• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problém přehrát HEVC na Libre Elec.
#1
Kamarád má nainstalovaný Open Elec a filmy v HEVC mu jedou v pohodě,kdežto mě na Libre Elec spadne celý systém.Tak by mě zajímalo jestli je nějaká jednoduchá pomoc nainstalovat nějaký kodek nebo třeba VLC přehrávač na malinu a pojede to nebo ne.Oba máme Pí 3.Projížděl jsem tu příspěvky a na nic takového jsem tu nenarazil,jen na to jak postavit ,,levně" nové mediální centrum které tento formát komprimace podporuje a přehrává.Jelikož se s tímto formátem asi budeme setkávat všichni celkem častěji tak mě to zajímá více a budu se s tím muset nějak poprát.Díky za případné věcné příspěvky.
 Libre ELEC 8.2.1, Kodi 18 + RPi 3B  Smile
 H96 Max X2 Android 8.1 TV Box 4G+64G 4K S905X2 Quad Core WIFI USB 3.0 BT Media
 Kodi matrix 19
 
Citovat
#2
Tak začni třeba zde:
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-rpi-n...5#pid57655

Každý ti poradí ať koupíš něco lepšího protože jediné co procesor na RPi3B+ zvládne přelouskat s cukáním je max.1080p30 H265 ( pouze podpora SW).
 
Citovat
#3
Díky za odpověď,asi máš pravdu budu se muset kouknout po něčem jiném protože jak tady píšou o Pí4,že se asi neuvažuje.Je to škoda,protože ze začátku to bylo nadšení v ,,garáži "pak se rozjel prodej a získalo si to dost velkou oblibu u fanoušků jak cenou,tak jednoduchostí,ale zaspali na vavřínech a drtí je čína a těžko se jim bude dařit come beck.
 Libre ELEC 8.2.1, Kodi 18 + RPi 3B  Smile
 H96 Max X2 Android 8.1 TV Box 4G+64G 4K S905X2 Quad Core WIFI USB 3.0 BT Media
 Kodi matrix 19
 
Citovat
#4
Tak současnou malinu nedrtí ani tak Čína, řekl bych spíše že to je HEVC  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
@bara Špatná úvaha. RPi bylo od samotného počátku vytvářeno za zcela jiným účelem, než být platformou pro media přehrávače. A tuto roli splnilo a i nadále plní. Tvůrci rozhodně na vavřínech neusnuli, prostě neměli a zatím ani nemají ambice mediálním přehrávačům konkurovat. To je celé.

Jinak, celé tohle téma je nesmyslné a zbytečné. Žádný problém s přehráváním HEVC na RPi neexistuje. Není to problém, je to vlastnost daná jeho konstrukcí. To je jako byste např. napsali, že Škoda Fabia má problém dosáhnout rychlosti 300 km/hod.
 
Citovat
#6
@bara -Rychlý internet bez výpadků, připojení LAN, kvalitní SD karta, kvalitní 5V/3A zdroj pro malinu s kvalitním kablíkem a konektorem. Vyzkoušej kombinovat povolení/zakázání grafických akcelerátorů v nastavení Kodi.
Vyzkoušej BerryBoot na SD v kombinaci systému na USB flešce.
HW pro současnost je zřejmě OSMC Vero 4K+.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#7
@Client - ano souhlasím s Tvým názorem, ale spousta uživatelů (včetně mne) si malinu kupovala právě kvůli jejím "vedlejším" multimediálním schopnostem a ve své době fungovala na podtrženou jedničku s hvězdičkou .... To co ji nyní v očích uživatelů (těch obyčejných i těch lehce šťourajících) sráží k zemi je holt to, že najednou nepřehraje všechno co by si oni přáli a absolutně je nezajímá zda RPi má takovou či makovou konstrukci a že na to není stavěna či že by měla sloužit i jiným účelům. Samozřejmě toto bude zásadně ovlivňovat její prodejnost včetně popularity a neřekl bych, že zrovna málo ....
Ty to samozřejmě ze svého znalého/profesionálního pohledu vidíš jinak, ale oni z toho svého také, proto je tu onen "problém" s HEVC  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#8
@Rossi D Ano, máš pravdu, ale právě proto je to třeba to uvést na pravou míru a navést lidi správným směrem. Ne tak, aby řešili problém s HEVC na LibreELEC, případně na RPi, ale aby si uvědomili, že musí v první řadě mít k dispozici správný HW.
 
Citovat
#9
Je to tak jak píšou kluci ;-)
Malina je super a jistě ji vyuziješ i jinak:-)
Já ji využívám mimo jiné i pro Tvheadend díky tomu že prd žere a ještě se u toho poflakuje;-)
 
Citovat
#10
"aby si uvědomili, že musí v první řadě mít k dispozici správný HW."

... hmm, tak to se většinou řeší až na konec. Málokdo si totiž připustí, že je jeho strojek "za zenitem" a že z něj již nic více nevykřeše  8   
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#11
Jo,jo jak říká ROSSI D,,Málokdo si totiž připustí, že je jeho strojek "za zenitem" a že z něj již nic více nevykřeše ".Se slzou na víčku se budu muset rozloučit i když ne okamžitě a ne hned,ale brzo.Malina šlape jinak naprosto v poho,síť mám taky v poho - optiku,se zdrojem problém není ale.....hevc.Už koukám po po různých MMC od různých výrobců a čtu sáhodlouhé recenze,ale chytrý z toho nejsem ,protože nějak objektivně zhodnotit to dokáže málokdo.Každý si chrání to svoje málokdo přizná že koupil kravinu i když to třeba nebyla jeho osobní chyba.ale třeba zlé reklamy.Co jsem ale zjistil na 100%,že výrobci jsou pěkní parchanti.,,Nasekaly"miliony čipů a i když jsou už dnes třeba jiné,lepší tak to tam pořád perou a číňani v tom udělaly ještě větší guláš.Miliony krabiček,stejný obsah jiný tvar a název akorát tam přidají něco zdarma,jinak obarví plast a je to.A lide prokousávej se tím.Pak mi z toho vychází postavit si to sám,což se mě nechce k vůli záruce na jednotlivé díly,nebudu si s nikým dopisovat když to neklapne.No nic je Nový rok,tak uvidíme s čím přijdou v lednu a něco koupím ať je to jak chce.Samozřejmě je příjemnější když víš do čeho jdeš od někoho kdo už to má a ví jak se to chová. Takže hezký Nový rok všem.
 Libre ELEC 8.2.1, Kodi 18 + RPi 3B  Smile
 H96 Max X2 Android 8.1 TV Box 4G+64G 4K S905X2 Quad Core WIFI USB 3.0 BT Media
 Kodi matrix 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)