• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool K6 DVB-T2,S2,C tuner-minirecenze
#1
Dostal se mi do ruky nový model Mecool K6.
https://cz.gearbest.com/tv-box/pp_009694601068.html
Výbava nadstandartní-vzhledem k ceně.
Sat.tuner otestován naladěním Skylinku,kabelový tuner otestován na UPC Digital,a DVB-T2 tuner bez problémů naladil pokusné vysílání T2,citlivost tuneru je dostatečná.
Asi se ptáte,k čemu sat.tuner bez možnosti vložení karty.Jsou i jiné možnosti a ty fungují bez problémů-kdo ví o čem píšu,pochopí.
Start boxu z vypnutého stavu 23 vteřin-jde vypnout i zapnout přiloženou dálkou.
Po startu boxu lze nastavit autostart TV tunerů-tedy po naběhnutí systému se box za 12 vteřin automaticky přepne na poslední sledované TV vysílání-to je velmi praktické.
Co mě celkem šokovalo,je rychlost přepínání programů.DVB-T program přepnul tak rychle,že nejsem schopný odhadnout čas.Satelitní HD program včetně dekódování přepne do jedné vteřiny!!!
Reakce dálkového ovládání má menší prodlevu,ale jde bez problémů používat.Jsou potřeba 2 baterie micro-nejsou přiložené.
Wifi otestováno i na pásmu 5Ghz-bez problému.
Udělal jsem i menší test podpory videa.Otestováno 4k video 30/60/96 FPS,soubory MKV,MP4 a HEVC-bez problémů.Jediné co zlobilo je formát TS-něco nešlo přehrát vůbec,a u některých souborů trhalo video i audio.
Z aplikací jsem otestoval pouze Kodi.Od výrobce je Kodi instalováno-pojmenováno TV Centrum-ale v jejich verzi nešel aktivovat IPTV klient.Aplikaci jsem zakázal-nejde odinstalovat-a nainstaloval poslední verzi Kodi.
Otestoval jsem Stream Cinema,Sosáč,FelixTV,IVysílání,Youtube,IPTV klienta-vše bez problémů. 

Pokud by měl někdo nějaký dotaz,box budu mít ještě týden doma,tak můžu případné dotazy odpovědět.
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#2
jj Hisilicon ted vede, zalezi co z toho nakonec vypadne
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#3
Ahoj za ty penize je to tady zatim TOP cena/vykon. Co si mam predstavit pod - Reakce dálkového ovládání má menší prodlevu,ale jde bez problémů používat.

Můžeš to nějak víc popsat, případně natočit video? Jinak jaká je směrovost ovladače, dají se programy přepínat z jakéhokoliv úhlu?

V EPG je čeština správně?
 
Citovat
#4
Asi jsem to trochu špatně napsal-je to spíše odezva systému.
Prostě stisknu tlačítko dálky a nepřepne okamžitě-ta prodleva je minimální-je to asi můj subjektivní pocit nebo zvyk z ovládání přístrojů,které mám léta doma.
Přehrávač jde normálně používat....
Ovladač funguje všesměrově,tedy i odrazem od zadní zdi.
EPG je bez problémů,s perfektní češtinou.
[img][Obrázek: IMG-20190611-142031.jpg] upload image[/img]
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#5
Supr moc diky za odpoved a ten CZ gearbest co mas v linku to odesila odkud?
 
Citovat
#6
Je to sice CZ,ale šlo to z Číny-cca.12 dní....
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#7
Bojim se cla jinak bych uz objednal..
 
Citovat
#8
Nic jsem doplácet nemusel.
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#9
@ Xmen1 ja bych pockal az se v tom nekdo zacne vrtat Hisilicon neni Amlogic
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#10
Ahoj co HDMI CEC funguje?HBB TV funguje? Jinak stačí mi tovární android nepotřebuju coreelec nebo další image. Asi risknu clo a půjdu do něj. Udělej ještě víc screenů když máš tu dovču ju, moc díky. Nejlíp i video jak přepínáš kanály na  DVBT2.
 
Citovat
#11
HbbTV v zadnem Androidu nefunguje a na Hisilicon neni zatim zadny Coreelec ci neco podobneho, HDMI CEC to je takova sazka do loterie muze fungovat, ale taky ne :-] je to vsak tvoje vec , bez do nej
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#12
(12.6.2019, 8:50)matchboxx Napsal(a): HbbTV v zadnem Androidu nefunguje a na Hisilicon neni zatim zadny Coreelec ci neco podobneho,  HDMI CEC to je takova sazka do loterie muze fungovat, ale taky ne :-] je to vsak tvoje vec , bez do nej

A tobe funguje HDMI CEC?
 
Citovat
#13
ja ten box nemam, ale hisilicon v androidu hdmi cec funguje, zalezi to hlavne na tv, boxy to maji v androidu myslim dobre udelane, ale napr lg to je snad nejvetsi zmetek
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#14
HDMI-TV box vidí,ale nejde ovládat.Přičítám to mé 8 let staré TV.
S RPI3 si TV rozumí výborně,s boxem ne.
Add.fotky-na Youtube je už pár slušných recenzí,jen bych se opakoval.....

Co marně hledám,je nějaký channel editor.Data exportovat jdou.
Ale ruční editace programů je pekelná-jde to pouze tak,že se navzájem prohazují pozice,a nejde ani zadat číselnou klávesnicí budoucí pozice programu.
Sice jsem našel editační program K1 Pro,který by to měl umět,ale bohužel nevidí vyexportovaný seznam,udělal jsem i pokus o připojení po síti-taky nic nevidí.
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#15
Tak jsem to riskl a objednal,snad bude pracovat dle mych predstav. Puvodne jsem zvazoval i koupi ML8400 ale koupit Mecool K6 za 1904Kc vcetne dopravy z polskeho skladu se nedalo odolat:). Jeste mne zajima jak moc sviti to podsciceni u displeje, pripadne jestli se da uplne ztlumit nebo vypnout?
 
Citovat
#16
Displej nesvítí nijak rušivě a změnu intenzity podsvícení jsem v nastavení nenašel.
Osobně očekávám v dalším FW doplnění těchto možností a doladění podle stížností uživatelů.
Alespoň v to doufám.....
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#17
Dobrý den,
prosím o fundovanou odpověď:
Funguje na tomto mecoolu K6 aplikace Skylink live TV?
V Kodi pochopitelně také.
Děkuji
Babui
 
Citovat
#18
Tak majitel boxu byl taky zvědavý a udělal test hned.
Apka stáhnutá z Google Play nainstalovaná a plně funkční,včetně archívu.
Addon v Kodi nainstalovaný a plně funkční,včetně archívu.
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#19
podarilo se nekomu zprovoznit audio passthrough pres HDMI a posilat ven DD 5.1 nebo 7.1 ? Ja ac nastavim cokoliv, tak ven leze vzdy jen stereo PCM pripadne vubec nic. Zkouseno nastaveni v androidu(passthrough RAW), MX player, VLC a Kodi.
 
Citovat
#20
Nakonec se mi podarilo z toho dostat DD 5.1 -AC3 (vyssi formaty bohuzel ne). Je nutne nainstalovat "shitty" verzi kodi:
https://mirrors.kodi.tv/test-builds/andr...bi-v7a.apk

Pak je treba dat volume v androidu na max. Pri nizsi hlasitosti jde do receiveru jen digitalni sum.

Ted uz k dokonalosti chybi jen nejaky channel editor, idealne konvertor settingu z enigmy...
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)