• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raspberry Pi3 - chrčanie zvuku
#1
Ahojte. Mám nejaký čas Malinu Pi3, je v krabičke, pasívne chladiče, aktívny ventilátor. Od začiatku je napojené na USB telky a nikdy nebol žiaden problém. Spojenie s TV je cez HDMI kábel. Je k nemu pripojený IR snímač na diaľkové ovládanie a cez USB kábel Ambilight podsvietenie.

Pred 3 dňami sa po štarte KODI objavilo "chrčanie". Je to podobné, ako keď sú vymlátené reproduktory ale je to chrčanie počuť aj v menu KODI aj pri prehrávaní. Zároveň sa začala objavovať ikonka blesku.

Prvé, čo ma napadlo, že to bude asi zlým USB káblom. Skúsil som 4 kusy USB káblov, stále rovnaký výsledok. Potom som skúsil 3 rôzne HDMI káble, chrčanie stále. Skúsil som napájanie napriamo cez nabíjačku 2,A, problém rovnaký, akurát už nesvieti ikona blesku. Odpojil som Ambilight, chrčí stále...

Potom ma napadlo, či to nespôsobuje aktívny ventilátor. Odpojil som ho, chrčí to stále. Hodil som do Rpi3 druhú pamäťovku s LibreElec 8.2.2, problém rovnaký (čiže to bude HW problém). 

Len pripomínam, že repro na TV sú v poriadku, pri prehrávaní z USB disku je zvuk OK.

Stretol sa niekto niekedy s takýmto problémom?

Ďakujem za každú radu.
NVidia Shield TV PRO 500 GB
Raspberry Pi4
Shitbox SCISHION V88 Android Box 4K H.265 1GB DDR3 RAM, 8GB eMMC ROM, SPMC

Shitbox VENZ V12 Ultra, Amlogic S912, 3GB RAM DDR4, 16GB eMMC
Shitbox X96
Shitbox Evolveo

 
 
Citovat
#2
Ahoj, zkusil bych jiný HDMI kabel, jiný HDMI vstup na TV a pripadne bych jeste zkusil poslat zvuk do TV přes analogový výstup RPi a ne HDMI.
Nvidia Shield TV - Kodi Nexus
LG OLED65B7A 
 
Citovat
#3
HDMI kable som skusal tri rozne a aj vstupy na TV. Ked pridem z prace, skusim ten analogovy vystup. Len mi je zahadou, preco sa toto zacalo diat same od seba. A pritom skoro rok sla Malina bez problemov...
NVidia Shield TV PRO 500 GB
Raspberry Pi4
Shitbox SCISHION V88 Android Box 4K H.265 1GB DDR3 RAM, 8GB eMMC ROM, SPMC

Shitbox VENZ V12 Ultra, Amlogic S912, 3GB RAM DDR4, 16GB eMMC
Shitbox X96
Shitbox Evolveo

 
 
Citovat
#4
Wink 
Takze, zahada vyriesena. Pohrabal som sa v nastaveniach systemu, zalozka Audio a vypol som funkciu "posielat sum s nizkou hlasitostou" a vyzera to tak, ze je po probleme. A ja blbec uz druhy den stresujem, co sa stalo, vymienam kable, karty, systemy a pritom riesenie je vzdy to najjednoduchsie. Zahadou pre mna zostava, ako sa sama tato funkcia zapla aj OpenElec a aj v Libreelec.
Zaujimave, ze zmizol aj problem s napajanim priamo z USB televizie. No nic, clovek sa uci cely zivot...
NVidia Shield TV PRO 500 GB
Raspberry Pi4
Shitbox SCISHION V88 Android Box 4K H.265 1GB DDR3 RAM, 8GB eMMC ROM, SPMC

Shitbox VENZ V12 Ultra, Amlogic S912, 3GB RAM DDR4, 16GB eMMC
Shitbox X96
Shitbox Evolveo

 
 
Citovat
#5
Ahoj, ona se sama nezapla, myslím, že je to tak jako default (alespoň u Libreelec).

Fajn, že se vyřešilo.

Jsem uživatel používající Moto G (5) , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.
Tesla Mediabox XA400 / AndroidTV 11
Raspberry Pi 3 / LibreElec / BerryBoot
 
Citovat
#6
Také myslím, že se asi "nějak rozbil" generátor šumu. Štěstí, že aspoň tohle řešení malinu zachrání.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#7
Ano,je to pravda, je to defaultne nastavenie... Inak, co som pozeral na nete, vela ludi po istom case hlasi problem so zvukom na Maline a na HDMI vystupe. Ci je to chyba len urcitej serie, tazko povedat. Mozno do buducna toto niekedy niekomu pomoze...
NVidia Shield TV PRO 500 GB
Raspberry Pi4
Shitbox SCISHION V88 Android Box 4K H.265 1GB DDR3 RAM, 8GB eMMC ROM, SPMC

Shitbox VENZ V12 Ultra, Amlogic S912, 3GB RAM DDR4, 16GB eMMC
Shitbox X96
Shitbox Evolveo

 
 
Citovat
#8
Takze chrcanie sa opat objavilo, tentokrat nepomaha ziadne nastavenie Audio. Posledna vec, co skusim zajtra (v piatok), bude prepojenie audio kablom RPi3 s TV. Ak nic, budem musiet sa poobzerat po niecom inom ako RPi3. A to som pred nedavnom rozchodil Ambi Light...
NVidia Shield TV PRO 500 GB
Raspberry Pi4
Shitbox SCISHION V88 Android Box 4K H.265 1GB DDR3 RAM, 8GB eMMC ROM, SPMC

Shitbox VENZ V12 Ultra, Amlogic S912, 3GB RAM DDR4, 16GB eMMC
Shitbox X96
Shitbox Evolveo

 
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)