• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 10 Hlas(ů) - 2.6 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zajímavé tipy na nákupy
@Rossi D: Děkuji za info. Takže cena baterky jako celé auto Hyundai, Kia, Dacia z tvého předchozího příspěvku.
 
Citovat
@meda: ... asi tak ...
Je dobré si uvědomit i další "výhodu" bateriových aut ... jen blázen si koupí ojeté s použitou baterií, neb investice do "fungujícího" stavu starého auta je neekonomická a pochybuji že je správně "zelená". Je to vlastně povoz jen pro sběratele s velkou garáží kam se ty neprodejné modely musí následně vejít.
Oproti tomu automobil se spalovacím motorem prodejný sic bude ... ale zde cena paradoxně poroste také, stran "čmoudíkových" pokut plus daň za luxus používání paliva benzínu/nafty.
Holt asi diesel šejkové usoudili, že toho černého zlata tam dole asi moc nezbývá .... jinak pochybuji, že by dovolili aby se ty baterky tak rychle draly dopředu.
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
@Rossi D Tak jeden z modelů je ten, že se použité baterie baterie stále ještě dají využít jako úložiště energie v energetice - velké i malé. Takže auta s modernizovanou (rozuměj vyměněnou) baterkou jsou také ve hře. To povede k tomu, že se baterie v autech budou více než dnes konstruovat tak, že je bude možné poměrně jednoduše modernizovat. VW koncern (a nejen oni) to už takhle dělá. Jejich kapacita je už v autě nevyhovující, pro domácí akumulaci jsou ale stále ještě dost vhodné. Potkal jsem těch domácích akumulací s použitými moduly od VW poměrně dost. Rodinný domek s fotovoltaikou, akumulací, elektromobilem v garáži a nákupem/prodejem přes spotový trh nebo v přes agregátora jako zdroj flexiblity.

Jiný koncept, který jsme potkal byl, když jsme ještě pracoval v ABB. Dálniční rychlonabíjecí stanice s lokální akumulací, která snižuje nároky na velikost AC přívodu s možností využití i jako zdroje podpůrné služby. I tam byly použity vyřazené baterie z elektromobilů.

Ten životní cyklus pak vypdá následovně: baterie v autě - baterie ve statické akumulaci - recyklace
 
Citovat
@JiRo: Děkuji za osvětu, takto jsem se na to po pravdě nedíval, uvažoval jsem pouze o autě jako takovém. Jsem sic pro každou novou technologii, ale ta bateriová auta mi opravdu nevoní. Elektromotor mi v autě bohatě stačí v podobě Mild Hybridu.  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Čínská hrozba? Temu je v Německu už jedním z nejpoužívanějších online tržišť

[Obrázek: UIXqQjA.png]

Obchod Temu vyvolává mezi českými zákazníky velkou pozornost. To ale není nic proti tomu, jak si vede u našich sousedů. Za pouhých devět měsíců se obchodu Temu podařilo v bohaté německé ekonomice probojovat na čtvrté místo mezi online tržišti. Díky promyšlenému obchodnímu modelu jsou totiž jeho produkty mimořádně cenově výhodné, na což slyší i relativně movití Němci.

[Obrázek: pCTnkkU.png?1]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Bambu Lab A1 zmíněná v prosinci v tomto tématu potřebuje opravu:

> Bambu Lab: Přestaňte okamžitě používat naši 3D tiskárnu A1! Vrátíme vám peníze, nebo pošleme nový heatbed
ZIVE, Jakub Čížek, 5. února 2024


[Obrázek: getthumbnail.aspx?crop=1&w=600&h=300&q=6...e=26340985]
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/W10/Android12 -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
Dell představuje sluchátka PRO ANC 5024 s umělou inteligencí

[Obrázek: oDPSTxs.png]

Bezdrátový model náhlavní soupravy Dell Pro Wireless ANC Headset (WL5024) a jeho kabelový protějšek Dell Pro Wired ANC Headset (WH5024) jsou od základu postaveny na nejnovějších technologiích založených na umělé inteligenci.

[Obrázek: UaAVJDa.png]Multimediální přehrávač Strong Leap-S3+ Základ zachován, vylepšení hodně příjemná

[Obrázek: 05iwkaq.png]

Jak jsme pro vás před nedávnem v aktualitě napsali: „Levný přehrávač, několik vylepšení, zbrusu nový styl.“ Na to, jak tomu ve skutečnosti je se podíváme nyní.

[Obrázek: HCKSs3U.png]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Lego leze do peněz. Tady je 10 nejdražších setů, které aktuálně můžete koupit. Začínáme na 14 tisících

[Obrázek: Govlxep.png]

Po více než roce se vracíme do oficiálního internetového obchodu Lego, abychom se podívali na nejdražší sety, které jsou aktuálně v nabídce. Zatímco loni stála desátá nejdražší sada 12 699 Kč, letos si zájemci musí připravit o 1 300 Kč víc. Naopak některé nejdražší sety proti loňskému roku o pár stokorun zlevnily.
 
[Obrázek: wsxeahl.png]

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)