• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pasiky v obraze
#1
Ahojte,

neviete prosim Vas kde  by mohol byt problem ked na niektorych videach (cz sk stream cinema) a niektorych programoch (simple iptv client aj tv headend) mam pasy cez displej? Pasy niekedy cervene niekedy zelene sa objavia cca po 3-5 minutach ale nie na vsetkych videach a tiez nie na vsetkych kanaloch. Ked video vypnem a pustim znova pasy zmiznu ale znova sa objavia po 3-5 minutach. Preto predpokladam, ze to bude nieco SW alebo HW. Robilo mi to na libreelec kodi 17 a tiez mi to robi aj na coreelec kodi 18. Mam dojem ze pasy sa objavu len v menej kvalitnych videach 1080p a 720p ale zas nie uplne na vsetkych. Na 4K som problem este nezaznamenal.

Masina:

MiCool M8S Pro L 4K - Amlogic S912, 3GB RAM

Obrazky:

https://imgur.com/a/4Hxslj9

Dakujem velmi pekne za kazdu pomoc.
 
Citovat
#2
Tipoval bych špatné dekódování. Buď samotný akcelerátor v Kodi nebo samotná TV. Je možné vyzkoušet jinde?
 
Citovat
#3
Kontakty na kabelu nebo zgarb kabel., podle mě. Mně tohle děla kdysi vakl na HDMI.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#4
Zkusil jsi : Nastavení-> Systém-> Libre/CoreELEC-> Zakázat deinterlacing ?
RPI 3 Libreelec 9.0 TVH,Tanix TX3 Coreelec 9.0.xx ,X96mini Coreelec 9.0.xx, KI pro Coreelec 9.0.xx
 
Citovat
#5
Vyspol som deinterlacing a vsetko ide ako ma. Dakujem pekne za pomoc.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)