• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sony Bravia - propustnost přes síťovou kartu
#1
Question 
Zdravim vsechny,
chtel bych poprosit ostatni cleny co vlastni telku Sony Bravia ,jestli by se nepodelili o zkusenosti..
Resim problem s propustnosti streamu vuci serveru webshare. Ve zkratce telka si proste nevezme vic nez 55Mbps a tim se sekaji videa 4K o vetsi velikosti..  

zarizeni: Sony Bravia KD-55XF9005
android: v 8.0 (posledni fw: PKG.6.6520.0252EUA)
Kodi: Leia 18.4
konektivita (95/95Mbps) dle speedtestu v aplikaci sc (85 webshare)
Pripojeno eth 100Mbps(vic tv neumi)

Youtube 4k pri bufferu si vezmou 70-95Mbps..pak se sklidni na 30-50Mbps dle narocnosti (bez sekani)
Netflix 4k 25-95Mbps dle narocnosti (bez sekani)
prenos v domaci siti nevyzkousen...



procital jsem forum nekolik veceru ale nedobral se ke zdarnemu konci. Hlavni konekt je od UPC ,po precteni diskuze o moznem shape u UPC ,jsem ho ale vyloucil : 
1) kodi na pc 95/95 bez problemu 
2) vyzkouseno u znameho vlastni taktez Sony Bravia stejny problem, jiny provider konektivita (95/95eth),(200/200wlan)

problem vidim zatim v TV kde asi vazne kompatibilita mezi kodi/streamcinema ?

diky vsem za zkusenosti..  6
 
Citovat
#2
Problem je v sietovke, ktora je v telke. Je tam len 100Mbps sietovka a 4K videa vyzaduju vacsiu rychlost. Neporovnavaj neporovnatelne SC nieje youtube/netflix, ktore su optimalizovane pre streamovanie (ide cez mpeg DASH, kde sa berie stream podla rychlosti pripojenia). Kup si lacnu android krabicku, ktora ma gigabitovu sietovku a bude ti to vsetko stihat.
Citajte jak se spravne ptat!
Tvorca doplnku 
Stream Cinema CS & SK.
 
Citovat
#3
Diky za reakci BBaron , to ze ma tv 100Mbps sitovku jsem psal. Neporovnavam ani typ streamu.., chci zjistit proc moje sitvoka v telce si nerekne o vic nez 55 Mbps na webshare..
proto me zajima,jestli je tu nekdo dalsi na foru kdo mi dokaze potvrdit ,ze na TV s androidem vyuzije propustnost sitovky naplno..
na PC (kodi,SC) jedu na plno.. sitovka taky 100Mbps
 
Citovat
#4
@neemaj_21 Tak budeš se divit, ale ono to s tím streamem může souviset. Když pouštíš v Kodi video z SC, dekóduje se HW nebo SW? A když píšeš o Youtube, videa si pouštíš přes Kodi nebo applikaci v TV?
 
Citovat
#5
@neemaj_21:
ono zalezi na streame a natom, ako mas nastavene kodi (buffer). ok ma KODI plny buffer, tak nejde na plne "gule", ale stahuje len tolko, aby zaplnil buffer, co je default 15MB. Mozes si tento buffer nastavit podla seba a moze ti kludne stahovat komplet subor na disk, zatial co ho budes prehravat. Dalsia vec je, ze vyrobcovia TV davaju do telky lacny HW, takze sa netreba divit, ze ti nedava plnych 100Mbps. Co som zatial testoval na zopar TV s andoridom (vacsinou len SONY) tak som nevytiahol viac ako 80Mbps zo sietovky v telke (a to boli premiove rady). Preto odporucam kupit si krabicku s androidom, ktora ma 1Gbps sietovku a bude po probleme. Samozrejme, ze odporucam nvidia shield tv, co je u mna TOP, sam mam dve tieto krabicky v PRO aj obycajnejnej verzii.

Toto vlakno som zatvoril, lebo to nema nic spolocne s pluginom. Ohladne HW a nastaveni KODI je tu inak tema.
Citajte jak se spravne ptat!
Tvorca doplnku 
Stream Cinema CS & SK.
 
Citovat
#6
Téma přesunuto do správné sekce a odemčeno.
 
Citovat
#7
Koukal jsem na nas Synology kolik si vezme po siti vetsi film a lan kolem ty stovky ale po wifi jede stotricet tak pokud mas nejakej lepsi wifi router tak zkus jeste wifi. Je to o fous ale treba to pomuze. Jinak jak pise Bbaron externi krabicku, v mym pripade Vorke Z6 a Coreelec a je klid.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)