• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Synchronizace obrazu a zvuku
#1
Ahoj, dnes jsem nainstaloval nejnovější verzi KODI z GP (v 17.6) a mám problém se synchronizací obrazu a zvuku. Při přehrávání videí ze Sosáče se rozchází zvuk oproti obrazu (obraz se opožďuje). Když se toto stane (prakticky u každého videa po nějaké době) musím video vypnout a znovu spustit (přehrát kde jsem skončil) a obraz se zvukem jsou zase OK. Je to ale dost otravující a v předchozí verzi kodi to nedělalo (v 16.1). Nevíte někdo co v nastavení KODI upravit/změnit aby vše běželo bez problému, případně kde hledat chybu?

Kodi mám na Android boxu (Scishion V88 Mini TV Box RK3229, 1GB RAM, 8GB ROM)
 
Citovat
#2
Nikdo? Žádný tip?
 
Citovat
#3
Verze Androidu?
 
Citovat
#4
Android 6.0

Myslím si ale, že je problém přímo v androidboxu, protože při přehrávání některých videí ze sosáče, např. TBBT v kvalitě 720p se začně video poměrně sekat a zvuk se rozsynchronizuje i několikrát během jednoho dílu. Pro změnu třeba kancl v 720p jde bez problému (zřejmě nižší bitrate?). S rychlostí internetu problém není, protože v předchozí verzi KODI 16.1 běželo vše bez problému. Buď se tedy vrátím zpět na 16.1 nebo koupím Xiaomi Mi Box 3 (vím že má Android TV) a hodím do něj kodi.
 
Citovat
#5
Zdravím,
mám podobný problém a nechci zakládat nové vlákno, tak si dovolím poprosit o radu zde.

Na TV (Sony KD-43XF7596, Android TV Oreo 8.0) mám KODI 18.1. a některé videosoubory mají rozhozenou synchronizaci zvuku a obrazu. Obraz se předchází a rozdíl není konstantní, postupně zvětšuje se, takže nastavit konstantní posun nelze. Ve VLC a nativní aplikaci na TV se ta videa přehrávají dobře. Na mobilu (Android 8.0), stejné KODI, také vše funguje dobře. Nedokážu říci, jaký je rozdíl mezi videi, které jsou a které ne, přišlo mi, že jde o stejný kodek, datový tok je asi jedno (nefungují spíše videa s nižším bit rate).
Soubory jsou z externího HDD, buď USB nebo přes LAN (smb), oboje se chová stejně. Nenašel jsem radu, nemáte prosím nějaký tip?
 
Citovat
#6
Mam tv box mecool kII Pro a na androide je tam rovnaky problém.Po nahodení coreelec je zvuk všade v poriadku.Samozrejme pod coreelecom nie pod androidom.

Jsem uživatel používající MI 5C , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.
Mecool KII pro S905D, CoreELEC 9.0.1
 
Citovat
#7
Njn, ale to na TV asi nedám, pokud jsem tedy pochopil správně, že jde o alternativní OS.
Na netu jsem tento problém našel, ale bez nějakého řešení. Mohla by pomoci starší verze KODI, ale tu mi TV nechtěla naistalovat a stejně by byl problém s tím, že by se instalace mimo google play nezobrazovala v menu, ale jen ve správci aplikací, což není uživatelsky dobré...
 
Citovat
#8
Pokud by to někoho zajímalo: problém KODI jsem nevyřešil, je možné, že HW televize jej nestíhá, nevím. Ale nainstaloval jsem SPMC to se zdá že funguje (verze 16.7. Jen je vývoj bohužel zastaven.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)