• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RPI pro dvě TV
#1
Ahoj,ľudkovia skúšal už niekto pripojiť rpi k 2 televíziám?
 
Citovat
#2
To vyzkoušet nemohu, jelikož nemám dvě televize. Ale pokud bys chtěl být první, tak já využívám následující rozdělovač na spojení dvou HDMI signálů do jedné televize a funguje to perfektně. Možná by to šlo i obráceně.

https://www.aliexpress.com/item/HDMI-Spl...0.0.p0Jug7

Můžeš jim napsat zda to třeba neví výrobce. Je to jen trochu dražší - 18 USD.
 
Citovat
#3
ďakujem,je to trochu zložitejšie ako sa zdalo,asi uprednostním kúpu ďalšieho rpi
 
Citovat
#4
@agrippa19 To co hledáš se jmenuje HDMI splitter, česky rozbočovač. Je to vcelku obvyklý výrobek, který se dá sehnat v téměř každém e-shopu. Např. zde. Pokud budeš hledat někde jinde, například na čínských webech, dej si pozor. Někdy si dost vymýšlí. To na co odkazuje @astv je sice na web-u označeno také jako splitter, ale splitter to ani podle @astv a ani podle popisu na webu rozhodně není.
 
Citovat
#5
-:)) No vidíš a já to už 6 měsíců používám a bez jakýchkoli problémů. Má to i dálkové ovládání a můžeš si přepínat jednotlivé porty, ale zároveň se to přepne samo, pokud je k tomu připojeno pouze jedno zařízení. Já bych mu naopak radil nekupovat u českých prodejců, ale na čínských webech. Já s nimi mám velice dobré zkušenosti, což nemůžu říct o českých prodejcích, kteří své zboží nakupují právě v té Číně a nám se je pak snaží s přestříkanou značkou nabízet za podstatně větší peníze. Napři. adaptér scart/hdmi, který jsem v Číně koupil o 1000 Kč levněji, než mi jej nabízel český prodejce.
Ale to už je na volbě každého jednoho z vás. Já jsem pouze napsal, co já používám a je to funkční.
 
Citovat
#6
@astv
Neviděl bych to až tak jednoznačně, zde mé postřehy při nákupech z čínských obchodů:

+ nízká cena
+ doprava zdarma
+ široká nabídka zboží

- doba dodání (někdy i více než měsíc)
- ruzná kvalita provedení naprosto totožného zboží (např. nakup svítilny s Cree LED po doručení nasprostá spokojenost. Objednáno znovu stejný prodejce, stejné zboží, po doručení jsem zjistil že svítí o dost méně. Svitilna rozebrána a bylo zjištěno že byl použit jiný typ LED než při první objednávce )
- cenové náklady při vrácení zboží
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#7
Mé zkušenosti:

+ nízká cena (naše obchody i ty největší a nejznámější nakupují na stejných místech a prodávají nám tady to samé s 500% marží, stejně tak jako vykukové z Aukra)
+ doprava zdarma (jak kdy a jak od koho, pokud to chci rychle - zaplatím i 300,- / do 3 dnů je to doma)
+ široká nabídka zboží (ano, pro lecjakého začátečníka a při procházení více obchodů až k zbláznění nepřehledná, lehce se člověk mezi nabídkou i cenou ztratí)
+ Číňan by se raději nechal zastřelit než by dostal špatné hodnocení, pokud má víceletý a pozitivní profil nechá se s ním vždy domluvit na refundaci
+ doba dodání objednané věci je ovlivněna místem odkud nakupujeme, pokud to bude z Evropy - do 10 dnů je to zpravidla doma, není vy-jímkou ani 4-5 dnů.

- kvalita zboží je opravdu různá, je zapotřebí si projít i názory / varování kupujících a dle tohoto se rozhodnout
- podezřele levné zboží nekupovat (i přes dobré hodnocení prodejce), viz moje zkušenost v "Nákupních tipech", zkušenost po dlouhých letech první a doufám, že i poslední
- cenové náklady při vrácení zboží - tak k tomuto jsem se nikdy nedostal, neb jsem něco takového vždy odmítl právě díky "cifře" za poštovné, kterou jsem i argumentoval. Pokud již k něčemu takovému dojde, požaduji novou věc či vrácení peněz a do balení poškozené zásilky plus placení drahého poštovného se vehnat nenechám.
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#8
Ano, já souhlasím. Podezřele levné věci nekupovat. Ale nikdo z nás asi není úplný sirotek a bez kamarádů a tak lze poměrně s úspěchem nakupovat věci doporučené. Ono nejde jen o "vykuky" z Aukra, totéž lze uvést o reklamě na slevy firmy OKAY ( údajně sleva 78% ???) Jednak jsou ty "slevy" zmanipulované, pokud je tam něco zlevněno o 70 %, tak možná maximálně nějaký kabel a rozhodne ne něco užitečného. A pak je třeba si uvědomit, že pokud prodejce může zlevnit o 70% a ještě vydělává, že na normálních nezlevněných cenách holí zákazníka přímo neskutečně.
Ale od toho je právě toto fórum, které se mi líbí, protože je aktuální. Nejsou zde " poslední " informace staré 2 roky, jako na některých fórech k jiným tématům.
Vždy a všude potřebuje každý, kdo dělá cokoli, "selský" rozum, co je asi reálné a co není. Takový ten "selský" odhad, bez něhož nelze nic dělat pořádně a s úspěchem.
A čínské weby u prodejců dlouholetých, se mi jeví jako poměrně spolehlivé, protože jak napsal zdejší guru, kdo chce prodávat opakovaně, ten nemůže dělat podvody. Ten si musí sakra dávat bacha na svou pověst.
 
Citovat
#9
Jsme velmi OT, ale ještě si neodpustím poznámku k :
Citace:totéž lze uvést o reklamě na slevy firmy OKAY ( údajně sleva 78% ???) Jednak jsou ty "slevy" zmanipulované, pokud je tam něco zlevněno o 70 %, tak možná maximálně nějaký kabel a rozhodne ne něco užitečného

oni a spousta dalších v reálu nic nezlevňují, zboží které je ve slevě (0-100%) je pár měsíců před onou akcí o ta slevová procenta patřičně zdraženo - ztrátový výsledek je tedy pro prodejce 0% u čehokoliv !

Příklad:
US Lednice - cena v červnu = 28.000,-
                  - cena v září = 33.000,-
                  - akční cena v před-vánočním "vý/prodeji" - 28.000,- - velká sleva od nás/ pro Vás k vánocům a ušetříte 5.000,- - no nekupte to !!!!

A o po-vánočních výprodejích ani nemluvím ......  8
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#10
Ano, to já dobře vím. Knoflíkové baterie CR 2032 u Číňana za cca 6 Kč, pak prodává Kaufland či Lidl za cca 50 Kč apod.
-:)
Já jsem mu původně dal tip na typ, s tím, aby napsal prodejci, zda lze použít. Vyzkoušet jsem to nemohl, protože by se mi druhá televize domů nevešla. Z toho to celé vzniklo. A mám ještě jednu zkušenost. Našel jsem i případ, kdy jsem chtěl použít adaptér scart/hdmi obráceně. Ale prodejce mi přesně k tomu typu napsal, že to nemůžu ( u toho typu ) a doporučil mi jiný a jsem spokojen.
 
Citovat
#11
No jo, objevili jste tu Ameriku dost pozde, tak se to dela jestlize si dobre pamatuji tak od roku 1995 :-)). Slogan nechci slevu zadarmo, plati temer vzdy. :-))
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#12
To není objevování, to je osvěta !!!  1 2 1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#13
@astv Nevím, zda tvá odpověď byla reakcí na můj příspěvek, ale následovala hned poté, takže zřejmě ano. Ani náhodou jsme nepsal o tom, že by výrobek, který jsi anoncoval mohl být nekvalitní. To si netroufám posoudit. Ale proto nepíší. Chci jen zopakovat, co jsem napsal už poprvé. Že si Číňané občas vymýšlí. A v případě toho tvého výrobku zcela jednoznačně. Píší na web-u, že je to "HDMI Splitter" a on to splitter rozhodně není. Je to prostý přepínače 1 z 5. A to je zatracený rozdíl. V tomto ohledu se některé jejich shopy k označování staví hodně laxně. Píší do názvů plno hesel a zkratek tak, aby jim hit-y ve vyhledávačích přivedly maximum zákazníků.

Všimni si, co všechno v záhlaví toho záznamu e-shopu je. Plno "klíčových slov", která lákají zákazníky skrze vyhledávače a mezi nimi, jakoby náhodou a jako bonus dvě, která rozhodně nemluví pravdu  "5 Port HDMI Splitter Hub Box Auto HDMI Switch 5 In 1 Out Switcher"

Takže proč u přepínače nenapsat, že je to HDMI Splitter když vědí, že se splitter-y prodávaní asi tak 3x častěji, jak přepínače a že jim to tedy přivede víc zákazníků. To, že si občas někdo koupí něco, co vlastně nepotřebuje, to je už tolik netrápí. Měl si to, zákazník, přečíst lépe, pozorněji a celé až do konce.  1

A teď si představ někoho, kdo dostane radu, aby si koupi HDMI Splitter. Najde si tento výrobek na Ali Expressu. 2x si to zkontroluje. Ano, je tam napsáno "HDMI Splitter". Cena dobrá, pokud si počká 30 dnů, tak doprava zdarma a výsledek? Další krám v šuplíku.

Takže o tom byl můj příspěvek.
 
Citovat
#14
JiRo.
Nemá cenu se hádat a už vůbec nechápu, před čím varuješ? Já chápu to původní založené téma jako člověka, který má dva televizory a střídavě se na něco přes KODI dívá někde jinde. Když se s manželkou shodnou, dívají se oba na televizi v obýváku, když se neshodnou, vyhodí ho manželka od televize v obýváku ( protože v televizi jde Emanuela ) a on si to chce pustit někde v jiném pokoji. A v tom případě mu stačí i ten přepínač.
Já to ostatně jako přepínač používám. Mám na televizoru jen dva sloty HDMI a jeden používám na satelit, do druhého jsem zasunul vývod právě z toho "přepínače, kam jsem přivedl HDMI z PC a HDMI z Raspberry. Používám to šest měsíců k naprosté spokojenosti, protože je to napájený "přepínač" a nemá tudíž žádnou ztrátu. A předpokládám, že ten původní autor příspěvku, kdyby to zapojil obráceně, úplně by mu to vyhovělo. Napsal jsem mu i, aby konzultoval prodejce.
Jiná situace by nastala, kdyby chtěl jedním Raspberry posílat signál do dvou televizí současně, což možná Ty předpokládáš. To by pak asi potřeboval něco jiného, navíc se zesilovačem.
Ale tolik lidumilů, kteří dobrovolně zásobují signálem ze Sosáče své sousedy, já zase ve svém okolí neznám. Pokud Ti tohle doplnění vyhovuje, pak se hluboce omlouvám, že jsem ve své první odpovědi nepopsal problém vyčerpávajícím způsobem.
Pokud Ti nevyhovuje, tak bych ho, na rozdíl od Tebe, stejně varoval před nákupem u českých prodejců, pokud není s nimi v nějakém velmi přátelském vztahu. Pak platí, že vysolí nejednu stovku navíc, oproti tomu, kdyby to koupil v Číně.
-:)
 
Citovat
#15
JiRo má naprostou pravdu, prodejce je schopen do názvu nacpat naprosté nesmysly, je aby nalákal a prodal. Nákup v číně je celkem risk a nikdy nemůžeš s jistotou říct zda bude objednané zboží fungovat dle představ kupujícího. Navíc musíš počítat s méně kvalitním zbožím, pouze dobré nebo nižší třídy, ale tomu odpovídá i cena.

Nyní k tématu, zde tip na HDMI Splitter:
video: https://www.youtube.com/watch?v=zRpRk_LUetI
ebay: http://www.ebay.com/itm/HDMI-Splitter-1-...SwMmBVgijx
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#16
Nechci tu zbytecne vstupovat do debaty, ale nemelo by uz smysl rovnou koupit HDMI Matrix?
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#17
Tady se najednou objevilo tolik mistrů a guru, že ten můj úvodní příspěvek měl určitě smysl. Původně nikdo nereagoval a když jsem zareagoval já, odkazem na Číňany, zvedla se vlna nesouhlasu. Mně je úplně jedno, kde to koupí a když vy skoro všichni jste guru, určitě máte vyšší znalosti než já, začátečník.
Takže autor tématu má teď z čeho vybírat. Jen bych si dovolil ještě upozornit, že stejně jako u počítačů je malý za krátký čas jakýkoli harddisk, stejně jako u počítačů během chvilky nestačí 4 sloty USB na notebooku ( já už mám dva huby a 16 USB slotů ), tak určitě za malou chvíli, nebudou stačit ty dva sloty HDMI, co má ten poslední navržený spliter. Proto jsem já sáhl po přepínači s pěti sloty. Ale já to neplatím. -:)
Děkuji všem za účast a přeji hodně krásných pořadů.
 
Citovat
#18
astv: nejak nerozumim tomu, proc "utocis" na mistry/guru, coz je pouze automaticke oznaceni fora na zaklade poctu nasich prispevku a my si to nevybrali a uz vubec se tim nezastitujeme. 4
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#19
Útočím na koho ?
Já na nikoho neútočím. Já jsem jen napsal, že bohužel někteří z vás, neberou zřetel na veškeré aspekty, které se v tom problému vyskytují. Téměř plošně jste odsoudili nákup v Číně, ačkoli i na eBay prodávají čínské výrobky. Já mám zase velmi špatné zkušenosti s eBay. Nevěřte tomu, že eBay prodává pouze evropské nebo americké výrobky.
A taky jsem napsal, že ten původní "žadatel" požádal o radu a nikdo nereagoval. Díky mně se tu rozproudila čilá diskuze a chlapci se dostalo rady. To že jsem napsal, že jste mistři a guru a já jen začátečník, to není útok, to je pravda. Já mám Raspberry teprve půl roku. Problém byl i v tom, že je těžké popsat veškeré souvislosti, aby to nevydalo na samostatnou knihu.
Nebuďte prosím tak vztahovační. Já na vás neútočím. Já bych jen byl rád, když někdo umí něco co neumí ten druhý, kdyby ta rada, ta pomoc mu k něčemu byla a byla na té úrovni, že bude pro žadatele o pomoc zvládnutelná. Což se nakonec stalo a tak si myslím, že to je v pořádku.
Já slibuju, že se stáhnu a nebudu už na nikoho "útočit" a budu si pouze vybírat ke sledování témata, která mě budou zajímat, aniž bych do diskuze nějak zasahoval. -:)
 
Citovat
#20
astv: naopak, ja nakupy v Cine nejenom, ze doporucuji, ale i preferuji. Protoze ono stejne 99,99% se tam vyrabi a tady pouze preprodava s brutalni marzi.

Nicmene klidne pis, vic hlav vic vi.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)