pokud potřebujete najít v počítači soubor, o němž jste stoprocentně přesvědčeni, že tam někde prostě je, pak vyzkoušejte následující tipy, pomocí něhož jej docela určitě najdete a budete tak moci dále pokračovat v práci.

[Obrázek: 1aok3xj.png?1]
 Toto vaše žárovka neumí. Proměníme ji v teploměr, vlhkoměr, indikátor CPU a parodii na Philips Ambilight

[Obrázek: 1000] 
 • Skoro každou chytrou žárovku můžete ovládat ve vlastním programu
 • Ať už pomocí oficiálního API, nebo hackingu
 • Dnes proměníme WiFi žárovku WiZ v barevný semafor
Máte doma alespoň jednu chytrou RGB LED žárovku? Pak ji můžete ovládat z mobilní aplikace a nastavovat barvu a jas dle libosti. Fajn, ale to je málo. Z toho se v roce 2023 na zadek nikdo neposadí.
 
[Obrázek: wsxeahl.png]
 
 
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Zkuste Windows HDR Calibration a uvidíte, jak váš monitor ožije

[Obrázek: QSJipxr32ecaiFb36VeVBL.jpg] Tato aplikace je velmi jednoduchá, je zdarma a nebudete k ní potřebovat nic víc než monitor HDR, operační systém Windows 11 a své oči.
 
[Obrázek: 1aok3xj.png?1]Jak likvidovat a uskladnit staré baterie včetně akumulátorů: nedělejte tyto chyby

[Obrázek: 27934-580941-1-shutterstock-1158227962-1200.jpg] Baterie a akumulátory jsou dnes potřeba všude: do dálkových ovladačů, hodinek, hraček a spousty dalších digitálních zařízení. Také si pomalu zvykáme na to, že do běžného směsného odpadu nepatří. Při likvidaci a skladování se ale můžeme dopouštět chyb, které mohou hrozit rizikem požáru.
 
[Obrázek: pCTnkkU.png?1]Zbavte se ve Windows nechtěného software. Zn. rychle a zdarma

[Obrázek: 1.png] Program Bulk Crap Uninstaller je daleko efektivnější než nástroj Přidat nebo odebrat programy, který je standardní součástí operačního systému Windows.
 
[Obrázek: 1aok3xj.png?1]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Jak na parádní zvuk nejen pro Youtube, Twitch nebo podcasty: Jaké jsou dnes možnosti a co to bude stát

[Obrázek: ssssssss.jpg] Popularita podcastů neklesá, spíše naopak. Také na Youtube se snaží prorazit každý, kdo má co říct. Už jste asi zjistili, že když u takového videa či podcastu z dílny amatérského tvůrce zvuk nestojí za nic a nejde mu rozumět, nedá se to dlouho sledovat. Zajistit zvuk v uspokojivé kvalitě je dnes přitom i díky počítačům snazší a levnější než kdy dřív. My si shrneme vše, co je potřeba vědět, abyste dosáhli lepších výsledků nehledě na váš rozpočet, ambice, nebo odborné znalosti.
 
[Obrázek: 6ioLsMD.png?1]Tip: jak zlepšit čitelnost ve Windows

[Obrázek: 7a39c8f7-9c15-4c3d-b852-3a9ac33e0471.png] Moderní monitory a displeje mají často tak vysoké rozlišení, že zobrazená písma jsou pro některé uživatele sotva čitelná. To můžete snadno změnit a usnadníte si tak práci a čtení.
 
[Obrázek: pCTnkkU.png?1]Jak v Microsoft Office nastavit tmavý režim

[Obrázek: darkmodenewquick.gif] Pokud trpíte únavou očí nebo bolestmi hlavy způsobenými zvýšeným napětím, pak byste možná měli při práci v Microsoft Office zvážit zapnutí tmavého režimu. Nejenže je tento režim pro oči příjemnější, ale také pomáhá omezit případné problémy s odlesky.
 
[Obrázek: 1aok3xj.png?1]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Jak jednoduše a rychle na Linux Mint coby uživatel Windows

[Obrázek: cinnamon.png] Vyznáte se celkem obstojně v konfiguraci Windows, ale chcete mít i stroj, se kterým se dá surfovat bezpečněji? Máte v domácí síti někoho, koho nemůžete nechat sedět bez dozoru u stroje s Windows, protože otevře vše, na co přijde? Nebo spravujete počítače svým méně zdatným příbuzným a známým a už vás nebaví je neustále čistit od havěti, co na internetu pochytají? Nebo chcete další počítač na běžné činnosti se softwarem zdarma? Řešením by mohl linux a tento návod, jak se v Linux MINT rychle zorientovat a nakonfigurovat to nejdůležitější, aby se dal na internetu používat podobně jako PC s Windows.
 
[Obrázek: 6ioLsMD.png?1]Affinity Designer 2: Šikovný program, když potřebujete míchat vektorovou a rastrovou grafiku

[Obrázek: version-2-of-all-affinity-apps-launches-...-md@2x.jpg] Pokud nejsme profíci, může se snaha o přípravu nějaké pořádné grafiky stát noční můrou, takže nějaký šikovný software se může proklatě hodit. Jednou z alternativ je program Affinity Designer firmy Sherif, který se dočkal druhé verze. Jaká je?
 
[Obrázek: 1aok3xj.png?1]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Mouse mover za vás hýbe myší. Zrodila ho revolta proti nepřiměřené buzeraci šéfů

[Obrázek: Im-Mouse-Mover-1.jpg] 
 • Proti přísnému dohledu šéfů se lidé brání různými metodami
 • Patří k nim využívání mechanických zařízení nebo programů
 • Ty hýbou myší, takže to vypadá, že pořád pracujete
Dohledové praktiky se mění spolu s trhem práce a některé zaměstnance a zaměstnankyně nutí do tak bizarních opatření, jako jsou mechanická zařízení, která hýbou počítačovou myší, takže si zaměstnavatel myslí, že zaměstnanec pracuje. Souvisí to s větším nástupem práce z domova.
 
[Obrázek: wsxeahl.png]

....  1 1 1  ....
 
 Google umí na webu překládat text na fotkách. Podporuje přes 100 jazyků a opravdu velké obrázky

[Obrázek: P%C5%99eklad_00000.jpg] Google do svého webového překladače přidal funkci pro překlad textů na obrázcích. Dosud překládal jen vložený text, nahrané dokumenty nebo webové stránky, ale s obrázky si poradil jen v mobilní aplikaci. Tam obstojně funguje v reálném čase, kdy foťákem namíříte na nějakou ceduli či dokument, zatímco software text okamžitě převede do jiného jazyka.
 
[Obrázek: wsxeahl.png]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Stavíme chytrou ventilaci ložnice. Legrační větráčky z počítače jsme vyměnili za turbo

[Obrázek: FFB1212EH-12.jpg] 
 • Loni v létě jsme zkusili větrat ložnici chladičem z počítače
 • Fungovalo to, ale trvalo to celou noc
 • Proto do boje povoláváme 12V turboventilátor
Loni v létě jsme si v našem seriálu o programování elektroniky ukázali, jak automaticky vyvětrat ložnici tím nejpitomějším možným způsobem. Vzali jsme do ruky bourací kladivo, vysekali ve zdi otvor na balkon a do jeho nitra umístili malý 12V větráček z počítače.
 
[Obrázek: wsxeahl.png]Jak si pokecat (a programovat) s neuronkou ChatGPT, aby to stálo za ten čas

[Obrázek: chatgpt-update-63be2b15bafc1-sej.png] Pracovat s různými „AI“ generátory bude zanedlouho zásadní schopností v řadě kreativních oborů, říká blogger Martin Jurica. Jak z konverzačních modelů dostat co nejlepší výsledky?
 
[Obrázek: VueRFyv.png?1]Jak v Gmailu zablokovat (a případně odblokovat) odesílatele?

[Obrázek: How-to-block-an-email-address-in-Gmail.jpg] Když nechcete číst nebo vás nezajímá, co vám někdo posílá, a využíváte Gmail od Googlu, máte jednoduchou šanci si to upravit. Ukážeme, jak na to.
 
[Obrázek: 1aok3xj.png?1]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
PiVPN: Jak na zabezpečené připojení domů přes VPN zadarmo

[Obrázek: 1*Xy5q0jSlMaMfRWt9KcWECw.png] Potřebujete se bezpečně připojovat do internetu v různých prostředích? Pokud máte veřejnou adresu IP, může se vám hodit vlastní VPN. Existuje poměrně jednoduchý způsob jak si ji vytvořit s použitím minipočítače Raspberry PI a VPN Wireguard. Funguje i na distribucích Ubuntu a Debian. Návod lze částečně použít i v prostředí VPS.

[Obrázek: 6ioLsMD.png?1]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Notepad++ 8.5 lépe zapadne do Windows 11. Náhrada za Poznámkový blok přidává i pár zlepšováků

[Obrázek: berita-406-mengenal-aplikasi-notepad-202...194432.png]
Vývojář Don Ho minulý týden vydal další verzi textového editoru Notepad++. I po téměř 20 letech má pořád nápady, co vylepšovat. Od rok a půl staré osmičkové verze se sice nic výrazného nezměnilo, ale vyšlo mezitím již 30 menších aktualizací a opravných balíčků.
 
[Obrázek: wsxeahl.png]Backup Free: Osekaná verze známého zálohovacího programu není žádné ořezávátko

[Obrázek: online_backup_cloud_service-100737202-or...&strip=all] Německá společnost Ashampoo již více než půl roku nabízí zjednodušenou verzi svého programu Backup. Hlavním hitem je to, že jde o verzi zcela zdarma.Zatímco se originál již dočkal sedmnácté verze, tady jde o první pokus. To ale neznamená, že dostaneme do ruky nějaké ořezávátko. Samozřejmě rozhodující je to, kolik se toho muselo z placené verze odříznout a jestli je tato verze životaschopná. U firmy Ashampoo to ale není první pokus a zatím se vždy podařilo nabídnout solidní aplikaci. Nejinak je tomu i v tomto případě.

[Obrázek: 1aok3xj.png?1]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Slovníček hlavních pojmů ze světa umělé inteligence, který napsala umělá inteligence

[Obrázek: th_crm-ai-ml-1___fill.jpg] Přehled hlavních pojmů, abyste se neztratili ve světě umělé inteligence, který vznikl díky spolupráci ChatGPT a redaktora.
Umělá inteligence je všude kolem nás. Pomáhá formulovat inzeráty, opravuje programovací kód, maluje obrázky, vyhledává informace… A také píše články, jako je třeba tento slovníček pojmů, které potřebujete znát, abyste se neztratili v rozpínajícím se světě umělé inteligence. Vznikl společným úsilím redaktora a populárního jazykového modulu ChatGPT.

 
[Obrázek: QCQVEhh.png?1]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Jak na datovku: datový trezor a další způsoby uschování zpráv

[Obrázek: 309.jpg]  Obsah z datovek zmizí po 90 dnech od přihlášení. Po této době zůstane k dispozici jen obálka bez příloh. Dlouhodobější archivaci zajistí Datový trezor, máte ale i další možnosti.
 
[Obrázek: VueRFyv.png?1]Jak se měří energetická náročnost TV? Dá se věřit energetickým štítkům?

[Obrázek: Ruzne-energeticke-stitky.jpg] Pojem energetické účinnosti zařízení se v dnešní době stává velmi skloňovaným výrazem. Problému spotřeby elektrické energie věnuje EU pozornost již od roku 1995, kdy byly zavedeny energetické štítky u domácích spotřebičů.
Předpisový rámec EU o tzv. ekodesignu, který se podle dodnes platné výchozí směrnice z roku 2009 neustále zpřesňuje a upravuje dalšími nařízeními, se zabývá desítkami kategorií průmyslových výrobků.  Z pohledu televizních přijímačů nás však zajímají pouze předpisy týkající se elektronických displejů obecně a zejména pak televizních přijímačů. Poslední zpřísnění podmínek, ohlášené v roce 2019, začne platit od 1. března tohoto roku, jak jsme uvedli v našem článku

[Obrázek: KDvqMc9.jpg?2]
 Rozborka projektoru Benq MP610. Technologii 3LCD už jste viděli, dnes si dáme ještě zajímavější DLP

[Obrázek: benq-mp610_large.jpg] Po krásné rozborce 3LCD projektoru Epson nahlédneme do útrob projektoru BenQ s konkurenční technologií DLP. Způsob vytváření barevného obrazu ohromné úhlopříčky je zde ještě zajímavější.

[Obrázek: wsxeahl.png]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Jak si ve Windows správně nastavit zobrazení na dva monitory

[Obrázek: 176fda962fa82ec0f8e17f1a0e4b169a.jpg] 
Pokud pracujete s více aplikacemi současně, mohla by se vám hodit větší pracovní plocha. Získáte ji díky dvěma monitorům. Ukážeme, jak si je správně nastavit ve Windows.Stísněně se můžete cítit i na tak poměrně velkém monitoru, jako je třeba monitor s úhlopříčkou 24 palců. Úplně postačí, když budete mít na pracovní ploše otevřeno několik oken (a ruku na srdce – kdo je dnes na pracovní ploše nemá)? A ještě daleko horší je to v případě, pokud jste omezeni na obrazovku notebooku. Naštěstí se dá poměrně jednoduše přidat k počítačové sestavě další monitor a pracovní plochu si tak rozšířit.

[Obrázek: 1aok3xj.png?1]
 Jak dostat aplikaci z jednoho Androidu na druhý? Soubory pošlete napřímo, jsou dva způsoby

[Obrázek: filesgo.png] 
 • Mezi Androidy můžete sdílet celou řadu obsahu
 • Dokonce i nainstalované hry a aplikace
 • Máte hned dvě možnosti jak na druhé zařízení odeslat instalátor
Android při sdílení obsahu nabízí celou řadu kanálů, které můžete pro daný obsah využít. Pokud však chcete z jednoho telefonu na druhý sdílet nainstalovanou aplikaci či hru, většina uživatelů se zřejmě rozhodně jen poslat odkaz ke stažení z obchodu Google Play, popř. aplikaci vyhledá ručně na druhém telefonu a manuálně stáhne.
 
[Obrázek: 1Ny27Si.png?1]Jak odstranit účet na Twitteru? Nabízíme přehledný návod

[Obrázek: delete-twitter.png] Tak, a je to definitivní – už jste se rozhodli, že Twitter již používat nechcete. Je-li vaše rozhodnutí až tak radikální, že skutečně chcete se službou skoncovat definitivně, můžete si svůj účet na Twitteru smazat. Jen počítejte s tím, že to nebude hned, protože ještě předtím, než definitivně zmizí v takřka nekonečném digitálním světě, bude ještě nějakou tu chvíli existovat.
 
[Obrázek: 1aok3xj.png?1]
 
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Jak bezpečně na online bankovnictví: pět doporučení, kterých je dobré se držet

[Obrázek: 1530186410_31177578_m.jpg]  Online bankovnictví je pohodlné a díky pokročilým aplikacím nabízí spoustu funkcí pro správu financí. Je ale důležité dbát na bezpečnost. Existuje celá řada malwaru, který se zaměřuje na krádeže peněz.
 
[Obrázek: pCTnkkU.png?1]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Nový web ukáže, zda máte v mobilu Samsung OLED displej

[Obrázek: Samsung-OLED-Finder.webp]
Jak známo, jihokorejský gigant Samsung, respektive jeho divize Samsung Display, rozhodně nedodává mobilní či jiné obrazovky pouze do zařízení spadající pod tuto značku. Jeho moderní OLED displeje jsou k nalezení třeba i v iPhonech či telefonech značek Xiaomi, ASUS nebo OnePlus. Je to případ i vašeho mobilu? Možná ani nevíte. Aby společnost v tomto ohledu usnadnila orientaci zákazníkům a současně si efektivním způsobem přihřála polívčičku, nastartovala web OLED Finder. Na něm si lze ověřit, zda má konkrétní zařízení tento typ displeje od Samsungu.
 
[Obrázek: 7ePrSuj.png?1]Odložte už Photoshop. Canva uvádí funkce, které zjednoduší tvorbu grafiky pomocí umělé inteligence

[Obrázek: Brand_Kit_In_Editor.jpg] Chytré odstraňování objektů z fotek, automaticky generované prezentace, možnost snadných animací... Canva se stává čím dál zajímavější alternativou pro grafiky.
Profesionální grafici možná tento článek zavřou hned, co dočtou perex. Případně na něj vůbec neklikli, protože nesouzní s představou, že by Canva jednou mohla nahradit širokou škálu funkcí, s nimiž přichází pokročilé programy od Adobe. Ale ono to – ať chcete, nebo nechcete – k tomu směřuje. Tvůrci populárního nástroje, díky němuž mohou grafiku tvořit i méně zkušení uživatelé, představili několik nových vychytávek, které kreativní práci znovu o kus ulehčí. Mají jedno společné – umělou inteligenci.

 
[Obrázek: QCQVEhh.png?1]Nevíte, jak v programu Excel psát vzorce? Nechte úřadovat umělou inteligenci

[Obrázek: MicrosoftExcelFunctions-scaled.jpg] Jak Excel Formulator, tak ExcelFormulabot slibují, že dokáží převést váš požadavek do vzorce pro aplikaci Excel. Ovšem zdarma je jen jeden z nich.
 
[Obrázek: 1aok3xj.png?1]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Kdy se vyplatí soundbar a kdy domácí kino. Jak vybrat správné ozvučení televizoru

[Obrázek: ifycXFxFrobEJng59xnQB5.jpg] Někdy je výhodnější soundbar, jindy se vyplatí domácí kino. Pomůžeme vám při rozhodování. Odpovíme na otázky, které byste si měli položit, když vybíráte systém pro vylepšení zvuku z televizoru.
 
[Obrázek: RcC7s0T.png?2]ElementaryOS: Nakolik řeší nová verze problémy z minula?

[Obrázek: elementary-OS-5.1.4-desktop.jpg] V prosinci 2021 jsme se zde podívali na neobvyklou Linuxovou distribuci. Zaujala především svým vzhledem a některými prvky, které dávaly příslib do budoucna. Ovšem ukázala také spoustu problémů. Co se změnilo s novou verzí 7?
 
[Obrázek: 6ioLsMD.png?1]Zbavte se přehnané reklamy na YouTube v chytrém telefonu

[Obrázek: getthumbnail.aspx?w=600&h=300&crop=1&id_file=895064873] Chcete si pustit video na YouTube, ale před tím i v průběhu musíte vytrpět několik reklamních bloků. Máme pro vás řešení, jak se jich v mobilu zbavit.
 
[Obrázek: pCTnkkU.png?1]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Affinity Publisher 2: Když chcete vytvořit projekt, na kterém si Word vyláme zuby

[Obrázek: 643x0w.jpg] Firma Serif nabízí druhou verzi svého populárního programu Affinity Publisher. Jak sám název napovídá, software je určen pro přípravu větších projektů, na kterých si Word buď vyláme zuby nebo přivede uživatele do stavu bledého šílenství.
 
[Obrázek: 1aok3xj.png?1]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)