• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nový uživatel LibreELEC - dotazy
#1
Question 
Ahoj,
Na svoji čínskou krabičku (KM8PRO, 2GB RAM, S912) jsem nainstaloval LibreELEC a první dobrou zprávou je to, že se dá konečně dívat třeba na hokej a nebo na filmy, kde se kamera pomalu otáčí za dějem - obraz se tedy přestal sekat + automaticky se mi upgradoval KODI na 17.6.[url=https://www.xbmc-kodi.cz/forum-libreelec][/url]
Ale vyskytly se mi dva jiné problémy. 
1. Přestal "automaticky scrollovat" ovladač (např. O2TVGO musím překlikávat kanál po kanále, v Androidu stačilo podržet šipku dolů a nabídka programů se automaticky posouvala).
2. Odezva např právě v doplňku O2TVGO je ještě horší než v Andoidu. Tedy spuštění kanálu a jeho přepnutí na další je cca na 15 sekund Sad
Budu rád za jakékoliv rady.
Děkuji.
 
Citovat
#2
Tak si přepni do Androidu......
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#3
Presne kvôli tomu scrolovaniu som si kúpil BT mouse.
X96 MAX+ 4GB/32GB CoreELEC 20
Synology DS220j 4TB RAID1 ::: YAMAHA HTR-2071 ::: HECO Victa Prime 302/102/202
Samsung UE55NU8002

X96 S905X 2GB/16GB, CoreELEC 9.2.7 KODI 18.9
FiiO K5 Pro ::: HIFIMAN Sundara
 
Citovat
#4
A proc si netestnul rovnou kodi 18.1 treba coreelec
[Obrázek: a2007f6eb5a7b9eeaf8e311e91143fff131693d3.jpg]
X96 mini a w95 oboje coreelec 9.2
 
Citovat
#5
2Foolfroof: Děkuji Vám za plnohodnotnou odpověď...
2orlov: předpokládám, že to tedy"vlastnost" LibreELECu Sad Vyzkouším to tedy obejít myškou
2Alesh: tak to nevím. Na Androidu jsem měl 17.0. Najel mi 17.6. Pokud upgradnu (když vůbec najdu, jak na to), pomůže to k vyřešení problému? Nebo snad coreelec je v tomto nějak lepší? Ještě snad dodám, že nemám Mecool, ale jakési Akaso KM8Pro, ale to snad není žádný problém...
 
Citovat
#6
Příteli ironie není na místě., z LibreElecu jedním klikem přepneš do Androidu, kde ti to evidentně jede líp, no zpět stejným způsobem.
Podle toho, co píší na forech k O2TV, tak to musí být dost hrůza samo o sobě.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#7
@kockopes No jo, addon O2TV je tak trochu bezprizorní. Je to nahlášené v tématu @pavuucek? Mrknul bych se na to, ale je problém, že mě to funguje dobře. V Tvheadend je přepínání spolehlivě do 2s, v addon přibližně stejně, takže nevím kde hledat chybu.
 
Citovat
#8
2Foolfroof: Nezlobte se na mě, ale z Vaší strany my odpověď přišla ironická, proto jsem pokračoval v podobném tónu. Pokud to byla upřímně míněná rada, omlouvám se, ale patrné to rozhodně nebylo... Každopádně návrat do Andoridu není řešení, obraz se často a dost seká a je to nekoukatelné...
2Client: Tvheadend vyzkouším a dám vědět. Večer jsem ještě zkoušel Coreelec a tam zase bohužel nefunguje myš Sad
Díky všem za snahu a odpovědi.
 
Citovat
#9
@kockopes Ještě jsem zapomněl na to opakování tlačítek. Tohle je docela oříšek, hodně to závisí na DO, systému i platformě. Původně byla možnost to definovat přímo v Kodi (advancedsettings), ale s příchodem funkce "longpress" a jejím použití i pro DO to přestalo fungovat a tak je nyní možnost, nastavit si to v advancedsettings, vypuštěna. Možná pomůže nastavit to v parameterch xorg, Zkusím se podívat večer doma do poznámek, zda to někde najdu.

Ale můžeš zkusit sám, třeba toto: https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=298462&pid=2669876#pid2669876. I když je to deklarované pouze pro platformu x86_64, je možné, že to bude fungovat i jinde. Podle mne by mohlo. Kdyby to způsobilo nějaké potíže, stačí ten překopírovaný soubor smazat a vše se vrátí do předchozího stavu.
 
Citovat
#10
včera jsem nainstaloval Coreelec a krátce jsem ho vyzkoušel. Na první pohled jelo vše ok. Dnes jsem TV nechal běžet trochu delší dobu a není to stabilní. Obraz a zvuk se zadrhává a se to celé kousne a spadne to. Možná to souvisí i s tou odezvou v O2TV Go.. Nevím vůbec, kde může být chyba. Zítra vyzkouším i přehrávání filmu a pokusím se nainstalovat i Tvheadend , pokud to pomůže. S modifikací DO si asi neporadím, jsem BFU a jsem rád za to, že jsem zvládl vytvořit instalačku Coreleecu... Sad
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)