• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automatický restart?
#1
Dobrý den, existuje doplněk ve kterém by se dalo nastavit aby se raspberry pi automaticky v daný čas restartovalo? Používám Libreelec. Jde o to že dost často se celý sekne a nezbývá než vyndat napájení a znovu připojit. Bohužel manželku to nebaví ani mě to poslouchat. Ještě bych zkusil dát systém na usb disk jestli to pomůže. Mám to i jako settop box.
Díky.
 
Citovat
#2
Můžeš zkusit restartovat vzdáleně, abys nemusel odpojovat, přes aplikaci RasPi Check - http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-raspi-...v-telefonu
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#3
@chosino -Tak třeba po ukončení projekce vypnout a zapnout při dalším dívání.....
Proč se to může sekat.
Internet/LAN (některé doplňky dobře neumí zastavení přísunu dat). Napájení (zdroj nedává 5V ve správné toleranci, může být i nedokonalostí napájecích konektorů). Velké rušení na síti 230V (může induktivně/kapacitně projít do 5V a ovlivnit běh RPi - u mě třeba kdysi spínání staré lednice ovlivňovalo stabilizaci otáček kotoučáku). Chyba v HW RPi (velmi málo pravděpodobné, ale...). Chyba v SW (nahraje se z SD karty, pak by se opakovala vždy po stejné manipulaci).
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#4
Restartovat RPi než hledat zradu? No jak kdo chce...
Než vytahovat napájení je asi lepší použít tlačítko (piny označené "RUN" ;-)
 
Citovat
#5
@ chosino jmenuje se to cron :-), ale neni to doplnek
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#6
@chosino Ano, jak už tu padlo několikrát, je lepší najít důvod, proč se to seká a hlavně, co se seká. Obecný postup, jak na to asi neexistuuje, ale přeci jen bych si dovolil následujících pár bodů.

Co se seká, Kodi nebo OS? I když u OS je to méně pravděpodobné, přeci jen je dobré zjistit, co po "skenutí se všechno umře" a co máš ještě k dispozici. V případě, že je to Kodi hledal bych možný problémy s addons, problémy s přehráváním videa (akcelerace) a zatížením procesoru, obsazením paměti (nemáš-li příliš velké buffery, ví se, že existuje Python chyba, která neuvolňuje dynamickou paměť, což může u některých addon vést až k jejímu vyčerpání) a prakticky vše, co je uvedeno dále u OS. Pokud nejsi schopen se ani přihlásit ke konzoli, mohlo by to vypadat na tvrdé problémy s HW - operační pamět, disk/karta, teplota procesoru. V každém případě, kromě studia logu bych se zaměřil na postupné odstavení všeho nezbytného, ověřil si, zda problém přetrvává a pokud ne, tak bych postupně přidával jednotlivé funkce. U některých věcí bych vyzkoušel rovnou výměnou HW za jiné kusy (napájecí zdroj, karta).

Pokud přesto chceš jít chceš jít raději cestou nějakého workaroundu, jak ostatně sám navrhuješ, je třeba si vybrat. buď pre a nebo post. Tzn. buď preventivně (periodicky restartovat nebo restartovat ex post po události.

Pre

Tady samozřejmě záleží na tom, jak jsi odpověděl na 1. otázku. Pokud se ti kouše Kodi, bude možná stačit restartovat aplikaci Kodi. Periodicky to lze provést celkem snadno ze systému stačí do cron naplánovat spuštění např. "systemctl restart kodi" a stejným způsobem je možné restartovat i celý systém, v tom případě např. spuštěním "reboot". Na restart z addon se nejrychleji dostaneš přes google. Myslím, že těch addon je celá řada. Samozřejmě, že restart z addon nepůjde, pokud už Kodi bude zaseknuté. Proto se vyplatí, pokud už mermomocí chceš tuto funkci používat, přečíst si něco o cron a udělat to v něm. Je to práce na pár minut.

Post

I tady záleží na tom, jak jsi odpověděl na 1. otázku. Pro restart zaseknutého Kodi lze použít některý způsob restartování celé aplikace. Tady žádný addon nepomůže. Problém je tedy v řešení, jak ten příkaz do systému zadat. Přihlášením přes ssh po síti nebo nějakým agentem běžícím v Kodi. První případ je zřejmý a uvedený výše. Agentem běžícím v Kodi může být např. Lirc, kde si můžeš na nějakou nepoužívanou klávesu nastavit restart Kodi a když už u toho budeš, klidně i reboot systému. Já s Kodi často dělám při vývoji psí kusy, velmi často při tom používám i nigthly builds a tam jsou záseky celkem běžnou (a víceméně očekávanou záležitostí). Mám tedy na mém DO dvě klávesy, první restartuji Kodi, druhou celý systém. V případě když se ti kousne celý systém, není samozřejmě nic z toho možné použít a musí nastoupit skutečně "tvrdý" HW reset. Tlačítko na PIO konektoru Rpi nebo vypínač na napájení.

Možná, že jsem to vzal příliš zeširoka a zbytečně komplikovaně. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud nějaké problémy jsou, vyřeší se ve většině případů restartem aplikace. Přesto si myslím a znova to zopakuji, že pokud nějaké problémy se záseky máš, snaž se je v 1. řadě vyřešit jejich odstraněním.
 
Citovat
#7
Jen tip... Když jsem ještě používal Pi, napájel jsem jej z USB portu televize a ovládal výhradně přes CEC, v případě záseku stačilo TV vypnout a zapnout - brutální ale účinné. Sesprávnou SD kartou se to ani nerozbíjelo, ale to hodně záleželo na konkrétní kartě, některé při tomto způsobu po dvou vypnutích systém dead, ale jiná karta OK přes dva roky...
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)