• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 8 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Repozitář XBMC-KODI CZ/SK - návrhy doplňků
#1
Exclamation 
Tvoříme nový oficiální Kodi CZ/SK repozitář, který už bude na této doméně.

Bude po vzoru oficiální Kodi komunity, tzn. všechny doplňky na jednom repozitáři, už žádné submoduly, tím pádem se už nikdy nestane,  když se autor z jakéhokoliv důvodu odmlčí, tak odřízne všechny a je tak nutné hledat fix pokoutně všude možně. 

Veškeré opravy se budou řešit už a jen na oficiálním repozitáři, kde bude hlavní administrátor a každý autor bude mít přístup ke svému doplňku, zároveň může být více administrátorů a případnou rychlejší opravu kdykoliv nahodit. 

Momentálně prosím o jakési hlasování, které doplňky by bylo dobré nahodit/vyhodit, pže v ofic. je většina mrtvých..

Díky.
 


Změny pro vývojáře:

Přidána podpora pro Kodi 19 (Matrix) v tuto chvíli je nutné připravit pluginy tak, že addon.xml bude obsahovat:
 
Kód:
<import addon="xbmc.python" version="3.0.0" />

Tzn. v případě uvedení verze 3.0.0 v master branchi bude automaticky změna promítnuta pouze pro Kodi 19 repozitář.

Pokud máte verzi <= 2.26.0 (Leia a starší) je nutné vytvořit branch "leia"

Primárně bude už tedy vývoj pokračovat pouze pro Kodi 19 a staré verze zůstanou v původním stavu.
 
Citovat
#2
@wombat V první řadě bych chtěl říci, že jsem se zmýlil, když jsem trval na zachování původního adresáře. Dílem hlavně proto, že jsem netušil, jakého organizátora v tobě komunita získala. Dobrá práce.

Předpokládám správně, že ty addon, které přesunete ze starého do nového repozitáře se v tom starém zároveň zruší? Pokud ano, tak v první řadě navrhuji zrušit ve starém adresáři skin Estuary Stream-Cinema. Není tam už dávno funkční vazba na zdrojový repozitář tvůrce, takže v repozitáři je v současné době velmi prastará verze (navíc pro Kodi 17) z doby, kdy se zdrojový repozitář do starého repozitáře připojoval. Aktuální verzi pak vložím do nového repozitáře.

V té souvislosti bych se rád poradil. Skiny jsou speciální případ, pro každou verzi Kodi (resp. modul jádra Kodi xbmc.gui) musí existovat vlastní verze skinu (pokud tedy autor skinu nechce vytvářet složité konstrukce definic zobrazení pro jednotlivé verze, což ale mnohdy ani není možné). Nelze tedy například mít jeden skin, který by fungoval v Kodi 17, 18 i 19. Pro zařazení skinu do nového repozitáře tedy přichází dvě možnosti řešení:
  1. v repozitáři bude vždy pouze skin pro aktuální "final releas" verzi kodi, dnes tedy pro Kodi 18, ostatní budou k dispozici na mém zdrojovém repozitáři.
  2. v repozitáři budou skiny pro jednotlivé verze, odlišené postfixem odpovídající verzi Kodi.
Je zřejmé, že každý způsob bude generovat specifické problémy. Já bych se spíše přimlouval za řešení ad.2, protože tam těch problémů a zejména pro méně zkušené uživatele bude méně, resp. budou jednodušeji vysvětlitelné. Počet verzí skinu by se samozřejmě mohl omezit. Ideálně na aktuální a nově připravovanou, v tom druhém případě od nějaké fáze vývoje (typicky od první oficiálně releasované Alpha).
 
Citovat
#3
u každého addonu, skinu atd. lze nastavit závislost na verzi:
Kód:
<requires>
<import addon="xbmc.gui" version="5.12.0"/>
</requires>
 
Kodi má pro každou verzi zvlášť repozitář, ale nemyslím, že bychom to měli až tak hrotit :-) Nejspíš jak říkáš zvlášť rozdělit verze oddělené prefixem.

Ovšem teď myslím samotné doplňky, které jo/ne.
 
Citovat
#4
@wombat OK - mně šlo hlavně o to, abys souhlasil, že v repozitáři bude od jednoho skinu více verzí.

V repozitáři tedy bude vždy pro každou major verzi Kodi vlatní verze skinu. Asi bude rozumné, aby tam byla ta aktuální, možná ta předchozí a pak ta právě vyvíjená, tedy v jeden čas max 3. On se sice někdy mění xmbc.gui i při změně minor verze Kodi, ale to jsou spíše výjimky, které se stávají v počátcích vývoje, to už řešit nebudu, a v tomto případě tam bude vždy ta poslední, která bude k dispozici.
 
Citovat
#5
Dovolim si navrhnout, aby tam bylo vse to, co je aktualne funkcni. Nefunkcni doplnky vyhazet.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#6
Souhlas se sjednocením názvu doplňků?

tzn. plugin.video.xxxxxx?

tzn. jeden nebude plugin.video.dmd-xx. druhý plugin.video.x atd. všechno už bude mít stejnou logiku.

*Akorát bude nutné znovu nainstalovat/nastavit (případně).

https://github.com/xbmc-kodi-cz
Přidal jsem toto, kdyby byly výhrady dejte vědět.
 
Citovat
#7
- s nazvy souhlasim a naopak to vitam jako zprehledneni

- mam pocit, ze ceska verze Pocasi je nefunkcni

- instalace znovu podle me neni problem, stejne si clovek musi extra znova pridat tento novy repozitar

- udivuje me, ze tak dulezita vec tady z mistni komunity vubec nikoho dalsiho nezajima. Ze by kazdeho bavilo pri nefunkcnim doplnku projizdet forum a delat individualni fix?
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#8
Souhlasím s přesunem fčních doplňků do nového repa.
S názvy souhlasím také, bude to přehlednější.

Ugoos X3 Pro + Synology DS218, D216play +Synology RT2600ac
SZ nečtu!!! Ptejte se ve fóru, pomůžete ostatním.
 
Citovat
#9
@wombat A jak to bude fungovat pro autory addon (skin) v případě prvního přístupu? Mám si udělat klasicky fork, commitnout tam co potřebuji a vytvořit PR? A ty mi pak povolíš přístup přímo do daného addon? Přiznám se, že mi to úplně jasné není, github používám poprvé a pouze v souvislosti s prací na skinu pro Kodi.

V mém případě se tedy bude jednat o modifikovaný skin.estuary.stream-cinema. Budu potřebovat tři verze skinu (předchozí, aktuální, vyvíjenou), takže vytvořím další dvě verze skinu a tu, cos tam už dal, přejmenuji. V pojmenování bude vždy jméno verze Kodi, např. skin.estuary.stream-cinema.krypton. Addon id bude pochopitelně u všech tří stejný, tedy skin.estuary.stream-cinema. A nebude vadit, že číslování bude 4 místné? Přebírám číslováni z originálu Estuary a přidávám tam číslo verze modifikace.
 
Citovat
#10
Ano, asi budeme řešit požadavky tady (jde to i zautomatizovat na úrovni Gitu) ale zatím vyzkoušíme variantu vytvořit repo ke kterému dostaneš přístup a budeš si to udržovat podle sebe.

BTW každý vytvořený repo je automaticky propsaný do hlavního repositáře a navýšení verze v addon.xml se aktualizuje ostatním.
 
Citovat
#11
Bylo by prosím možné přidat stream.cz, felix.tv, idnes.tv
 
Citovat
#12
1) Stream.cz nahrazen TelevizeSeznam.cz
2) idnes.tv jsem zkoušel a nefunguje?
3) FelixTV můžeme

P.S. prosím aby se ozývali tvůrci, kteří dostanou přístup, aby mohli pokračovat ve vývoji a hlavně, aby věděli, že vůbec jejich doplněk v repu je.
 
Citovat
#13
Super praca suhlas funkcne ponechat nefunkcne dat prec alebo nahradit niecim new lepsim.
 
Citovat
#14
Má někdo stejný problém nefunguje mi nova archiv z vašeho repa. Musim instalovat z původního pak funguji oba nebo váš smazat.
X96 mini a w95 oboje coreelec 9.2
 
Citovat
#15
v novém repu byly u některých doplňků změněny názvy addonid, takže je nutné odinstalovat původní, aby nebyl double. 

@Alesn díky za info, v novaplus.cz byla ještě chyba - opraveno.
 
Citovat
#16
Pokud jde o to přidávání tak šlo by prehraj.to a dokumenty.tv jinak dik za opravu te novy.
X96 mini a w95 oboje coreelec 9.2
 
Citovat
#17
Idnes nefunguje komplet, ale tady je alespoň oprava IDNES kino
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-plugi...3#pid65653
 
Citovat
#18
No to se obávám, zkusil jsem a za mě to je polo až téměr nefunkční na to, abychom to dávali do repa.
 
Citovat
#19
Ještě ke stream.cz. Nejnovější videa na televizeseznam a stream.cz jsou odlišná, proto dávala smysl tvoje oprava původního stream.cz. Nešlo by ho tedy přidat, nebo upravit plugin televize seznam, aby šlo zobrazit nejnovější videa ze stream.cz?
 
Citovat
#20
Všechny pořady > Stream > Nejnovější videa - akorát to ještě musím opravit.

Aktuálně můžeš použít Všechny kategorie > Zábava > Nejnovější videa - To se tomu nejvíc blíží.

Nejnovější videa jsou všechno z TelevizeSeznam.cz

*až se ustálí to repo a bude vše ok, tak kouknu na ten Seznam.

(26.9.2019, 11:29)Alesn Napsal(a): Pokud jde o to přidávání tak šlo by prehraj.to a dokumenty.tv jinak dik za opravu te novy.

1) v tom prehraj.to jde o co - jak na webu tak v pluginu to nedělá nic?

2) Dokumenty.tv přidány.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)