• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OpenELEC vs LibreELEC a další
#1
Question 
Zřejmě budu muset po delší době provést kompletní smazání a novou instalaci KODI a chci se zeptat, který z nabízených systémů je lepší - LibreELEC nebo OpenELEC. Existuje případně i něco dalšího? Mám Intel NUC s procesorem Haswell i3 a zajímalo by mě, jaké jsou zkušenosti s různými systémy. Stačí mi nějaký ořezaný, speciálně upravený pro KODI (nejsou nutné Windows ani kompletní Linux) - používám to jako jednoúčelové MMC.
 
Citovat
#2
@Radek_Kovacik Z vlastní zkušenosti doporučuji pro Intel NUC použít generic LibreELEC. Vznikl jako fork OpenELEC a je pro celou tuto větev Kodi prostředí víceméně standardem, ze kterého vychází i ostatní (vč. CoreELEC a dalších fork-ů).
 
Citovat
#3
Za sebe říkám LE. OE je, myslím, už na ústupu. Zkusil bych Archlinux a na něj ten LE nainstalovat. Myslím, že to bude dost minimalistické.
X96max plus 4/32 + CE 21 RC2 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#4
@jkmh "...Archlinux a na něj ten LE nainstalovat," to píše špatně, to nedává smysl. LE samotný je ořezané Linux distro, jehož součástí je nainstalované Kodi.
 
Citovat
#5
Je to tak, OpenELEC už se od  2017 nevydává a nové verze Kodi najdeš v LibreELEC.
http://ftp.vim.org/mediaplayer/libreelec/
...soubor LibreELEC-Generic.x86_64-9.2.4.img.gz nebo novější image s Kodi 18.x.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#6
Díky všem za informace. Ještě by mne zajímalo, zda po reinstalaci je možné použít nějaký konfigurační soubor ze zálohy předchozí instalace (používal jsem LibreELEC), abych nemusel komplet všechno zadávat ručně (např. přístupová hesla, cesty k multimédiím a podobně).
 
Citovat
#7
V cestě userdata/addon_data/"doplněk" má každý addon nějaký konfigurační soubor XML nebo JSON. Ale u každého to je individuální, i podle verze a skinu. Hesla bych zadal znovu.
(U mne třeba u skinu Estuary je vyžadovaný pro uplatnění konfiguračního souboru restart.)
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#8
@Radek_Kovacik Obecně platí, že většina standardních addons má svůj konfigurační soubor settings.xml, jak píše @meda. Pak je tu pár takových, které kromě toho mají v uváděném datovém adresáři addon ještě něco dalšího, nemusí to být nutně jen json soubor, nemusí být jen jeden, může to být i celá další vnořená adresářová struktura. A pak jsou ještě takové addons, které mají data vzniklá jeho fungováním uložená ještě někde jinde. Ale to poslední jsou spíše výjimky a většinou se ani nejedná o klasické Kodi addon (např. nahrávky Tvheadend). U většiny addons je možné provést nakopírování dat zmiňovaného datového adresáře, ale doporučuji to dělat vždy při "zastaveném" addon nebo ještě lépe, zastaveném celém Kodi (některé addon si čtou konfigurační data i z jiných addon). Pokud po takovém nakopírování dojde k nějakým problémům, stačí se do iniciálního stavu každého addon vrátit tím, že (opět ideálně při zastaveném Kodi) smažeš celý obsah zmiňovaného datového adresáře a spustíš Kodi. Addon pak bude ve stavu jako po čisté instalaci. Ideální je mít pro takto kopírovaná data stejnou verzi addon jako v záloze, ale není to kritické. Pokud nějaký parametr bude chybět, tak si ho tam addon doplní z default nebo až při ručním nastavení, pokud nějaký paramet bude navíc, tak to nevadí. To je celkem běžný stav, že v novějších verzích nepoužívané parametry v settings.xml zůstávají.

To zastavení addon nebo Kodi je důležité, protože u některých addon (typu service) se při restartu (kterému předchází zastavení Kodi) mohou při tomto zastavení do některých setting souborů ukládat aktuální data, takže se změněný obsah přepíše při zastavení Kodi tím aktuálním.

BTW Kodi se dá zastavit/spustit systémovým příkazem systemctl stop kodi/systemctl start kodi.

Co se týče cesty k multimédiím, tak tam doporučuji použít zálohovaná data z userdata adresáře, konkrétně sources.xml, mediasources.xml a passwords.xml. V těchto souborech jsou uloženy definice všech cest ke zdrojům pro všechna media i soubory (Kodi file manager), síťových umístění a přihlašovacích údajů údajů k serverům. Tady stačí nakopírovat ty tři soubory i při spuštěném Kodi a pak ho restartovat.
 
Citovat
#9
(25.8.2020, 9:03)JiRo Napsal(a): BTW Kodi se dá zastavit/spustit systémovým příkazem systemctl stop kodi/systemctl start kodi.

Dobrá informace, na to jsem ještě ani za ta léta nepřišel. Je možné tento příkaz zadat i přes WinSCP (SSH) terminál nebo pouze přímo v KODI, resp. doplňku System Tools, jak jsem viděl na jednom z tvých videí?

Jinak asi půjdu tou cestou, že použiji ty tři naposledy zmiňované konfigurační soubory a zbytek už nastavím přes grafické rozhraní, protože z předchozích verzí je tam plno balastu, kterého se chci zbavit, takže by asi nebylo úplně dobré kopírovat konfigurace jednotlivých addonů, maximálně snad nastavení LibreElec.
 
Citovat
#10
@Radek_Kovacik Samozřejmě lze ty příkazy zadat i přes SSH. To je vlastně úplně stejné jako přes ten System Tools, jen je prostě použitý jiný terminál lokální X11 vs. vzdálený SSH.

Když jsme už u toho, tak ten System Tools není klasiký addon Kodi. Ten mechanismu addon Kodi je u System Tools použit pouze pro instalaci, vlastní spuštění addon otevře na popředí nové X11 okno s terminálem, okno ve kterém běží Kodi je schované za ním. Mezi nimi lze dokonce Alt-TAB přepínat.

Ano, to použití jen u těch tří konfiguračních souborů je rozumný kompromis. Ušetří se tím hodně otravné práce. U těch ostatních běžných addons to už není tak náročné. Možné ještě, pokud u LE používáš Tvheadend server (což ale také není klasický addon Kodi), tak se rozhodně vyplatí si takto přenést kompletní konfiguraci serveru i aktuálních nahrávek.
 
Citovat
#11
Já pro kompletní zálohu KODI používám addon/doplněk Backup a mám nastavenou zálohu na NAS Synology.
Ale dá se nastavit kamkoli i na SD kartu.
Obnova a nebo “přenos” na novou krabičku je v pohodě, obnoví se i uložená username a hesla.

Ugoos X3 Pro + Synology DS218, D216play +Synology RT2600ac
SZ nečtu!!! Ptejte se ve fóru, pomůžete ostatním.
 
Citovat
#12
LibreELEC
 
Citovat
#13
(25.8.2020, 12:48)beitlj Napsal(a): Já pro kompletní zálohu KODI používám addon/doplněk Backup a mám nastavenou zálohu na NAS Synology.

Já jsem tento doplněk přesně takto chtěl také používat, ale z nějakého důvodu se mi to nepodařilo rozchodit. Stále mi to psalo nějaký error s tím, že více informací najdu v logu, kdykoli se ta záloha měla spustit. Nevím, co přesně tomu vadilo, jestli české znaky v názvu cesty k NASu, ale nerozchodil jsem to. Je tam potřeba mít povolený CRON daemon v LibreElec, aby to chodilo?
 
Citovat
#14
@Radek_Kovacik Tyto funkce se řeší v addon (či části addon) typu service, což je část kódu addon Kodi, která (jednoduše řečeno) běží na pozadí v "nekonečněné smyčce" a plánování provedení nějaké akce v určitém čase je řešeno v rámci běhu takového addon buď periodický, porovnáním aktuálního času s časem provedení naplánované akce, nebo použití Kodi built-in příkazu AlarmClock(). Systémový cron daemon s tímhle nemá (a ani z logiky věci nemůže) nic společného.
 
Citovat
#15
Díky za objasnění. Díky tomu, že jsem se v manuálu dočetl, že cron daemon dělá vlastně něco podobného, tak jsem si nebyl jistý, zda jej KODI nepotřebuje ke spouštění těch plánovaných akcí, že by mu to pouze předával pomocí parametrů a samotný cron by vlastně také běžel na pozadí jako systémová služba.
 
Citovat
#16
a kterou verzi KOODI doporučujete na instalaci na RPi 4B ? 8

Děkuji
 
Citovat
#17
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-libre...#pid115172
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)