• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X96 S905X 2/16GB
#81
Což pro LE příkaz pro identifikaci CPU existuje, ale zda Ti to bude něco platné ....

Kód:
cat /proc/cpuinfo
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#82
Bohužiaľ nie, to som skúšal ako prvé... To mi vypíše len: AArch64 Processor rev 4 (aarch64).
edit: tak som to riskol a nahodil Coreelec na sd kartu a rozbehlo sa, tak som sa asi trafil :) Mali by mat s905x aj integrovany Bluetooth cip? V nastaveniach Kodi mi ho nenajde, ale opat podla popisu z ebay by tam mal byt...
 
Citovat
#83
Dnes mi přišel z číny X96 mini.
Prosím o radu, jakou konkrétní SD kartu koupit. Hlavně kvůli rychlosti, aby to nemrzlo. V nějaké diskusi jsem četl, že to z SD karty může zamrzat.Chtěl bych nainstalovat coreElec.
Chci ji objednat z Alzy.
Díky
Petr
 
Citovat
#84
Kup si třeba 16GB SanDisk,Kingston,nebo i jiné,ale koukej ať je označená jako "Class 10-A1 ".
CoreElec,LibreElec a ostatní nemusí být nutně na kartě,tak si můžeš koupit i nějaký rychlejší Flashdisk;-)
Kde to koupíš je úplně jedno, protože "sleva" u zelenýho trpaslíka je převážně jen klam.
Porovnej si ceny.
 
Citovat
#85
Stává se prosím někomu, že se občas restartuje H96 plus
 
Citovat
#86
Ahoj, orginál ovládač od toho boxu není programovateľný? AVR remote tam chcem dostať.


Zrejme nie 12 , keď si kupujete iné dialky, na predch.stránkach to vidím...
X96 S905X andr 7.1.2/CE 19.5
 
Citovat
#87
Zdravím po rokoch, pri hrátkach s inštaláciou CE do internej pamäte sa mi krabičku podarilo bricknuť-po zapnutí bliká modro červeno, ani reset tlačítko nepomáha.

Gugl nejak neponúka videá s modro červeno blikajúcim boxom. Neviete, ktoré piny na doske prepojiť?


[Obrázek: IMG-20230417-112547-957-2.jpg]

[Obrázek: IMG-20230417-113044-458.jpg]
X96 S905X andr 7.1.2/CE 19.5
 
Citovat
#88
@jojovrtak
Myslim, že piny hledat nemusíš flash firmware se provádí pomocí USB konektoru.
Tady je návod na starší verzi HW, předpokládám, že postup bude stejný. 

Budeš potřebovat správný firmware dle tvého HW. v img, to bude asi největší problém, musíš pohledat na netu.
Flash se provádí pomocí SW Amlogic USB Burning Tool.
Krabička se propojí s PC specialním usb kabelem viz. níže.
Pozor při FLASHI se krabička nepřipojuje na napětí k trafu, je pouze napájená z usb kabelu z PC.
(v tomto módu USB funguje jako datová pumpa pro flash firmware)
Pokud vše klapne přivedeš X96 opět k životu viz návod.  

Budeš potřebovat USB 2.0 propojovací 1.8m A-A , je to kabel, který má na obou stranách stejný konektor.
Já jsem si ho vyrobil ze starých usb kabelů pro tiskárny ustřihl jsem 2 kabely a spájel do hromady zapojení konektorů je 1:1 na obou stranách, opět jsou návody na netu. Kabel by měl být co nejkratší ideálně 20-30cm.
Mecool KIII Pro + CoreELEC 9
 
Citovat
#89
Mne krabička nebootuje + bliká červeno/modro a windows10 ju nedetekuje, tak som zrejme ten horší prípad so zacykleným štartom napr https://blog.danman.eu/bricking-and-unbr...-x96-mini/. Skúsim niekoho s wind7 ešte zohnať, ak by bol problém môj w10.

Počkám mesiac :) na JTAG veci z Aliexp. a keď nezaberie, nejakú novú krabičku si tam pozriem.
X96 S905X andr 7.1.2/CE 19.5
 
Citovat
#90
@jojovrtak: Nepochopil jsi návod, to že máš krabičku v bootloopu je zřejmý z tvého prvního dotazu,
na žádný Windows čekat nemusíš nic se nezmění (pokud nemáš problém s nepodepsaným driverem, dá se řešit i ve WIN10).
Stejně tak JTAG není potřeba, i když cesta to je.
Stačí si pořídit USB A-A kabel z mého předchozího návodu.
Tím, že krabičku zapojíš a napájíš pouze přes USB A-A kabel (krabička se nepřipojuje na napětí k trafu),
kromě USB A-A kabelu, žádnej jinej kabel nebude ke krabičce připojenej nevim jak jednodušeji to popsat.
Krabička se automaticky přepne do módu datový pumpy, čeká na příjem dat na nízké hardware úrovni je to vlastnost Amlogic čipů.
V tento moment je naprosto jedno jak se krabička chová při normálním bootu, protože k bootu vůbec nedojde,
krabička je přepnutá do módu naslouchání, prostě se chová jinak.


Pomocí >> USB Burning Tool >> flashnes znovu firmware to je celé, není to žádná věda.
Koukni znovu na video z mého prvního návodu, všímej si zde popsaných detailů, pochopíš jak to funguje.
Osobně to mám vyzkoušený, pokud máš správný firmware můžeš tímto způsobem oživit i zcela umrtvený HW.
Mecool KIII Pro + CoreELEC 9
 
Citovat
#91
[Obrázek: x96.jpg][Obrázek: x96-1.jpg][Obrázek: x96RUS.jpg] [Obrázek: x96rus2.jpg] [Obrázek: x96rus3.jpg]  

Nedalo mi to a spravil som si tiež USBkábel A-A. Windows aj USB burning tool zaregistrovali krabičku až po prepojení pinu a USB. Teraz ešte nájsť správne .img.

https://www.youtube.com/watch?v=fsyS3p5asZs toto spadne na 2% , ruské prešlo, ale visí na logu :/ Poguglim aj tie chyby, čo UBT vypisuje...

[Obrázek: IMG-20230427-180626-981.jpg]
X96 S905X andr 7.1.2/CE 19.5
 
Citovat
#92
@jojovrtak

Těch Hubů tam máš nějak moc vyzkoušej jiné verze sw. Amlogic USB Burning Tool.
Komunikace funguje, teď jenom sehnat správný firmware :).

PS: propojovat pin jsi nemusel, stačí před tím než zasuneš USB kabel do krabičky držet párátkem stisknutý resetovací mikrospínač, který je schovaný ve zdířce audiojacku tady je to vidět na videu
Sorry na to jsem zapoměl upozornit.

Dej vědět jak jsi dopad.
Mecool KIII Pro + CoreELEC 9
 
Citovat
#93
Reset tlačítko nefungovalo a bez pinov fakt nerozpoznalo krabičku. Tiež musím pripojiť napájanie, inak nenačíta do 100%. Podľa chýb v UBTlogu som to vyguglil.


Všetky firmware čo prejdu cez USB burning tool aj Burn card maker stoja na úvodnom logu, ktoré sa mení podľa nahraného .img.
Tento im vysvetlil, že budú poškodené oddiely na nand a len orginal firmware to opraví.


Na baidu aj tu sú však len v .zip formáte a SD kartu snimi krabička neberie... [Obrázek: baidu.jpg]    Asi som skončil :/
X96 S905X andr 7.1.2/CE 19.5
 
Citovat
#94
Thumbs Up 
@jojovrtak
Super jak sis poradil, jak s napájením tak i s propojeným pinem, mazec :)  [Obrázek: thumbsup.png].

Našel jsem na androidforum, podobný problém, UBT padalo do chyb, boot visel na logu, zkoušel firmwary, jeden prošel.

Můžeš zkusit testnout co radí >> dracekvo:
Dal jsem tomu ještě jeden pokus. Našel jsem aidan's rom, který tam šel nahrát. ROM asi ok, ale nefungoval ovladač. Tedy fungoval, ale jen v režimu myš. Potom už tam šla nahrát i tato rom. 

Pokud by se podařil flash aidan's rom přes UBT a alespoň částečně by fungoval, stačilo by >> odemknout bootloader >> dostat se přes SD kartu do TWRP  návod1, návod2, další.
TWRP umí loudnout rom v zipu.
Na obrázku co jsi postnul > recovery.img je nejspíš TWRP.

PS: mužeš zkusit flash ATV rom, slimbox, 
nezkoušel jsi CoreElec spustit z karty, jak se krabička teď chová?
Mecool KIII Pro + CoreELEC 9
 
Citovat
#95
CoreElec z kariet čo mám som hneď skúšal, no nespustí sa :/ ani logo sa neobjaví na obrazovke, rovnako ako väčšina firmware čo som našiel.

Aidan's ROM [S905X] 1GB 2GB+.img a iné skončia na 98% [0x30405004]UBOOT/Partition system/Verify patition/Error result

Tie čo prejdu na 100%, len na logu ostanú.

Armbiany zSD 2x sa po chvíli zaseknú, zUSB sa nespustili. Linux chyby už je nad moje sily  19


[Obrázek: IMG-20230429-162634-006.jpg] [Obrázek: IMG-20230430-130326-732.jpg] [Obrázek: IMG-20230430-135356-392.jpg] [Obrázek: IMG-20230430-152923-459.jpg]
X96 S905X andr 7.1.2/CE 19.5
 
Citovat
#96
@jojovrtak
Říkal jsem, že sehnat správnej firmware bude problém.

Zkus aml_upgrade_package1_1_3.img = X96 stock firmware (Androidl 6.0) viz tady XDA.
Pokud budeš zkoušet další firmware, hledal bych co nejnižší verze Androidu.
Na vyšších verzích se upravoval bootloader, to může způsobit problém visení loga.
Mecool KIII Pro + CoreELEC 9
 
Citovat
#97
Díky,  aml_upgrade_package1_1_3.img na SD karte len preblikne zelený panák a v UBT neprejde cez 2%.

Skúsil som ale x96 android stock firmware 7.1.2 a tiež len logo zSD karty, UBT skončí na 96%.


Tak to je už ozaj koniec :/   PNka mi skončila, idem pozrieť niečo s S905X4...

[Obrázek: IMG-20230501-091542-761.jpg]
X96 S905X andr 7.1.2/CE 19.5
 
Citovat
#98
Neviem či ste sa s týmto alebo podobným problemom už stretli, ale mne raz robilo problém nahrať firmware na jeden box x96 Max, čiže S905x2, aj keď som to robil už minimálne 20-30x na tomto aj iných rôznych boxoch. Nevedel som prísť na zradu, lebo počítač bol ten istý, systém v PC ten istý, burningtool ten istý, kábel ten istý a už som to na tomto boxe robil rok-dva dozadu (a odvtedy viackrát na iných boxoch).. skúšal som aj rôzne usb porty (to mi v minulosti pomohlo), iné firmware súbory, iné verzie burningtoolu, ale ani za svet to nešlo a vyhadzovalo chyby, ktoré indikovali problém v NAND.
Po niekoľkých dňoch a cca 20 pokusoch, keď už som chcel box vyhodiť, ma napadlo, že od posledného flashovania som menil usb myš na PC a namiesto ethernet káblu som dal usb wifi adapter.. tak reku posledný pokus!
Spustil som flashovanie, vytiahol myš, vytiahol wifi adaptér, pripojil box a hodilo to úplne iný error než boli tie predtým Big Grin
Dal som kábel do úplne iného usb portu a Heuréka! Flash prebehol úspešne Banana

PS: tým úplne iným usb portom mám na mysli to, že predtým som skúšal tie na základnej doske a potom som skúsil ten na čítačke kariet (ten šiel bez chyby), potom som skúsil tie na bedni a aj tie šli dobre..
Čiže mne pomohla kombinácia odpojenia usb wifi+myši a iná skupina usb portov.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)