• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problém se zvukem DTS/AC3
#1
Zdravím všechny.
Zvuk posílaný přes SPDIF z televize TCL 55EP660 mi receiver detekuje sice jako DTS/AC3, ale televize ho posílá pouze jako 2.0/2.1. Zkrátka mi dom. kino hraje pouze z předních repro. Videonahrávka je se správným zvukem 5.1 i 7.1 D.Atmos, případně AC3 DD (na jiném zařízení hraje správně se všemi reproduktory).
Vyzkoušel jsem Kodi, MX Plaxer PRO, VLC (v něm cuká obraz). Hraji si s tím již půl dne a nevím, jak dál. Prostorový zvuk je pro mne směrodatný při výběru televize.  Děkuji za radu.
Kodi mám poslední verzi. Nastavení by mělo snad být v pořádku, viz příloha. Pokud nechám zvuk 2.0, nejde vůbec. Musím dát cokoliv jiného, ale i 5.1, či 7.1 nemá žádný efekt.
Něco jsem našel na zahraničním fóru Kodi. Tam upravují nějaký LOG soubor, ale vím kulový, o co jde. Našel jsem tam "kodi-20191126-4022c505-fritschfiretv-armeabi-v7a.apk", tak jsem ho testnul. K ničemu..

Neřeší to již někdo?


Přiložené soubory Miniatury
       
 
Citovat
#2
Zkus použít nějaký fork Kodi, na Androidu jsou potíže.
SPMC nebo FTMC
Další možnost je nechat to dekodovat Kodi, na výstupu by mělo být 5x wav.
TV nemá HDMI ARC ?
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#3
Foolproof: Děkuji za reakci

Tak fork Kodi naprosto netuším o co jde, ale zkusím zjistit (jsem v Kodi naprostý nováček).

Tv má HDMI ARC, ale zesilovač je postarší a nemá HDMI vstupy/výsupy. Takže doteď jsem to řešil externím MMC s DVB-C (kůli kabelovce), které bylo přes HDMI zpojeno do staré plazmy LG. Audio šlo přes SPDIF do zesilovače (AC3, DD, DTS).
Ale protože MMC už bylo jeté a nečetlo X265, zlobily i nejaké ripy X264 a chtěl jsem něco s podporou O2 Tv, vzal jsem televizi s Androidem, že si tam vše doinstaluju.

Takže kabelovka je píchlá rovnou do Tv, což je super. Tv přehraje všechny formáty včetně 4K HDR, Remux filmy bez cukání  (díky Kodi).
Ale problém je s tím prostorovým zvukem. Zkoušel jsem v Kodi nastavit snad vše, ale nikde nic.
Nastavení výstupu SPDIF v menu televize také nikde není. Jsou tam růzá nastavení zvuku, ale nic o výstupu SPDIF (na některých Tv šlo nastavit na stereo/AC3, nebo tak něco).
 
Citovat
#4
Neni v TV nekde nastaveni vystup zvuku bitovy tok ? A ten pruchod zvuku musi byt zapnuty. (teda nevim jak u spdif, to jsem nikdy nezkousel)
 
Citovat
#5
Takže v nastavení jsem našel možnost výstupu zvuku. Bylo přednastaveno automaticky, PCM jde pouze stereo, nebo lze vypnout. Nechal jsem automaticky, viz obrázek.
Mezitím jsem zjistil, že např. Nova HD, Prima Zoom také vysílá se zvukem 5.1 a světe div se, receiver ho zpracuje tak jak má a hrajou všechny kanály!. Takže v tomto problém není.
Zkusil jsem různé verze Kodi (i Alpha verzi 19) a žádná mi nenabízí nastavení jako slovenskému kolegovi - několik možností průchodu zvuku, viz obrázek.
Mě to nabízí pouze dvě možnosti, jak je vidět již dříve na obrázku :-(


Přiložené soubory Miniatury
           
 
Citovat
#6
FTMC
http://freaktab.org/10abcf3d2deb68b8
Mělo vy se v menu objevit více devices
SPMC
https://spmc-17-4-rc1.en.aptoide.com/

Kodi nastavovat jako EXPERT !!!!!!
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#7
Super, děkuju moc :-)

Stáhl jsem si SPMC, nainstaloval, povolil expert a objevilo se u nastavení zvuku mnohem více nastavení. Zaškrtal jsem vše.
Bohužel tím dobré zprávy končí. Film se vůbec nerozeběhne, běží čas, nejde obraz, ani zvuk :-(
Jde o ripy filmů:
The.Lion.King.2019.2160p.BluRay.x265.10bit.SDR.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-SWTYBLZ
John Wick 3 1080p.BluRay DD-7.1 cz dabing.mkv
Fractured.2019.720p.WEBRip.XviD.AC3-FGT

Jediné, co šlo je náš film Ženy v běhu. Ale to je 2.0 rip.


Přiložené soubory Miniatury
           
 
Citovat
#8
Hm...
To je divné, že nejde ani obraz. DEj zařízení PCM, počet kanálů 5.1, bez průchodu, na výstupu by měl být 6ti kanálový wav, snad to tvůj historický receiver umí, no a laboruj dál, na dálku se těžko radí, lze i to FTMC vyzkoušet.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#9
Thumbs Up 
Zkusil jsem různě kombinovat. Film hraje pouze pokud je nastaveno PCM. Jakmile zvolím něco jiného, je zastavený. Stejně tak pokud nechám PCM a povolím průchod.

Takže televize jde v pondělí zpět do Alzy. Beru Hisense, snad přehraje vše. Pokud ne, vezmu nějaký android box z Číny. Objednal bych KLIK

O2 Tv vyřeším přes výše zmiňovaný Android BOX. Pakliže ho nebudu potřebovat, mám doma nadbytečný tablet s Androidem a televize umí sdílení obrazovky. Takže Ligu mistrů by to mělo vyřešit, ne?  :-

Děkuji všem za rady a nápady.
 
Citovat
#10
Box co máš vybraný radši ne. Má jenom 10/100 LAN připojení. Na 4K filmy ber 1000
S912 Beelink GT1 Ultimate, S905X3 X96 Max Plus, Nvidia Shield, Hisense H55U7A, TVH 4.13
 
Citovat
#11
O té LAN vím. Ale já ji nebudu využívat pro síťové služby. Max pro aktualizace firmware, aplikací a případně O2 Tv. Což musí stačit. Navíc mám hned vedle 5GHz router.

Filmy, seriály budu dávat přes flashdisk, či externí HDD.

Nebo víš o nečem podobném za stejné peníze? S 1GB LAN... DDR4 ... Co jsem se díval, tak nic není. Tohle mě vyjde i s dopravou na 46 US. Beru verzi  4GB RAM s 32GB s airmouse.

Fakticky to nebude na nic jiného používáno. A co jsem viděl na Youtube, tak tam přehrvá snad všechna dema co znám (Dolby Atmos, 4K od Sony s HDR apod).

Ale rád si nechám poradit.   4

EDIT: ještš jsem zkusil přehrávání přes wifi (notebook je na wifi, televize na LAN). D. Atmos demo teklo z notebooku bez zádrhelu 30-50Mb/s. Bohužel nešlo posouvat film. Pouze zapnout/vypnout. Jinak napsalo, že "video nenalezeno". Navíc jsem musel použít integrovaný prohlížeč (správce souborů) a ten nevidí mnou stažené ripy vůbec  12
Donistalovaný správce (ES File Explorer PRO) totiž někdy notebook v síti vidí, někdy ne. 8 Asi podle počasí...
Celkově je zajímavé, že je vidět pouze notebook, ale další dva PC v síti připojené přes LAN vidět nejsou 2 
A poslední poznatek je, že takto přehrané demo mělo zvuk správně ve všech kanálech, tedy 6.1 (z flashdiksu pouze 2.0). Napadlo mě ještě Youtube a to šlo pouze 2.0 10 

Asi chyba někde v kódu televize. HW to prostě umí, ale jen z některých aplikací.
 
Citovat
#12
Mám stejnou televizi a na repro Logitech Z5500 přes optiku taky jen stereo.
 
Citovat
#13
Já televizi vrátil, vzal jsem Hisense a u ní vše funguje. Přehraje úplně všechny formáty včetně zvuku a především má rychlé odezvy na přepínání apod. Dával jsem za ní přes 11t Kč za 65" v akci se slevovými kupony.

Pokud Android Tv, tak určitě se silnějším HW. Tohle fakt ne..
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)