• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Řešení Kodi + 5.1 analog audio
#1
Zdravím, dlouhou dobu se snažím najít nějaké co nejlepší a nejjednodušší řešení na propojení Kodi s 5.1 audio Genius 6000. 

Ted to mám dočasně (asi 2 roky  1 ) přes stolní PC (Libreelec), ale esteticky to zrovna moc dobře nevypadá, a navíc to strašně hučí díky grafice + CPU, takže bych to rád vyřešil nějakou tou chytrou krabičkou.

První faktor je, že mi jde o co nejlevnější, ale hlavně funkční řešení, aby to opravdu přehrávalo film v 5.1 režimu, jako to je teď přes zvukovou kartu a PC.

Problém je totiž v bednách jelikož mají jen analog výstup buď cinch, nebo klasický z cinch do Jack přes redukce, což mám teď do tý zvukovky.

Můžete mi prosím poradit, jaké jsou v tuto chvíli možnosti? Koukal jsem na nějaké převodníky z analogu na digitál s HDMI in/out, ale Nevim zda by to fungovalo s android krabičkou, nebo něčím jiným, prostě fakt budu za každý nápad moc rád. Nové bedny nechci, ale tu škatulku bych místo toho PC fakt uvítal  1

Díky
 
Citovat
#2
Vyřešit to můžeš zcela jednoduše a to pomocí USB zvukové karty. Například uživatel @Aladar si tu pochvaloval čínskou verzi za cca 200Kč :
       
https://www.aliexpress.com/wholesale?cat...d+card+5.1

V kombinaci s RPi se tak vejdeš do cca 1200 kč. Variant je učitě více, ale to už si musíš sám vybrat podle přehrávaného obsahu (rozlišení, HDR, HEVC, atd).
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)