• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KODI 18.2 vykreslovacia metóda
#1
Ahoj. 
V KODI 18.2 mám problém s nastavením vykreslovacej metódi. Keď mám nastavené na automaticky tak ako keby zvolilo zlú metódu a pri niektorých seriáloch prehrá len zvuk bez obrazu. Dá sa to nejako opraviť aby to fungovalo správne? Alebo ktorú metódu nastaviť, aby všetko prehravalo ako má.
 
Citovat
#2
Jak se správně ptát: Uvést HW a systém, na kterém Kodi běží, skin (vzhled), doplněk, kterého se problém týká a také verze.
Jaké formáty videí (konkrétní název) jsou zvolené a vyzkoušené.

Pod metodami vykreslování jsou akcelerace - vyzkoušel jsi přepínat?
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
Takže HW: HTPC s procesorom AMD Athlon 200GE s integrovanou grafikou VEGA, 250GB SSD M.2, 2x4GB ram.
K TV pripojené kablom display port to HDMI. Internet optika od Orange pripojeny k PC 1Gb lan kablom. Po nainštalovaní Win 10 64bit pro som tam inštaloval najnovsie KODI 18.2 skin som nemenil. Doplnky Stream cinema, skylink live tv, sosac a subory online vsetko aktualne verzie
Problém som zistil keď chcel chlapec pozerať Toma a Jerryho. Po spustení serialu v doplnku stream cinema isiel len zvuk bez obrazu. Žena skusala tajomstvo rieky bohov a to iste. Skusal som potom serial spustit aj v doplnku subory online priamo z webshare a bolo to ist takže to asi doplnkom nebude. Robí to aj pri prvych castiach zberatelou kosti s AC3 stopou, pri novsich castiach len na streamoch s MP3 zvukovou stopou. Po prepnuti vykreslovacej metódy zo zistit automaticky na sharedy pixelov alebo softvér prehrá aj obraz, pri DXVA ide len zvuk. Pri vypnutej akcelerarii nejde vobec nic. Pravdepodobne to má problem s formatmi videa niektorych serialov nahravanymi z TV. Pri filmoch mi to zatial nerobilo problem. Kodi 17 na tejto zostave nemam vyskusane tak neviem posúdiť ci je to novou verziou Kodi alebo HW. Potreboval by som poradiť ci sa da nieco spravit pre to aby fungoval automaticky vyber vykreslovacej metody a aky vplyv na prehravanie, kvalitu alebo systém majú jednotlive metody.
 
Citovat
#4
spravko: Čao, povol si soukromé zprávy. Veřejně už nepíšu nic, aby zase nedošlo k omylu
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)