• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jsem tu poprvé - základy
#1
Dobrý den, Ahoj,
Jsem zde poprvé a jsem trochu lama.
Slyšel jsem o KODI a tak jsem si jej nainstaloval do svého stolního PC.

Dle vašeho návodu jsem provedl instalaci doplňků. (hezky posáno. Zvládl jsem to i já. děkuji).
Nicméně my scházi na foru v sekci "jste zde poprve?"  všeobecná informace k čemu všemu vlastně Kodi slouží a co potřebuji k tomu abych ho mohl plně využívat. Chápu že jste všichni velmi zdatní v PC realitě, ale pár lam ještě po světě utíká a já třeba patřím mezi ně.

Proto se chci zeptat.
Ke kodi musím mít zaplacený VIP účet na WebShare ?
Nebo kam se musím zaregistrovat abych mohl plně využívat KODI.

Děkuji vám za pomoc
Radek S
 
Citovat
#2
Co je to Kodi ? → Jak vznikl, co znamená a jaká budoucnost čeká opensourcový fenomén Kodi

Nastavení Kodi zde na fóru → Zakladni zprovozneni a nastaveni Kodi

Sic starší, ale vypovídající výčet vlastností Stream Cinema pluginu → Porovnání video doplňků Sosáč a Stream Cinema

Jak nastavit Stream Cinema plugin - video → Video návod jak nastavit plugin Stream Cinema

Jak nastavit Stream Cinema plugin - obrázkový → Kompletní nastavení pluginu Stream Cinema

Hlášení chyb Stream Cinema pluginu → Hlášení chyb pluginu Stream Cinema

Podpora (donation) Stream Cinema pluginu → Podpora pluginu - donation

..... bude to stačit ?
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
((Vidím, Rossi D, žes to mrsknul s odkazy dřív... Už to tady také nechám.))

Kodi je mutimediální centrum s vlastností přehrávače videí, audií, obrázků, atd... a s vlastností vytvoření (ne nutně) knihovny těchto souborů. Lze je mít na disku PC, na připojeném USB disku nebo připojené ze síťového úložiště.
Pokud nainstaluješ nějaký doplněk (addon), rozšíříš s ním vlastnosti o další schopnosti - vnímáno obecně.
Jaký doplněk a jaké schopnosti přinese se už dozvíš četbou na fóru.

Kodi je bezplatný SW. Doplňky, které jsou propojené na nějaký zdroj mediálních souborů, mohou přistupovat ke zdrojům, které mohou být zpoplatněné (nebo ne).

Tvůj příklad - webshare zpoplatňuje (VIP) stahování souborů pro "streaming" a doplněk, který v Kodi ty soubory přehrává, je bezplatný Stream Cinema.
V nastavení SC pak musíš zadat jméno/heslo k webshare. A pozor, jedno jméno = jedna IP adresa veřejné sítě (WAN). Jinak dojde časem k blokování.
Kvalita a stabilita přehrávání videa je závislá na kvalitě internetového připojení (rychlost, dropouty).

Bezplatný přístup k video-souborům umožňoval např doplněk exodus, ale jeho instalace mnohdy znemožnila správnou funkci jiných doplňků.
Bezplatná jsou třeba i internetová rádia.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)