• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
H96 Max X3 - Coreelec
#1
Ahojte,
Mam tento box za 40€ no nepáči sa mi v nom ten Android, zbytočne to zahlcuje RAM a spomaluje celý box.

Chcel by som z boxu spraviť čisto KODI zariadenie s Coreelec, po nabootovani hneď KODI a žiadny ďalší balast ako to mám v prípade Odroid N2.

Vedel by mi s tým niekto pomôcť ako na to? Chcem to celé naformatovat a nemať po tom Androide tam ani stopy, aj to rozhranie je otrasné a ovládač ke katastrofa (vďaka za Yatse)

Ak máte niekto tento konkrétny box a v nom coreelec bol by som moc vďačný za radu.

Vďaka
 
Citovat
#2
Mám tento box, bohužel ještě pořád není žádná možnost nahrát do interní paměti CoreElec, zatím jede pouze z karty
Tanix TX3 Max, 2/16GB, CoreELEC 9.2.2 
H96 Max X3, 4/64, Coreelec 
20200509
 
 
Citovat
#3
Docela som pokročil, dostal som pomoc z iného fóra, áno bootujem s sdhc karty kúpim som co najrýchlejšiu 32gb

Podarilo sa mi tam nahrať Coreelec
Podaril sa mi nastavit boot
Poradilo sa mi spojazdniť ovládač
Zatiaľ sa mi nedarí spojazdniť displej (aj keď podľa návodu robím všetko co by som mal)
a najväčší problém mat s nejakým bl injection co by malo spojazdniť zapínanie boxu ovládačom čo zatiaľ nejde a z tejto časti som najviac zmagoreny.
Zatiaľ mam sd mimo kartu a používam Android dúfam že už nie na dlho
 
Citovat
#4
ovladač i display mi fungují, jen ten ovladač má delší dobu odezvy

Přihazuji soubory jak na ovladač, tak na display
https://webshare.cz/#/file/iOVXeStHWf

Je potřeba ve WinSCP mít zapnuté zobrazování skrytých souborů
WinSCP - Možnosti - Předvolby - Panely - Zobrazit skryté adresáře

Dále se připojit do zařízení
přihlašovací jméno: root
heslo:  coreelec

do složky storage - ,,iconfig" (je skrytá)
sem zkopírovat soubory 
rc_maps.cfg a vfd.conf

do složky ,,rc_keymaps"
sem zkopírovat soubor
H96max

Vypnout přístroj a znovu zapnout, bude fungovat jak ovladač, tak i display

Zapínání ovladačem ani zkopírování přímo do zařízení se mi zprovoznit nepodařilo
Vyzkoušeno na verzi 
CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2-nightly_20200503-Generic
Tanix TX3 Max, 2/16GB, CoreELEC 9.2.2 
H96 Max X3, 4/64, Coreelec 
20200509
 
 
Citovat
#5
Ešte som to neskusal odkedy si napísal všetko som spravil alo si písal a njc ešte písali ze treba nejaký addon VCDdisplay ci co ale nešlo to aj tak
 
Citovat
#6
H96 Max X3
Kapitola posledná!

Uz všetko Funguje ako ma a ako som chcel!!

- Coreelec 9.2.2 nainštalovaný na externú SD kartu so 100mb zápisom

- Box bootuje z SD karty

- Funguje pôvodný ovládač
- Funguje displej
- Funguje zapínanie aj vypínanie ovládačom (najväčší problém, ktorý som vyriešil cez PUTTY)

Síce mi to trvalo ale len preto ze som nic nevedel a všetky informácie som postupne získaval či už tu, alebo fórach domácich ci na zahraničnom coreelecu...

Box je teraz dokonalý!
 
Citovat
#7
Ahoj, vieš poslať nejaké linky, ako si natiahol system na MicroSD? Ja som to niekde videl, len neviem kde. Mam objednany H96 Max X3 Amlogic S905X3 tak by som to chcel vyskusat. Tiez som skusal install KODI na PC a chcel by som ho potom aj v TVBoxe (len som sa este nedopracoval k tomu, ci mi tam bude fungovat MagioGO-zajtra mi maju prist pristupy a popripade Youtube a Netflix).

Dik za radu.
 
Citovat
#8
https://discourse.coreelec.org/t/how-to-...ile_view=0
 
Citovat
#9
Tak už dobrý, nahozeno na vnitřní paměť a odstraněn android úplně, teď už načítá rovnou z vnitřní paměti bez micro sd karty, jediný na co zatím nemůžu přijít je:

Jak nastavit zapínání boxu přes dálkové ovládání
A jak zlepšit odezvu ovladače, přijde mi že reaguje hodně pomalu

nahozena verze
CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2-nightly_20200509-Generic.img
Tanix TX3 Max, 2/16GB, CoreELEC 9.2.2 
H96 Max X3, 4/64, Coreelec 
20200509
 
 
Citovat
#10
Ovládač lagovat bude, taky je od výroby

on/off
https://discourse.coreelec.org/t/coreele...ile_view=0


+ moje vlákno
https://discourse.coreelec.org/t/solved-...vice/10986
 
Citovat
#11
to Tituss: Ahoj, nemohl by si zde udělat kompletní návod pro tento konkrétní box?
 
Citovat
#12
Hadam ze popis je docela jasny z fora kde su moje odkazy, a uz je to nejaky tyzden, z hlavy to uz neviem musel by som si to zasa ozivit.

Nie je to ale zlozite (sice mi to trvalo 3 tyzdne ale to preto ze som hladal info, inak je to otazka pol hodiny)

Na to zahranicne forum ktore odkazujem je nedostatocne?
 
Citovat
#13
tak mne dnes dorazil tento box 4GB/32GB a mam fake RAM - pri 1700 MB Fill up ram spadne - tak som z toho vo vytržení... Idem sa hádať s Číňanom
 
Citovat
#14
ja som este hadam ani nenarazil na box co by isiel cez 1700 vsade to tam spadne
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#15
tak môže mať reálne 4GB RAM? Aj keď to padá pri 1700 MB?

A aj tak to nechce bootivať z karty alebo kluca :-(

Spustil som CE cez terminal emulator a prikaz reboot update.
Nakoniec som nahral dtb.img pre 4GB RAM, vezerá že to funguje. Ako by sa to malo správať až by tam bolo reálne menej RAM?

@mysak85:  dakujem za zverejnene súbory pre displej a DO, všetko funguje
 
Citovat
#16
tak až by to niekto riešil, tak krabička má reálne 4GB RAM - to overovanie cez android naozaj nefunguje. Spoľahlivá metóda je prihlásiť sa do boxu cez SSH a zadať príkaz "memtester 3000". Program alokuje 3GB ram a otestuje ju. Môžete skúsiť aj ine veľkosti, a miesto 3000 sa da použiť aj 3G.


Přiložené soubory Miniatury
   
 
Citovat
#17
@petulko11: ahoj, problem pri tzv fake boxoch bol v tom ze sa nechcel bootvoat do  CE so 4GB dtb suborom, ale len z 2GB, tak android utulitka bola sposob ako tu pamat zaplnit..

nemam ako momentlane vyskusat, ale skuste niekto bootnut box s 2GB dtb, a pustit cez ssh metester s parametrom vacsim ako 2GB, neviem ci to pojde.

pre X3 boxy nieje vela moznosti vyberu dtb aby box nabootoval do CE, aj ked vyrobca deklaruje 4gRAM ale realne to funguje len s 2GB..
Beelink GT1 mini (905x2+CE actual-stable)
 
Citovat
#18
caute mam tento box ale s androidom....predsa sa mi paci aplikacia youtube viac takto ako cez origo system kodi :) neviete nejaky trik ako zlepsit prehravanie videi v aplikacii kodi v tejto krabicke? 
niektore videa idu v pohode, niektore divne sekaju...dokonca niektore sekaju aj mimo kodi.... mal som predtym xiaomi mi box s a tiez ma tam stvalo to prehravanie videii a celkova pomalost...u tohto H96 to kusok pomohlo ale stale to nieje ono... 
dik za rady :)
 
Citovat
#19
Ahojte, mam tiez tento box a volajakym zazrakom sa mi podarilo nahodit ten Coreelec. Problem je ale v tom, ze mi nefunguje dialkove ovladanie a display. Viem ze to tu je popisane ako to spojazdnit ale mne sa to nedari. Kde to mam presne vlozit, lebo ked som dal kartu do NB, tak tie zlozky co tu pisete tam nemam (.config a rc_keymaps) ani ked dam zobrazit v NB skryte subory. Ked som ich vytvoril rucne a vlozil tam tie veci ako pisete, po zapnuti  a restarte boxu mi ovladac a ani display nejde. Co robim zle? Ako to treba spravne urobit? Nie som moc v tomto znaly, prosim vysvetlit po lopate. Vdaka vsetkym.
 
Citovat
#20
@Cifo: Díky nicku Herdy_CZ z fóra Streamcinema.cz vznikl návod na instalaci CE do X96+ včetně DO a displeje. Za to mu patří opravdu velký dík. Doufám, že se nebude zlobit, když to zde vyvěsím.


Přiložené soubory
.pdf   Navod_na_CoreElec (1).pdf (Velikost: 731,72 KB / Stažení: 598)
X96max plus 4/32 + CE 21 RC2 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)