• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rychle plný disk
#1
Problém je již po třetí a jsem už zoufalý.Udělal jsem čistou instalaci elementary os na 120 ssd. Rozdělil jsem před tím disk na 10/100/10 swap GB. Po jednom dni ladění a úprav aplikaci mi vyskočilo okno ze mám plný kořenový svazek. Ze 100 je na svazku pouhé 2 GB volno. Nechápu. Provedl jsem restart, ovšem komp se zrestartoval pouze do jakoby odhlášení a když zadám heslo už se nepřihlásí. Hotovo konec. Nevím ani jak se znovu dostat na plochu, zjevně je to kvůli nedostatku místa, takže asi problém se zavaděčem nebo nevím. Mám KODI 17.6 se SC se skinem Estuary -SC a bez knihovny na disku. 
Prosím o radu co je špatně nemohu nikde nic dohledat.
 
Citovat
#2
Nechapu proc ten disk rozdelujes? Nech ho v celku, nevidim duvod na rozdeleni.
 
Citovat
#3
Jack_Free: On se stejně rozdělí při instalaci linuxu sám, akorát velikostně jinak.
 
Citovat
#4
@hromar Tak já bych si v první řadě zjistil, co ten disk tak zaplnilo.
 
Citovat
#5
[attachment=4369 Napsal(a):JiRo pid='53042' dateline='1540025558']     @hromar Tak já bych si v první řadě zjistil, co ten disk tak zaplnilo.

No to jsem bohužel nezjistil. Pustil jsem Live USB a najednou je disk OK viz obrázek. Naprosto nechápu. Fakt už to mám potřetí za pár týdnů.
 
Citovat
#6
Já myslím, že ponechat instalátor sám si určit rozdělení není od věci.
Nainstaluj GParted, až přijde výstraha, spusť a dej sem printscreen.
Jestli spíš nezaplňuješ prvních 10GB?
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#7
meda: To jsem právě nechával na instalátoru, až když se mi to stalo potřetí tak jsem to upravil. Gparted mám nainstalovaný, spustil jsem a bylo tam plno 95% ze 100GB svazku.
 
Citovat
#8
Hmmm... Zkus jinou distribuci postavenou na Ubuntu, jestli to udělá také. Já třeba používám raději starší LinuxMint 17.3 Rosa (prostředí MATE). Přikládám obsazení disku 240GB (jsou na něm objemné downloady).

   

Přidáváš nějaké programy mimo základ, které speciálně potřebuješ?
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#9
A co ten disk pripojit k jinemu systemu a proklepnout ho jestli je o. K. Treba tam je hodne chyb a proste nema kam zapisovat.
 
Citovat
#10
Jack_Free: nevím jak připojit, nemám na to nic. Chtěl bych to zkusit checknout ze systému, ale hledám nějakou normální appku. Už nad tím trávím víkend nemám na to čas ani chuť nebavíměto. Linux-mint jsem jel 2 roky a pořád se něco zasíralo. Elementary os je super pro mě na úrovni OSX. Jenž ted po 2 letech se někde něco podělalo a mám už zase plý /log. Nevím jak zjistit proč nechci trávit čas na googlu když je venku krásně a chci aby mi komp fungoval. Sere mě to. Asi koupím nový ssd stojí pár stovek. A nebo nějaký starší mac mini, to by bylo úplně nejlepší!
 
Citovat
#11
a mne zas serou ty tvé blbé citace príspevku 24
 
Citovat
#12
hansolo: dík za relevantní příspěvek fešáku
 
Citovat
#13
@hromar -Píšeš, že si spustil Live distribuci z USB. Tak snad nějaký SW pro čtení údajů S.M.A.R.T. tam snad bude. "GSMARTControl"? I když v chybu SSD moc nevěřím. Třeba si spustil stálý zápis nějakého log souboru..? "Disk Usage Analyzer"..?

Když zjišťovat chybu nebaví tebe, nesděluješ údaje, proč bysme měli hledat my?
Za mne - Bye!
 
Citovat
#14
ano nebaví, protože tomu nerozumím natolik. Musím každou dwbilitu hledat a trávím tím celý den. Prostě nechápu proč když nainstaluji dle návodu systém, proč nefunguje, či najednou přestane, aniž bych do toho zasáhl. Kdybych takhle pracoval já, tak umírají lidi. čus

Já když v mém oboru někdo potřebuje radu, tak mu to vysvětlím, tak, že to pochopí. To je holt umění a neumí to každý.
 
Citovat
#15
Vysvětlit tobě neumím. Zkus tedy jinde (sice už je download verze 5):
https://elementaryos.stackexchange.com/s...q=full+ssd
https://elementaryos.stackexchange.com/s...=full+disk
 
Citovat
#16
Bohužel po nainstalování 5 není v systému HDMI zvukový výstup. Takže zase hodiny hledat ovladač?! Můj den fakt nemá 40 hodin. Doba kdy aspon něco fungovalo je pryč. Když halt kažý exot potřebuje mít svoji linux distribuci, tak logicky nebude fungovat nic.
 
Citovat
#17
(22.10.2018, 11:19)hromar Napsal(a):  Když halt kažý exot potřebuje mít svoji linux distribuci, tak logicky nebude fungovat nic.

Já teda nevím, na linux jsem přešel před 5ti rokama, za poslední měsíc a kus jsem instaloval 6 počítačů stylem vložím CD a když se to restartuje vyjmu CD a doladím kosmetiku, vše funguje včetně hotkey a podobných vopičáren s kterými člověk tráví zbytečné hodiny života. Používám Mint. Vychvalovaný Elementary chci vyzkoušet ale nemám volný HW.
RPi 3B+, LibreELEC, IR TSOP 34836
RPi4 4GB RAM, + TV-HAT,  RPi4 4GB RAM, LibreELEC 9.2.0, Kodi 18.5
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)