• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi na Xiaomi Mi box 3
#1
Ahoj, mám následující problém:  provozuji nějaký čas  Kodi na Xiaomi Mi box 3 (běží na Android TV), ale v poslední době se objevuje v systému boxu hláška o nedostatku volného místa. Aplikace Kodi zabírá podle systémových informací cca 4,5GB . Je možné nějakým způsobem "odložit" datové soubory Kodi (databázi) na externí flash disk a na systémovém disku mít jen vlastní aplikaci a provozovat Kodi takto ?  Kromě Kodi mám na systémovém disku už jen HBO Go, Spotify a Skylink Live . Ostatní apky jsem musel odinstalovat.
 
Citovat
#2
@AMBER Vlastní databáze Kodi (sql tabulky) zabírají poměrně málo místa. To, co asi způsobuje největší problémy s místem je obrazová cache (adresář Thumbnails), ve které jsou (zjednodušeně řečeno) uloženy soubory se všemi obrázky, které kdy Kodi zobrazilo.

Máš dvě možnosti:
  • smazat adresář Thumbnails. To způsobí, že se obrázky začnou postupně do cache natahovat znova (což mimo jiné způsobí pomalejší odezvy některých funkcí), takže po čase se dostaneš do stejné situace,
  • přesunout adresář Thumbnails na jiné úložiště
Přesměrování tohoto adresáře do jiného umístění provedeš substitucí uvedenou v odkazu 5 Move cached images to another drive. Postup by měl být následující:
  1. Přesunout stávající adresář Thumbnails do nového úložiště - není to nutné, ale pokud to neuděláš, budou se postupně všechny obrázky natahovat znova (viz výše). Pokud ho nepřesuneš a vytvoříš dále uvedenou substituci, měl bys ho ale nakonec smazat.
  2. Do souboru advancedsettings.xml doplnit substituci z výše uvedeného odkazu.
  3. Restartovat Kodi
Běh Kodi se v některých funkcí asi mírně zpomalí. Přeci jen načítání a ukládání souborů na externí úložiště bude trvat o trochu déle.

P.S. Na odkazovaná stránce najdeš i další metody, jak uspořit místo, ale ten Thumbnails je jednozančně největší žrout.
 
Citovat
#3
@Client Díky za cenné informace. Vyzkouším...

Tak jsem si s tím chvilku hrál, nicméně se mi nepodařilo adresář Thumbnails přesunout - Total commander se sice tvářil, že to zvládne, ale nezkopíroval na připojenou flashku nic... pokračovat budu o víkendu...

Tak se mi nepodařilo "namapovat" cestu k Thumbnails na flashku, ale funguje to svižně i přes smb sdílení na virtuální nas OpenMediaVault.
@Client ještě jednou moc díky za navedení.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)