• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 6 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tvheadend a IPTV
Problém s navázáním je vyřešen.
Zaškrtnul jsem "Používat neúplné snímky"... v základní konfiguraci TVH....
 
Citovat
@otava5 No, tak to by mě opravdu nenapadlo. Dobré zjištění, poznamenávám si.

Nebude to mít vliv na zvýšení počtu různých artefaktů ve videu, takové ty situace podobné těm, jako když např. spustíš přehrávání videa neklíčovým snímkem?
 
Citovat
Ještě dotaz jde zadat do plánovaného nahrávání sudý a lichý týden?
 
Citovat
@otava5 Ani do jednoho typu (auto rekordéru ani time rekordéru) podle mne nelze. Vždycky si můžeš vybrat pouze Po až Ne.
 
Citovat
Ahoj,
generuji každých 12h playlist typu 2 (od pavuucka service playlist 0.6) a v tvh mám nastavenou cestu k němu.
Po pár hodinách mi ale nejde spustit většina kanálů a píše to : No input source available viz příloha
Ten vygenerovaný playlist ale funguje a ve vlc spustím z něj každý kanál. Musím spustit vynutit scan aby to zase šlo.
Vše nastaveno dle návodu od marhycz. Zkoušel jsem nastavit playlist typu 3 tvheadend@ ale ten mi nejde spustit vůbec. Prosím o radu co jak nastavit jinak. Děkuji


Přiložené soubory
.txt   log.txt (Velikost: 2,99 KB / Stažení: 18)
nVIDIA shield 2019 PRO + ext SDD Samsung T3 250GB  KODI 18.8
RPi3B+ LE 9.2.0 Kodi 18.5 + TVH 4.2.8
Fire TV stick 4K Kodi 18.5
 
Citovat
@Karel1981: Pokud chceš používat playlist typu 2 v TVHeadendu, nastav si síť jako bouquet. Jinak nedochází k aktualizaci URL adres.
Soukromý server - Ubuntu 18.04, TVHeadend 4.2.8-36
Dell Latitude E6420 - W10, TVHPlayer Beta, Kodi 18.5
Lenovo Vibe P1ma - Android 5.1, TVHClient + Yatse, Kodi 18.5
 
Citovat
vytvořit bouguet mám zaškrtnuto a tvoří se...viz foto
Já zkoušel i typ 3 ale ten se mi nespustí vůbec...nevím jak s tím souvisí v nastavení u typu 3 je dole cesta k ffmpeg to ale nevím
díky


Přiložené soubory Miniatury
       
nVIDIA shield 2019 PRO + ext SDD Samsung T3 250GB  KODI 18.8
RPi3B+ LE 9.2.0 Kodi 18.5 + TVH 4.2.8
Fire TV stick 4K Kodi 18.5
 
Citovat
@Karel1981: To může být ten problém (u typu 3). Jestliže je nainstalován FFmpeg Tools a používáš Raspberry Pi, cesta by měla být stanovena na /storage/.kodi/addons/tools.ffmpeg-tools/bin/
Soukromý server - Ubuntu 18.04, TVHeadend 4.2.8-36
Dell Latitude E6420 - W10, TVHPlayer Beta, Kodi 18.5
Lenovo Vibe P1ma - Android 5.1, TVHClient + Yatse, Kodi 18.5
 
Citovat
Cestu jsem tam nastavil ale nic se nezměnilo....Každopádně nevím jak se ten doplněk ffmpeg tools nastavuje. Když chci vejít do konfigurace tak to nejde je zašedlá a píše to , že mám navštívit stránky libreelec.wiki, ale nic jsem nenašel jako to rozchodit.
Nyní ještě zkouším typ 3 ,ale playlist generic ...ten vypadá že "pojede" tak uvidíme... Zatím díky
nVIDIA shield 2019 PRO + ext SDD Samsung T3 250GB  KODI 18.8
RPi3B+ LE 9.2.0 Kodi 18.5 + TVH 4.2.8
Fire TV stick 4K Kodi 18.5
 
Citovat
Tak je to cca hodina od načtení playlistu typ3 generic a už nyní nejde spustit většina kanálů....píše žádný signál....
Tak nevím co s tím...
nVIDIA shield 2019 PRO + ext SDD Samsung T3 250GB  KODI 18.8
RPi3B+ LE 9.2.0 Kodi 18.5 + TVH 4.2.8
Fire TV stick 4K Kodi 18.5
 
Citovat
@Karel1981 Tak to děláš špatně. Pokud používáš playlist typu 3, tak se do Tvheadend nezadává adresa generic playlistu, ale toho, co v sobě obsahuje volání scriptu streamer.sh.
 
Citovat
To byl jen pokus, protoze ten druhy playlist jak jsem psal nejde spustit vubec (typ3 .playlist).A u typu 2 to jde spustit (.playlist) ale po urcite dobe to prestane jit a pise zadny signal a musim znovu rucne pustit scan.
nVIDIA shield 2019 PRO + ext SDD Samsung T3 250GB  KODI 18.8
RPi3B+ LE 9.2.0 Kodi 18.5 + TVH 4.2.8
Fire TV stick 4K Kodi 18.5
 
Citovat
@Karel1981 Na to je těžké reagovat. Obvykle to chodí na první dobrou. Předpokladem je samozřejmě to, že se vyznáš v parametrizaci Tvheadend a máš ji dobře.

Určitě by bylo dobré zjistit co se stane, když to u typu 2 přestane chodit, v jakém je to čase a co se při tom objeví v logu Tvheadend. To by mohlo napovědět, co se v tom čase v Tvheadend děje. Někde výše píšeš, že je to zhruba po hodině, což je kromě jiného i default perioda zjišťování změny v obsahu playlistu. Trochu jiný problém, ale související právě s periodou zjišťování změny plalyistu, jsem popsal v https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-pripo...8#pid67918. Tím ale neříkám, že je ten problém stejný! Jen si můžeš vyzkoušet změnit hodnotu Perioda pro nový pokus (v minutách): v nastavení sítě, kde je default nastavených 60 (tedy právě hodina) a zjistit tak, zda to přestane chodit v čase, který si nově nastavíš. Dej si tam třeba 5, ať nemusíš čekat tak dlouho.

Jinak, co se týče playlistu typu 3, tak si můžeš zkusit spustit script streamer.sh ručně z konzole s příslušným parametrem jména a zjistit, zda se spustí ffmpeg a jaký bude výsledek. Jen si musíš z volání ffmpeg dočasně odstranit poslední parametr pipe:1, jinak se ti ten stream začne jako "texťák" vypisovat na obrazovku.

A na konec se ještě pro jistotu zeptám. Máš Tvheadend v LE 9.0.2, tzn. že musíš mít volání ffmpeg ve streamer.sh z umístění, které ti tu výše poradil už @koperfield. Tak si to raději ještě ověř. Používat v Tvheadend něco jiného než typ 3 totiž nedává moc smysl.
 
Citovat
@Client Tak pokud  myslíš parametrizaci tvh jestli se vyznám tak se vyznám tak, že vše jsem nastavoval dle návodu tady z fora...nic jiného neumím.  Zkusím až přijdu domu k večeru nastavit ten typ2 a změním tu hodnotu z 60 na 5 a poslal bych případně log. Jinak ten typ3 asi technicky nezvládnu spustit jak píšeš...A jinak ano mám TVH na rpi LE9.0.1 a mám tam  doplněk ffmpeg tools, který ale nejde nijak nakonfigurovat a píše hlášku viz příloha. Tu "cestu" co mi psal @koperfield jsem zadal v nastavení service.playlist 0.6 při výběru typu tvoření playlistu kde u typu 3 tedy tvheadend@ je dole cesta k ffmpeg...tak tam jsem to zapsal. Nic jiného jsem nikde nenastavoval.
Děkuji


Přiložené soubory Miniatury
   
nVIDIA shield 2019 PRO + ext SDD Samsung T3 250GB  KODI 18.8
RPi3B+ LE 9.2.0 Kodi 18.5 + TVH 4.2.8
Fire TV stick 4K Kodi 18.5
 
Citovat
@Karel1981 Ok, vyzkoušej si to, a když tak pošli celý log Tvheadend.
 
Citovat
@Client Tak jsem včera přišel kolem 16hod odpoledne a zkoušel jsem zapnout kanál NS2 a nešel spustit. Tak jsem nastavil periodu z 60 na 5 uložil a čekal, ale nic se nedělo (stále jsem nespustil kanál) tak jsem dal vynutit scan a kanály pak zase šly. Zkoušel jsem různě přepínat a vše běželo celý večer až na vyjímku, že jsem musel přepnout tam a zpět aby kanál naběhl ale šlo vše. Dnes po 5hodině ráno jsem zkusil zapnout pár kanálu a nejde to. Přikládám log v příloze.  Celý tento stav je na playlistu typu 2. Dnes o půlnoci se vygeneroval nový playlist (co 12hod). Prosím až budeš mít chvilku tak koukni. Moc ti děkuji

odkaz na log nejde mi sem nahrát asi je velký: https://webshare.cz/file/33U3eq1v42/service-log
nVIDIA shield 2019 PRO + ext SDD Samsung T3 250GB  KODI 18.8
RPi3B+ LE 9.2.0 Kodi 18.5 + TVH 4.2.8
Fire TV stick 4K Kodi 18.5
 
Citovat
@Karel1981 Jen jsem to zběžně prohlédl. Nemáš náhodou u sítě zapnutý parametr Vyhledávání muxů při nečinnosti:, pokud ano, měl bys ho rozhodně vypnout. K ostatnímu se dostanu asi až o víkendu.
 
Citovat
@Client Pokud je to "TO" co jsem označil na fotce tak to mám zakázáno.


Přiložené soubory Miniatury
   
nVIDIA shield 2019 PRO + ext SDD Samsung T3 250GB  KODI 18.8
RPi3B+ LE 9.2.0 Kodi 18.5 + TVH 4.2.8
Fire TV stick 4K Kodi 18.5
 
Citovat
@Client Náhodou neměl jsi chvilku se kouknout na ten můj log? Díky
nVIDIA shield 2019 PRO + ext SDD Samsung T3 250GB  KODI 18.8
RPi3B+ LE 9.2.0 Kodi 18.5 + TVH 4.2.8
Fire TV stick 4K Kodi 18.5
 
Citovat
Byl by někdo tak hodný, komu jede playlist typu 3 a poslal by mě soubor streamer.sh? Rád bych ho porovnal s tím mojím jestli tam nemám něco jinak. Díky
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)