• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Náhrada Raspberry Pi 3 s DTS a HEVC
#1
Video 
Zdravím.

Hledam novy mini počítač jako nahradu Raspberry Pi v media centru. Na filmy koukám pres Stream Cinema CZ/SK a tam je cim dal tím vic filmu s DTS zvukem ci v HEVC, které moje sestava bohužel nedokáže přehrát.

Aktuálně vypadá moje sestava takto: Raspberry Pi 3 -> HDMI -> fullHD TV Panasonic (bez OS) -> SPDIF -> čínský box na prevedeni zvuku z optiky na analog -> 6x cinch -> Genius SW-5.1 Home Theather 

Chvíli to vypadalo nadějně, za jsem nasel vhodné řešení - koupil jsem si suptronics x6000 7.1 - rozsirujici kartu k raspberry pi, která z hdmi vytahne zvuk a posle ho dal pres jack nebo spdif. Zvuk hral perfektně, ale bohužel mi pri pouziti teto karty nefungoval HDMI CEC. A druhym problemem bylo, že pri prepnuti hdmi zdroje na jiny a zpet nebyl obraz ve fullHD a bylo třeba restartovat raspberry, aby se obraz vzpamatoval. 

Takže hledám nějaký minipocitac, který bude mit podporu DTS zvuku a HEVC kodeku, ideálně i 4K rozlišení, kdybych v budoucnu nahradil televizi. Samozrejme i HDMI CEC. A nejaky chipset, který bude mit podporu linuxu delsi dobu. Nechci Android, vyhovuje mi LibreElec.

Pokukoval jsem po Odroid C2, vypada to, ze by mel umet to, co chci. Ale jde o zarizeni z roku 2016, tak se zároveň ptám, jestli není neco novejsiho? 

Muzete mi něco doporučit, prosím? 

Diky.
 
Citovat
#2
Nebyl by řešením nákup AV receiveru?
 
Citovat
#3
su aj novšie, ale ako jedina singl doska ktorá ide dobre je odroidC2, audio ako dts hd master  i 4K okrem HDR
a ďalšie singl dosky su už na rock chipe a tam, je to vo vyvoji, moj odhad rok, tu singl dosky z podporou od libreelec
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#4
(17.2.2019, 17:38)Lucky005 Napsal(a): Nebyl by řešením nákup AV receiveru?

Ale jo, řešením by to bylo, nicméně bude stat 5k+, takze raději koupim nějaký minipocitac do 1,5k.

(17.2.2019, 17:44)forsajd Napsal(a): su aj novšie, ale ako jedina singl doska ktorá ide dobre je odroidC2, audio ako dts hd master  i 4K okrem HDR
a ďalšie singl dosky su už na rock chipe a tam, je to vo vyvoji, moj odhad rok, tu singl dosky z podporou od libreelec

Koukal jsem na Pine64 Rock64 a vypadala dobře. Takže radis koupit spíš ten Odroid a do experimentu s jinou (treba z odkazu, co jsi posilal) se radeji nepoustet?
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)