• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Definování dvou nezávislých knihoven
#1
Zdravím členy tohoto fóra,

řeším následující problém.

Pod odkaz Filmy jsem si přidal složku filmů z NASu. Pod složku Seriály jsem si přidal složku seriálů z NASu. Chtěl bych i pro dítě přidat knihovnu pohádek (filmy, seriály), ale aby to nebylo vzájemně promíchané. Nechci se přihlašovat do KODI a mít to rozlišené uživatelským profilem.
Jde to nějak nastavit? Nějak do menu přidat odkaz Filmy 2, Seriály 2, nebo nějak pomocí nějakých oblíbených položek,...

S KODI se teprve učím, takže hledám možnosti.

Předem díky za odpověď.
 
Citovat
#2
@Nailen Zde je to pravé téma pro tebe http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-kodi-r...y-vyreseno
 
Citovat
#3
tak jsem se na to zkoušel dívat a pro nováčka s KODi mi to připadá dost složité. Zvláště, když je tam popsaných několik řešení. Doporučíte mi nějakou variantu n akterou se mám zaměřit, která řeší nejlépe můj problém?
Děkuji
 
Citovat
#4
@Nailen No, asi nic "user friendly" a "out of box", neexistuje. V podstatě existují dva základní přístupy - buď jít cestou tzv. "nodes" nebo s pomocí "chytrých seznamů stop", případně jejich kombinací. V každém případě to je pouze jedna část řešení problémů. Druhou pak je, zohlednit to rozdělení i v rámci menu, tzn. dosáhnout tohoto, aby bylo možné volit si, kterou z těch dvou knihoven (nebo tří), tzn., jedna, druhá a obě společně, zobrazovat. To hodně závisí na použitém skinu. Jsou skiny, které pro to mají uživatelskou podporu, pak takové, které ji nemají a tam je pak třeba ještě udělat úpravu příslušného skinu. Napsat návod, jak na to by bylo asi hodně složité, pokud se nedokážeš prokousat tím, co je v odkazovaném, tématu, tak ti asi těžko poradím...

Pak je ještě možná jedna cesta jednodušší a možná pro tebe snažší. Úplně při ní vše neoddělíš, ale zajistíš si alespoň, že děti uvidí jen to, co vidět mají. Vložíš všechny filmy a seriály do knihovny, ale dětem zpřístupníš jen zobrazení videa (filmů a seriálů) podle zdrojových umístění (předpokládám, že jejich filmy a seriály jsou v jiné cestě, než ty dospělé). Nebude to sice takový komfort jako z knihovny, ale pokud v nastavení zadáš, že se názvy souborů mají nahradit názvy z knihovny, budeš mít prakticky stejné zobrazení jako v knihovně. Nebudou samozřejmě fungovat widgety (Novinky, Naposledy zobrazené atp., ale základní zobrazení seznamu dětských filmů a seriálů s postery a popisy fungovat bude. Z knihovny pochopitelně uvidíš vše (jak dospělé, tak dětské, ale s tím se snad nějak vyrovnáš). Každopádně i tady budeš muset řešit menu, aby v něm děti měli lehce dostupné své filmy a seriály, ale pokud zvolíš vhodný skin, tak si to tam celkem jednoduše nastavíš. Případně můžeš (i když je to dost netypické) si odkazy na ty zdroje dětských filmů a seriálů vložit do oblíbených a naučit děti, aby chodily právě tam...
 
Citovat
#5
Na tu jednodušší část, kdy práci rozličných rozdělení a usazení do hlavního menu odvede skin - mohu doporučit můj oblíbený Aeon Nox 5: SiLVO . Samozřejmě variant "filtrů" které použiješ na filmy či seriály je nespočet a volba je pouze na Tobě. Zde orientační návod pro začlenění Stream Cinema z kterého můžeš vycházet při použití "dětských" filtrů ....

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#6
Presne takýmto spôsobom to používam aj ja. Nemám s tým problém a takto som to nastavil a rodičom ktorí sú antitalenti do techniky a naučili sa to bez problémov používať.
Android TV 8.0, Philips 49pus6401, Kodi 17.6 Krypton
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)