• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obecné
#1
Chtěl bych se, prosím, zeptat, pokud to nikoho neurazí, že to třeba není v té zrovna správné rubrice, zda někdo máte vědomosti či zkušenosti, že někde na webu je Archiv starých verzí doplňků.  
Totiž, že při stažení a nainstalování aktualizace doplňku, která je buď nefunkční případně nevyhovující,  by bylo možné stáhnout a nainstalovat starou verzi ( funkční ). Případně bych byl rád za nějaký URL s návodem, jak se vrátit k té původní verzi. A je mi jedno zda to bude pro Raspberry nebo Kodi od verze Krypton. Mám obojí.
Já to hledám už dlouho a marně. 
Děkuji všem, kteří mi nevynadají, pokud to tu někde je. Já jsem to nenašel.
 
Citovat
#2
@astv Proč ty omluvy, docela smysluplný dotaz. Já o žádném hřbitově starých verzí nevím a pochybuji, že existuje. A pokud by přeci jen existoval, tak ho bude někdo udržovat a bude záležet na něm, které addon tam umístí. Takže na to bych se nespoléhal. Něco bys určitě našel u repozitářů, některé tam tu historii mají uloženou, ale není to pravidlo, záleží spíše na tom, jak je ten který repozitář koncipovaný.

U addon z repozitářů, které se automaticky aktualizují, Kodi starší verze addon při aktualizaci ukládá do .../addons/packages, takže se k nim lze vrátit. Ale to asi víš. U stažených addon instalovaných ze zip to Kodi bohužel nedělá. Já už to léta dělám tak, že si takové doplňky po stažení ukládám do zvláštního adresáře, ze kterého je vždy i instaluji, a starší verze tam nechávám. Jen je čas od času, stejně jako u packages, promažu.

A také si pravidelně zálohuji celé Kodi, takže návrat ke starší verzi Kodi i jednotlivých addon, v kritických případech, mám pojištěný i takto.
 
Citovat
#3
Internet je plný archivů...stačí se šikovně zeptat google.
Až budeš něco konkrétního hledat,stačí napsat.
 
Citovat
#4
Děkuji za odpověď. Některé Add-on jsem prostě podcenil,. protože to fungovalo. A pak najednou nepříjemné překvapení, protože jsem si zapnul automatické aktualizace - asi z pohodlnosti.
Ale zazálohovat si celé Kodi, tak to mě opravdu nenapadlo. :) Já jsem si naopak vždy myslel, že pokud nebudu mít aktualizováno, může dojít po aktualizaci k nekompatibilitě s novou verzí. Já vím, je to všechno zadarmo, ale člověk se opravdu nenudí, s ohledem na ty časté změny.

Plesi
Tak to jsem asi ještě nenašel tu "šikovnou" otázku, protože archiv starých verzí nikde není.
 
Citovat
#5
Napiš co hledáš a Já ti sem něco naházím...
 
Citovat
#6
Plesi. Díky, teď už zrovna nehledám nic, protože jsem po cca dvouměsíčním hledání našel správnou verzi a zarazil aktualizace. Ale - jako správný křeček - chtěl jsem se pojistit a "mít kam hrábnout", kdyby se mi zase něco podělalo.
A to zrovna moc nemám. Mám asi 15 repozitářů a až budu něco potřebovat, tam to určitě nebude.
Ale co bych uvítal, by bylo, kdyby tu bylo nějaké téma na nové aktualizace - tedy jejich funkčnost. Vyjde něco a někdo to nainstaluje a ta aktualizace nefunguje. Ovšem nikdo o tom neví a všichni drží hubu ( zlomyslně ? ). A přitom mít nějaké varování, že ta aktualizace nefunguje s Leiou, nebudu se pokoušet. A kdekdo by to uvítal, takové varování.
zapnu si sledování tématu a žádnou takovou "podzimní verzi" na Kodi nepustím.

Jinak děkuji všem za odpovědi.
 
Citovat
#7
@astv Píšeš, "mám asi 15 repozitářů". Ty addons, které si instaluješ přes repozitáře, tak od nich se ti těch pár posledních verzí (záleží na prostoru, který věnuješ packages) přeci uloží.
 
Citovat
#8
Jenže jsem neměl to, co mi fungovalo kdysi a pak mi spadla celá Leia. Prostě jsem jí musel smazat natvrdo, jinak se znovu nainstalovat nedala. Vrátil jsem se ke Kryptonu, ale něco jsem už těžko hledal. poradil jsem si, ale prostě bych chtěl být nadále zabezpečený. :)
Kdybych tušil, že je Leia tak nestabilní, nikdy bych se do její instalace nepustil.
 
Citovat
#9
@astv Je mi docela záhadnou, kde vznikly ty pověsti o nestabilitě Leia. Jistě, není všechno úplně 100%, ale že by to vedlo k tomu, že ji musíš celou odinstalovat a vrátit se ke Kryptonu, to mi hlava nějak nebere. Všechny obvyklé addon, tedy ty oficiální resp. ze zdrojů, které jsou blízké oficiálním, mi fungují i v Leia zcela bez problémů. A to jsem jednou jak přecházel přes zcela novou instalaci, tak jsme upgradeoval z Kryptonu. Možná to bude věcí instalace, já mám zkušenosti pouze s LE a Windows, ale spíše bych ty potíže připisoval právě tomu množství addons, které používáš a také tomu, o jaké zdroje jde. Leia rozhodně nemá takové chyby, které by samy o sobě znemožnili její další funkci. Spíše to budou právě ty exotické addons, které velmi pravděpodobně nebudou 100% kompatibilní a u kterých jejich autoři nepostupovali při jejich vytváření podle zásad pro psaní addon. Leia pak při instalaci nemá šanci poznat, že nejsou kompatibilní.

Jinak, že se ještě vracím k tomu zálohování. To že lidé nezálohují průběžně, to ještě jakž takž pochopím, to že nezálohují před instalací nějakého exotického addon, to už je na pováženou, ale to, že nezálohují před přechodem na novou verzi Kodi, tak to si (a teď mi promiň) případné budoucí problémy zaslouží.
 
Citovat
#10
Client
to nejsou pověsti, to je můj vlastní zážitek. Ano, nainstaloval jsem nejdříve Krypton a měl jsem ho dlouho a pak, když už se začalo mluvit o tom, jak skvělá je Leia, tak jsem ji nainstaloval, systém si sám přetáhl veškerá nastavení včetně Add-ons. Vše na první pohled skvělé.
Jenže já jsem si chtěl nechat veškeré ty staré Add-ony, které občas používám. A pak jsem se pokusil nainstalovat Cherry a následoval pád celé Leii a nešlo se hnout z místa. Chvíli jsem se trápil a pak ni došla trpělivost, když to nešlo ani dopředu, ani dozadu a stiskl jsem Delete. Vrátil jsem se ke Kryptonu a u něj ještě nějaký čas zůstanu. Na Kryptonu mi fungovalo vše a ani mě nenapadlo, něco zálohovat, protože to bylo spolehlivě funkční. A v tom nastavení se vyznám. Leia byla pro mě nová.
Je to samozřejmě moje chyba, ale opravdu všechno zálohovat nejde. Ty exotické Add-ons jsem měl dlouho a na Kryptonu jsem neměl potřebu něco zálohovat, protože jak probíhají aktualizace, některé staré Add-ons pak nejsou kompatibilní.
Teď mi vše funguje a za nějaký čas, ačkoli jsem zase zpozorněl a zálohuju, tak za nějaký čas mi zase něco uteče, zase něco podcením. Nejsem bezchybný. A taky proto jsem se ptal, zda někde nejsou na webu archivy.
 
Citovat
#11
Přece jenom jsem náhodou něco našel. Zde je pár repozitářů.
https://archive.org/download/Mundo-Dragon-Ball

Jenom upozorňuji, že Cherry mi na Leie úplně shodilo celé Kodi a tak buďte velmi opatrní. Je to na vlastní nebezpečí a předpokládám, že jste šikovnější než já.
Pokud někdo znáte nějaké jiné URL, tak sem s ním, prosím.
 
Citovat
#12
Přeci jen bych vydal ještě jedno varování. Nejčastějšími problémy, které způsobují "pády" Kodi nebo nefunkčnosti některých addons, je právě využívání takovýchto "exotických" repozitářů nebo shluků addons. Řada jejich autorů se nedrží pravidel a velmi často, pokud pro svůj addon potřebují mírně modifikovanou funkci některého jiného addon, tak si ho podle potřeby upraví, neohlížejíce se na jeho původní funkce. Takto modifikovaný addon se často stejně jmenuje, může mít dokonce i stejné číslo verze, ale když si ho nainstalujete do Kodi, tak vám ty addon, které onen původní addon používají, přestanou fungovat. V některých případech pak mohou i způsobit problémy samotnému Kodi, vedoucímu v extrémních případech až k jeho pádu. Mimochodem, před časem k takové události dokonce došlo i u nás, v cz/sk komunitě. Tuším, že se to týkalo Sosáče. Někdo vytvořil jeho fork s mírně upravenými funkcemi a k němu modifikoval i addon, který byl v závislostech i u jiných addons. Pokud si někdo upravený Sosáč nainstaloval, získal tak sice novou funkci, ale přestaly mu fungovat právě ty ostatní addons.

Už mě nebaví to stálé vysvětlování, co za tím, že se tady roznesla fáma, že Kodi 18 Leia je nestabilní, stojí. Když tomu chcete věřit, věřte si, přeinstalovávejte si Kodi do aleluja. Ale v tomto případě za to Leia opravdu nemůže. Argument, Leia mi padá, Krypton ne, není tomto případě relevantní. Pokud si tam nacpete každou (s odpuštěním) "kravinu", je z 90 % za pád Kodi odpovědné právě toto vaše chování a chování autorů addons, kteří na jakákoliv pravidla kašlou. To, že se to pak negativně projeví právě při přechodu na novou verzi, je pak pouze logickým vyústěním celé situace.

A k argumentaci typu "...to nejsou pověsti, to je můj vlastní zážitek." Jestliže je vlastní zážitek důsledkem špatného chování, nerespektování pravidel a doporučení, pak má jeho aplikace v závěru typu "Leia je nestabailní" charakter "šíření poplašní zprávy". 1 Mohl bych argumentovat přesně obráceně, ale to by asi bylo zbytečné...
 
Citovat
#13
to Client
Zbytečně se vztekáš. :)
Ne každý je tvůrce doplňků nebo systemák. Většina z nás je ráda za něco, co někde najde, a když nejsou žádné oficiální doplňky ( od někoho komu by se dalo věřit ) zkoušíme pak co a kde se dá. Jak jinak bychom zjistili, že je něco k dispozici?
Možná jsem použil výraz s nímž nesouhlasíš, ale to nebylo úmyslem, někoho vytočit, spíše jsem to myslel jako varování, kam by se to mohlo zvrtnout. Prostě ta cherry, kterou jsem na Leiu instaloval se s Leiou nesnesla. A tak jsem jen upozornil, že se mi to stalo.
Kodi je zadarmo -aspoň něco a občas, je to dobrovolné a záruky neexistují. Tak když chceš zjistit, co můžeš na Kodi pouštět, nic jiného než zkoušet ti nezbývá.
Tak odvolávám co jsem odvolal a slibuju co jsem slíbil.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)