• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raspberry Pi + TV HAT
#1
Zdravím, zkoušel jsem hledat na fóru odpověď na můj problém, ale nenašel jsem, proto nové téma.

Mám Raspberry Pi2 a s blížícím se přechodem na DVBT2 jsem si pořídil RPi TV HAT. Časem mám v plánu přejít na RPi4, ale zatím funguji takto.

TV běží bez problémů, bohužel velmi často dochází k zamrzání celého zařízení, je nutný restart. Jakmile nechám běžet TV vysílání a pouze vypnu televizi, třeba přes noc, je téměř jisté, že druhý den bude malina zamrzlá. Zajímavé je, že i po tvrdém restartu nenaběhne HDMI-CEC, musím přepnout na jiný zdroj a pak zpět na malinu, teprve pak vše funguje.
Bohužel i třeba během vysílání TV programu zamrzne obraz, pak zvuk, a je nutný tvrdý restart. Před instalací TV HAT jsem tyto problémy neměl.
RPi2 jsem měl v hliníkové krabiččce, po instalaci TV HAT musím mít vše bez krabičky volně položené.

Myslíte že tyto problémy může způsobovat přehřívání zařízení? Nebo prostě RPi2+TV HAT není dobrá volba a bylo by lepší přejít na RPi4+TV HAT?

Díky za tipy.
 
Citovat
#2
Pro vyloučení přehřívání bych tam dočasné přidal nějaký větrák pro zajištění proudění vzduchu.
 
Citovat
#3
Následující obecné rady vám asi moc nepomůžou. Pokud umíte anglicky, můžete zkusit podívat sem a sem
Případně bych hledal jak to zmrazení rychle reprodukovat opakovaně a pak někde na rpi fóru to popsat. Také jestli se nevypíše nějaký error/chyba ve /var/log (messages, syslog, system ...), příkaz dmesg. Ale to nezjistíte když je to zamrzlé, to byste musel ten log nebo výstup příkazu zrcadlit na jiný počítač a neřeknu vám jak a jestli by tam vůbec najká chyba byla vypsána - dost možná ne.
 
Citovat
#4
diky za tipy. Ten privod vzduchu pomohl, behem prehravani to nezamrza a pres noc odpojuji. Nicmene jsem rozchodil Skylink TV, takze DVBT2 je pro me asi vyresena vec ...
 
Citovat
#5
Jde pouzit tvheadend kdyz rpi neni v siti? Tzn nastaveni atd udelam ale kdyz odnesu rpi k telce a nepripichnu ho na net pojede mi? Pocitam, ze do ipadresy clienta dam localhost:9981.

Po asi 2mesicnim hledani rozumneho stboxu ktery poresi i mmc centrum, uvazuju nad stavbou rpi4 u rodicu. Jak je na tom s citlivosti tuner u tv hatu?
 
Citovat
#6
@wolwzz TVH bez sítě? Přehrávám si to v hlavě, čemu by to mělo vadit, ale řekl bych, že asi ničemu.

Když si to všechno nainstaluješ a nastavíš předem, když ještě budeš na síti, tak při běžném provozu se bez sítě můžeš obejít.
 
Citovat
#7
Pocitam ze krabku udelam doma na stole a pak ji akorat hodim k rodicum kde bude slouzit jako stbox. Ted mi dochazi ze toho local hosta si muzu zkusit doma, staci vyskubnout kabel kiii :)
 
Citovat
#8
Jak daleko je to k rodičům?
Protože když naladíš programy na jednom místě, na geograficky jiném už nemusí být naladěné programy dostupné.

Ber to jen jako poznámku.
 
Citovat
#9
Pokud rodiče nevyužijí i jiné funkce toho Rpi počítače, tak je levnější a jednodušší (asi i méně problémové) řešení klasický setopbox. Třeba tento. Je v top3 podle hodnocení Computeru.
 
Citovat
#10
500m vzduchem. Nejake upravy, opravy pocitam na miste dle potreby. Mam tam komplet sit vc. serveru ten jede nonstop, takze uvazuju jeste tvheadend rozjet na nem, ale nechce se mi tahat utp do obyvaku a pocitam, ze wifi za moc stat nebude.
 
Citovat
#11
Tak 500m je zanedbatelné.
 
Citovat
#12
ať nezakládám nové vlákno. Pořídil jsem si Pi4 s tímto adaptérem a podle návodu dokonce zprovoznil. Bohužel musím řešit jiný problém. Pi4 jsem měl jen pověšené na kabelech za televizí, protože mě čekala oprava zásuvky. Tzn. několikrát jsem s "krabičkou" pohnul. Teď jsem ale zjistil, že adaptér na připojení koaxu, který se do modulu jen zastrkává, už vůbec nedrží a sám vypadává. Nechce se mě to řešit nějakou izolačkou kvůli chlazení. Setkal se s tím někdo, jde nějak opravit, nebo sehnat jen ten adaptér nový?
Připadá mi to strašně fórové. koax kabel má sám o sobě celkem odpor, tím jak pruží a tak se sám v podstatě vyrve.
 
Citovat
#13
Jo tohle i mě na TV HATu štve ale vyřešit to nijak nejde. Je to kvůli tomu aby jsi mohl dát na rpi horní díl krabičky pro TV HAT kde by pevný konektor zavazel.
 
Citovat
#14
Mám stejný problém. Fungovalo mi to, že jsem koupil redukci (MCX <-> koaxiální): https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=red...3%A9nu+DVB ta se tam zasune až na doraz a drží v konektoru TVhatu. Problém je že u té mojí redukce jde špatně vytahovat konektor z anténnéího kabelu, prorotože plastové pouzdro koaxiálního konektoru na té redukci tam nedrží, takže při vytahování pouze stáhnu plast z konektoru ale spojení dál drží. Teď jsem to musel vytahovat kleštěma. Prostě výrobce těch RPi krabiček i těch redukcí to mají šité horkou jehlou. Undecided
 
Citovat
#15
Děkuju. Napadlo mě to tam přilepit, nějakým vodivým lepidlem, ale nenašel jsem na žádné kladné recenze a stojí docela dost na jednorázové a neprověřené řešení. Možná zkusím ten adaptér lehce pocínovat, abych ho zvětšil, třeba se mě podaří i zachovat tvar drážky, aby se líp zachytil.
 
Citovat
#16
Já bych místo pocínování buď IEC s kablíkem připájel natvrdo a nebo pokuď je problém s MCX tak koupit nový třeba zde :


https://eshop.sectron.cz/cs/konektor-mcx...ge/p-1385/


Redukce:
https://eshop.sectron.cz/cs/konektorova-...gK4LfD_BwE
 
Citovat
#17
Super dík, nemohl jsem nic podobného najít. I ten konektor s kablíkem bude super, odpadne to pružení koaxu. Měl jsem strach to pájet napřímo, protože se tam blbě dostává přes tu krabičku a nechtěl jsem to zničit.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)