• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vzdálené připojení k NAS Synology
#1
Zdravím,
mám problém se vzdáleným připojením k NASu DS212j v Kodi 17.1
po zadání statické IP adresy Kodi stále píše, že se nemůže k serveru připojit.
Tuší někdo nějaké řešení ?

Díky,
Martin
 
Citovat
#2
Ten NAS je v USA nebo na lokální síti ? V Kodi, domnívám se že na Androidu je root NASu definován jakým protokolem ? NAS je přímo na routeru nebo za switchem atd.,atd atd.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#3
NAS je u rodičů za routerem se statickou venkovní IP adresou. Ze starého xtreameru nebyl problém se do něj po zadaní ip adresy uživ. jména a hesla připojit. Z Kodi mi to nejde nastavit. Jakým protokolem v androidu je root definován, netuším. Podstatné je, že vzdáleně je možné se do NASu připojit. Teď mám aktivní připojení přes FTP a VPN
 
Citovat
#4
Jestliže se připojíš jako FTP klient, pak Kodi jako FTP klient by mělo fungovat taky, podle mě bude bordel v portech, Xstreamer měl možná jiné, než má Kodi.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#5
nakonec jsem večer rozchodil přes webdav a nově namapovaný porty.
Teď jsem u dalšího problému a to jak downstreamovat kvalitu mkv velkých mkv souborů páč se to přes ten net seká jako blbec.
 
Citovat
#6
(22.3.2017, 11:43)martin48 Napsal(a): ...
mám problém se vzdáleným připojením k NASu DS212j v Kodi 17.1
po zadání statické IP adresy Kodi stále píše, že se nemůže k serveru připojit.
...

Určitě směrovat porty na routeru na vnitřní adresu NAS (záleží jestli i pro MySql nebo jen pro smb)

V kodi definovat cestu ke zdroji takto:

   
 
Citovat
#7
Ten NAS je na downstream slabý.
65XH9096 * Dinobot 4K+ + PS50B650
 
Citovat
#8
Zdar. Mám podobný problém. Od včera se mi v KODI na Rapsberry nezobrazuje můj domácí NAS Synology. Do té doby vše v pohodě. Po zadání statické IP adresy Kodi stále píše, že se nemůže k serveru připojit. Vubec ho nevidí. Zkusil jsem přehrát LibreElec do továrního nastavení ale nic.
Na PC, v notebooku i v mobilu Synology normélně vidím a připojím se.
Nevíte někdo co bych mohl mít blbě?

Vlasa
 
Citovat
#9
Ahoj..
zkus při výběru cesty k umístnění sdílené složky vybrat:
Jiné umístnění sdílené složky., tam v nastavení vyber SMB protokol Windows a v názvu serveru doplň k  k IP ":445".
Nezadávat do řádku port..


Příklad:

Název serveru: "192.168.1.200:445" (IP adresa Synology v síti)
Vypiš sdílenou složku: "video", "music" atd... tu v které chceš vybrat místo skenování Kodi.
Vyplnit přihlašovací jméno a heslo k Synology. Já jsem si vytvořil v Synology  uživatele "Kodi" a doplnil heslem.

V umístnění vybereš Tebou zadanou cestu a jsi tam..
 
Citovat
#10
Ahoj,
obnovím topic. Jeden člen rodiny se stěhuje spolu s Malinou 4 a KODI - Libreelec v poslední verzi.

A moje otázka zní. Jak nastavit to, aby fungovalo vzdálené sdílení souborů k serveru? Nyní to je klasický přopojeno přes SMB.
Mám veřejnou IP a dostatečný upload. Hledal jsem nějaké VPN klienty pro KODI, ale nic jsem nenašel. Doma mi jede OpenVPN.
Teď jak to píšu, tak jsem našel https://strongvpn.com/setup-libreelec-8-kodi-openvpn/

Má to někdo vyzkoušeno? Díky za pomoc
4x Raspberry Pi 4B LE 9.2.8 Kodi v18.9 Leila + 1x Pi4 TVheadend server v19.3
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)