• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MECOOL M8S Plus DVB - T2
#1
Ahoj,
otevírám téma na stroj s DVB-T2 tunerem - MECOOL M8S Plus DVB - T2
(procesor S905D, 1GB RAM, 8GB eMMC)
Koncem roku 2019 se v Praze blíží konec DVB-T tak jsem řešil co se 3-mi SAMSUNG televizory, které neumí DVB-T2. Původně jsem myslel, že budu kupovat 3x set-top-box Technisat DigiPal T2 HD ex+ což je špička a umí HDMI-CEC o co mi šlo, stojí 2000 Kč. To jest 6000 Kč za tři a k tomu 2x RPi3 za dalších 3300 Kč (1650 Kč za jeden). Dohromady docela dooost peněz....
Pak jsem ale objevil různá zařízení MECOOL a hlavně to, že některé z nich mají DVB-T2 tuner.
Koupil jsem z gearbest.com 3 kusy zařízení MECOOL M8S Plus DVB - T2

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009920079212.html

MECOOL dělá i lepší stroje, konkrétně KI Pro nebo KII Pro nebo KIII Pro, což jsou kvalitnější stroje dobře použitelné pro 4K.
Já ale potřebuji dobrý stroj na Full HD, což by ten koupený mohl dobře posloužit.

Je v něm Android 7.1.2 a aplikace / tuner na DVB-T2. Ta běží dokonale, tuner je citlivý a TV stanice běží opravdu perfektně.

Nicméně, chtěl jsem elaborovat s Kodi. Je tam Kodi 17.6 pod jménem TV Center. Bohužel, v nastavení tohoto "Kodi" je max. rozlišení 1280x720 60Hz - nechápu proč. V nastavení samotného androidu je rozlišení obrazovky televizoru nastaveno správně - 1920x1080p 60Hz.
Navíc v této verzi "Kodi" nejsou InputStream Adaptive a RTMP Input pro MPEG-DASH, takže Youtube nepojede v lepším než 720p rozlišení. Zkusím jestli nepůjdou doinstalovat.
Takže de-facto nepoužitelné !!!!

Jako další krok zkusím nainstalovat Kodi 18.1 pro android a uvidím co a jak. Snad tam není nějaké omezení v androidu co by neumožňovalo Kodi jet v 1920x1080. Spíš si ale myslím, že to je ona osekaná verze TV Center.

Asi nejlepší bude nahradit android za CoreElec 9.0.1
Nemám s tím zkušenosti, rád bych jej natvrdo napálil do interní eMMC. Nejdříve samozřejmě otestovat z USB flash disku a pokud vše poběží jak má, pak do vnitřní eMMC.

Máte s tímto někdo zkušenosti? Hlavné je, aby dobře fungoval DVB-T2 tuner, protože o to hlavně jde!

Budu rád za libovolnou radu a zkušenost.
Dík.
Martin
RPi3 + LE 7.0.3 (Kodi 16.1)
 
Citovat
#2
Dnes jsem nainstaloval KODI 18.2 pro android.
Bohužel, situace je stejná, v nastavení Kodi je uvedeno max. rozlišení 1280x720p 60Hz, je zašedlé a nelze jej měnit.
Nechápu proč. V nastavení samotného androidu je rozlišení obrazovky správně - 1920x1080p 60Hz.

V androidí verzi Kodi je v interním repozitáři RTMP Input, ale chybí InputStream Adaptive.
Musím jej zkusit doinstalovat (pro MPEG-DASH, aby Youtube běžel v 1080p).

Poraďte pokud s tím máte zkušenosti.
Děkuji.
RPi3 + LE 7.0.3 (Kodi 16.1)
 
Citovat
#3
ja nevim, pises "Hlavné je, aby dobře fungoval DVB-T2 tuner, protože o to hlavně jde!" a to snad funguje, nicmene zkusil bych najit Coreelec/Libreelec pro S905D pripadne nejaky unoficial firmware
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#4
matchboxx:
Máš pravdu, nenapsal jsem to zcela jasně.
Jde mi o krabičku 2v1, DVB-T2 tuner a stejně tak KODI, kde YT videa budu sledovat v 1080p a stejně tak budu využívat StreamCinema.
Coreelec pro S905D mám v plánu, snad to bude podporovat taky DVB-T2.
Vím že někde zlobí wifi, já naštěstí mám všude LAN kabely, wifi nepotřebuji.
RPi3 + LE 7.0.3 (Kodi 16.1)
 
Citovat
#5
A co samotný příjem DVB-T2 v HEVC? Co HbbTV? Co HDMI-CEC? Funguje, nefunguje? Taky právě něco vybírám...
 
Citovat
#6
HbbTV v zadnem Androidu nefunguje, HDMI-CEC, DVB-T2/HEVC to je vse ok
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#7
FatalError:
Je to jak píše matchboxx, HDMI-CEC funguje a DVB-T2/HEVC funguje skvělě. Obraz je čistý, hezký a zcela bez chyb. Dokonce i rychlost přepínání kanálů je dobrá, není super-rychlá, ale je OK.

Dotaz pro matchboxx-e: Nevíš prosím tě, proč androidí aplikace TV-Center (Kodi 17.6) která tam již je předinstalovná, stejně tak Kodi 18.2 pro android, který jsem doinstaloval, nabízejí v KODI pouze max. rozlišení 1280x720p 60Hz (toto nastavení je zašedlé a nelze jej měnit)??????
Nicméně v samotného androidu je nastaveno rozlišení obrazovky správné - 1920x1080p 60Hz.
V těchto androidích verzich Kodi chybí InputStream Adaptive !!! Nevíš proč?
U Kodi 18.2 byla pouze možnost zapnout RTMP Input, který je v interním repozitáři.

Pokoušel jsem se doinstalovat InputStream Adaptive pro androidí verzi, ale zatím bez úspěchu.
Pokud víš který je správný, pošli mi prosím link.

Ještě jeden dotaz k těm rozlišením. Je možné že androidí verze Kodi je vždy v rozlišení 1280x720p 60Hz, nicméně když pustíš film v rozlišení 1920x1080p, tak se rozlišení "přepne" a vše poběží OK ?????
YouTube ale ve FullHD neběží a bez doplňku InputStream Adaptive ani nepoběží.
RPi3 + LE 7.0.3 (Kodi 16.1)
 
Citovat
#8
Problém je ten, že ty chceš inštalovať InputStream Adaptive a on už je nainštalovaný. Nájdeš ho v Doplnky/Moje doplnky/VideoPlayer InputStream/, kde ho treba len aktivovať, nič netreba inštalovať. Tiež nechápem, prečo to takto riešili, lebo každý ho hľadá logicky v inštalácii.

Tak viem, že to "rozlíšenie" ktoré chceš silou-mocou zmeniť, je rozlíšenie prostredia kodi a nie rozlíšenie prehrávaných videí. Pravdepodobne sa to prispôsobuje slabému výkonu s905D, preto je to len HD rozlíšenie. Na S912 je to fixne FHD a tiež sa to nedá zmeniť.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#9
@bluegoof ja si myslim, ze to je rozliseni osd, filmy a vse jine funguje v 1080p, a jak uz bylo recene InputStream Adaptive nainstalovany uz je, chce ho pouzer najit a povolit :-)
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#10
Ahoj, temer po roce aktivuju toto tema. Mainstaloval jsem AlexELEC https://github.com/AlexELEC/AE-AML/relea...1.9.img.gz jede perfektne, jen nemohu nikde najit jak se ladej kanaly na vestavenem DVB. Ovladace se tvari jako funkcni. Jakej PVR mam nainstalovat, nebo tam musim rozjet tvheadend server/client s vnitrni siti 127.0.0.1 a ten nako vystavit? Nasmerujte me nekdo pls. :)
 
Citovat
#11
Přesně jak říkáš.
Nainstalovat TVHeadend server, naistalovat TVHeadend klienta (toho musíš nasměrovat na adresu localhost 127.0.0.1)
a naladit externě. 
Zrovna jsem na tvůj příspěvek narazil a jelikož tuhle krabku mám taky, tak jdu zkoušet. :)

Takže ještě jednou a lépe.
Nemusíš nic instalovat, stačí v nastavení povolit TVHeadend, v doplňcích povolit TVHeadend client a mělo by být hotovo. Ještě zvolit správné DVBT drivery, v menu doplňků. Snad to bude fungovat...

Nějak se mi ty drivery nedaří spustit. Tak nevím...
 
Citovat
#12
Ahoj,
chtěl bych vás požádat o radu, mnozí jste zkušení tak si myslím že to budete vědět.
Koupil jsem krabičku MECOOL M8S Plus DVB.

Když ji připojím na 4K televizor v Androidu můžu nastavit 2160p/30Hz nebo když ji připojím na FullHD televizor v Androidu můžu nastavit 1080p/60Hz - zdá se že je vše OK tak jak má být.

Jediný problém je, že CPU-Z i KODI detekují rozlišení pouze 1280x720 / 60Hz.
Zde je odkaz na recenzi a tam je vidět obrázek s CPU-Z ale s rozlišením 1920x1080
https://forum.freaktab.com/forum/tv-play...logic-905d

A u mne ani za boha.....
Všechno, absolutně všechno z CPU-Z je identické..... build ID, kernel version, všechno je zcela stejné.

Výsledek je ten, že jsem si koupil 3 krabičky co mají umět 4K a umí jenom 720.... a cítím se jako wůl...
Jak youtube tak i KODI jedou ve výsledku pouze 720, já sice nechám přehrávat film 1080, nebo dokonce v youtube spustím 4K, nicméně prostor pro zobrazení videa se jmenuje u YT "viewport" a to je 720 takže probíhá reškálování do 720. A u KODI to určitě reškáluje do 720 taky.
Přivádí mě to k šílenství..... Prosím poraďte jestli víte co a jak.

Zjistil jsem, že nejsem jediný:
https://forum.freaktab.com/forum/tv-play...-only-720p 

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=327534

Je to na milion % něco, co dělá systém android. On reportuje aplikacím, že mají k dispozici pouze rozlišení 1280x720. Proto jak CPU-Z tak i KODI toto zobrazují.
Nicméně ten box by měl určitě zvládnout 1920x1080, výkon na to má.
Krabička má root, takže bych mohl nějak natvrdo nastavit android na 1080. Jenom nevím jak.

Předem děkuji všem za rady.
Martin
RPi3 + LE 7.0.3 (Kodi 16.1)
 
Citovat
#13
Tak s tím ti bohužel neporadím. U mě je vše ok. Sad
 
Citovat
#14
Dať tam nejaký *elec systém namiesto androidu si skúšal?
Nepísal si parametre tej krabičky, čiže viem vychádzať len z tvojho linku na freaktab a toho, čo mi vyhodil gearbest, no a na takejto ehm (ako to slušne nazvať) ,,slabej" krabičke by som nesilil android.
Ak to potrebuješ len na kodi a vieš ako na to, daj tam nejaký *elec, dosť to oživí takéto low end krabičky.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#15
playman22:
Dík za radu. Tuto levnou krabičku (3ks) jsem pořídil kvůli DVB-T2, protože mám 2 hezké Full HD LED Samsungy, které s tímto "pojedou" dál.... no a KODI je bonus navíc, abych nemusel kupovat 3x Raspberry Pi 3-4

DVB-T2 potřebuji, proto jsem zatím neměnil coreelec či alexelec.
Nicméně včera jsem hodně hledal a zjistil jsem, že existuje fajn aplikace Easy DPI Changer [Root], krabička je v režimu root, takže apka funguje.
https://www.appbrain.com/app/easy-dpi-ch...dpichanger

a podařilo se mi změnit rozlišení, které nabízí android aplikacím.
CPU-Z již oznamuje 1920x1080 a stejně tak klient Youtube TV oznamuje viewport o velikosti 1920x1080.
Kvalita obrazu, videí se zlepšila.
KODI (android verze) pořád hlásí 1280x720. Večer provedu reinstalaci KODI a uvidím, je možné že při předešlé instalaci dostal KODI jediné možné rozlišení 1280x720.
Snad to dopadne.

Jinak, pokud by někdo další chtěl provést stejnou změnu, tak zde je postup:
- po spuštění hlásí aplikace Easy DPI Changer [Root] stávající DPI 160 a stávající rozlišení 1280x720
- změnil jsem rozlišení na 1920x1080, bylo provedeno, ale DPI nesedělo
- následně bylo nutné změnit DPI na 240 což je +50% (stejně jako 1080 je navýšení ze 720 o 50%)

Vše nyní OK, plně funkční.
Myslím si, že stejným způsobem bych mohl změnit rozlišení na 4K (3840x2160), nicméně to nebude potřeba, protože primárně mám tyto krabičky pro FullHD televizory které již neumí DVB-T2.
Taky jak psal playman22, této "slabej" krabičce by už asi došel dech.
RPi3 + LE 7.0.3 (Kodi 16.1)
 
Citovat
#16
Šikovne si to vyriešil.
Inak.. DVB-T2 a *elec systém sa nevylučuje.
Keď má niekto kvalitnejší box s AFR, s aspoň s905x2 alebo s905x3, so 4gb ram a aspoň 32gb pamäťou, bez potreby používať nejaké "lepšie" zvukové formáty, tak je zbytočné sa trápiť s elec.
V tvojom prípade s s905D, 1gb ram a 8gb pamäťou, by to ale bola oveľa lepšia cesta.. čiže keď budeš mať náhodou čas a chuť, pozri sa za tým a rozhodneš sa sám. Android balast tam máš úplne zbytočne, keď nepoužívaš appky, nehráš hry alebo nepoužívaš prehliadač.
(Neprehováram, len informujem o alternatívne)

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#17
playman22:
No snažím se..... Jinak DVB-T2 funguje v té android apce docela dobře, proto jsem nechtěl zatím měnit android za nějaký ten elec.
Ale to se asi nevylučuje, ne? Můžu dát elec na USB flash a vyzkoušet, je tak?
Zatím nevím jak na to, jestli umíš, klidně poraď, jinak to vygooglim, to asi nebude problém. Na stránkách coreelec a alexelec něco asi bude.
Kdyby někdo, kdo oba systémy na MECOOL M8S Plus DVB-T2 již vyzkoušel, mohl poradit, to by bylo super.
Nejdříve bych to otestoval na USB flash a poté bych to chtěl pevně narvat do vnitřní 8GB paměti.

A ještě jeden dotaz, již dlouho mám RPi 3 a jsem s ním velmi spokojený. Asi to bude i tím skvělým systémem Libreelec, který je na to dobře vyladěný.
Rád bych koupil něco na 4K aby makalo stejně perfektně.
Je RPi4 již dokonale vyladěné a funguje skvěle s Libreelec i pro 4K filmy?
Anebo v rybníčku 4K je situace podstatně složitější a opravdu dobrých a funkčních zařízení je minimum.
Když už tak ať to umí taky HDR. Poradíš ? Dík.
RPi3 + LE 7.0.3 (Kodi 16.1)
 
Citovat
#18
Ohľadne *elec systémov nemám moc čo nové poradiť, lebo na všetko sú desiatky až stovky návodov na nete, aj tu na fóre. Čo si treba naštudovať je: libreelec, samba, tvheadend.

Vyskúšať sa samozrejme dá bootovaním z usb a keď nie z usb (na niektorých boxoch to nejde), tak istota je microSD.

K tomu hdr a rpi4 len toľko, že rpi4 určite nie (hdr), radšej nejakú android krabičku s S905x3 procesorom.
Jedinou výhodou rpi je GPIO, čo ale väčšinou nikto nepoužíva, čiže nechápem, prečo kupovať dosku s tak slabým výkonom a celkovými parametrami za takú cenu + dodatočné náklady na ďalšie veci, keď človek nemá nejaké šuflíkové zásoby.
Ak to potrebuješ len na multimédiá, tak určite box, ja objednávam v poslednom čase X96max+, ale je na tebe, či ísť cestou all in one, alebo box + usb dvb. Na všetko sú tu témy

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)