• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi Mi TV Stick
#1
Ahoj, protoze jsem nikde nansel zadne zkusenosti s timto mini levnym zarizenim zkusim neco sepsat. 
Predmluva:
Muzu porovnavat s Nvidia Shield verze 2019, Nvidia Shiled TV Pro a RPi 3 a 4. Tyto zarizeni jsem bud dlouhodobe pouzival nebo instaloval a testoval. 

Co na nich bezi:
- HBO Go
- Kodi s  pluginy SC

Pouzivani:
Pri spusteni ve vyberu lokace neni Cesko, vybral jsem US, zkousel jsem i Polsko a Nemecko, ale nevidel jsem rozdil. Snad jen ze se nainstalovali v zakladu Appky(sledovani poradu), ktere nevim ani k cemu byly, sly hned pryc.

Pote prihlaseni do Google uctu, doinstalovani Kodi, pridani repo a instalaci Addonu. Tady bez zadrhelu, vse frci jak ma. 

Zkousel jsem i "Nastaveni pomoci telefonu" a na jednicku. Ovladac prijemny do ruky, mrzi me ze nemuzu premapovat tlacitka Netflixu a Amazonu. Jedna se o BT ovladac tzn neni treba mit namireno na stick, ten muze byt hezky zastrceny nejak za tv.

Obraz, nejsem zadny fajnsmejrk a neumim zhodnotit jestli obraz spatny nebo dobry proti ostatnim zarizenim.  

Video prehrava plynule bez sekani, UHD videa neumi prehrava pouze zvuk. Za tu cenu asi ani nikdo nepocita ze by to mohl umet.

Zaver:
Nemam snad zadnou vytku, po pocatecnych problemech s WiFi si to sedlo. Standartni Android TV zarizeni, ktere nema v sobe zadny Xiaomi balast (nevim co je pod poklickou, v aplikacich ktere je mozne zobrazit nic podezreleho neni).

Jako nevyhodu beru nemosnost pripojit EThernet kabel. Jako vyhodu moznost pripojit se i na rychlejsi 5GHz WiFi.

Problemy, ktere jsem resil:
Wifi - pravdepodobne problem u me doma. Mikrotik nejak spatne daval IP, a i kdyz se MiStick tvaril pripojeny na Wifi "nemel" internet. Snad se to vyresilo vymenou Mikrotiku na kterem bezi DHCP server. Hodne lidi hlasi na Android TV problem s vypnutou synchronizaci casu. Nekdy take pomuze nastaveni statuicke IP adresy. Toto se ale tyka vseobecne Android TV, myslim ze MiStick v tom je nevinne.

Podrobny nazev a link na shop od kud jsem to bral a doruceni bylo docela rychle:
Xiaomi Mi TV Stick Global Version Android TV 2K HDR Quad Core HDMI 1GB RAM Bluetooth Wifi Netflix Google Assistant Mi TV Stick

Objednano a Aliexpresu od prodejce.
 
Citovat
#2
Dá se na to supnout coreelec a rozjet hevc 4k?
 
Citovat
#3
@vita_k: nedá
X96max plus 4/32 + CE 21 RC2 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#4
Za podobnou cenu muze byt alternativa Mecool KD1 TV Stick. Oproti Xiaomi ma 2/16GB, podporu HDR 4k, Android 10. Na druhou stranu nema certifikaci pro Netflix.

https://www.mecoolonline.com/products/me...1-tv-stick
 
Citovat
#5
Mi stick má mít v sobě chromecast. Proto jsem ho chtěl. Ale když neumí 4k...
Mecool asi taky chromecast má. Na mecool coreelec jde? Bez Netflixu preziju :) diky
 
Citovat
#6
Na čo ti je chromecast? Respektíve ako to chceš používať?
Poznám niekoľko ľudí, čo si kúpili originál chromecast zariadenie a prišli na to, že je to nepoužiteľné pre nich, tak len informatívne, aké máš ty predstavy o tom.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#7
playman22: To se ptas dobre. Hodi se mi cas od casu primo sdilet obrazovku z mobilu (hlavne fotky). LG TV to moc neumi. Nejde to nebo to vypadava. Neni to nic co bych nutne potreboval, to je fakt.
 
Citovat
#8
Mecool kd1 v sobe ma chromecast. Tak to by mozna stal za to. Mozna by to chtelo nove tema, tady je to o xi tv stick
 
Citovat
#9
Mecool kd1 je ve vsem lepsi. Vetsi RAM/ROM, podpora pro 4k HDR, Android 10. Dokonce funguje i s USB-Lan adapterem. Na druhou stranu nema certifikaci pro Netflix. A taky ma trochu problemy s wifi (lze vyresit v nastaveni routeru), ale to ma pry i xiaomi tv stick.
[Obrázek: MECOOL-KD1-MI-TV-Stick.jpg]
 
Citovat
#10
no hlavni rozdil je v podpore 4k
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#11
Akokoľvek pozerám ten xiaomi stick, kúpil by som to, len keby to bolo za max 20€ a to som veľa povedal, inak by som si radšej priplatil za hocičo iné.. malá ram, malá interná pamäť, bez lan vstupu, horší procesor ako aj grafika, horšie rozlíšenie.. akože fakt nechápem, že pre koho je to dobrá kúpa..
Jediná výhoda je možno ten netflix, ale ten neriešim a aj keby som riešil, sú iné certifikované boxy..

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#12
Tak ja to koupil rodicum, kde jim na tom bezi jen Smart IPTV, YouTube a Netflix. Na nic jineho to nepotrebujou. Na ten slabej hardware to beha dost dobre a ma to silnou wifinu. Coz bylo prioritou (signal pres 2 zdi). Me to vyslo asi na 600 kc i s prodluzovacim hdmi kabelem, ktery k tomu potom zacli davat (ten stick je docela sirokej a do nekterych tv nesel zasunout). Myslim ze za ty prachy nebude moc boxu s certifikovanym Androidem TV a Netflixem.
 
Citovat
#13
600 kč je 23€, čiže cca toľko, koľko by som bol ochotný za to dať 1 viac určite nie

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#14
@playman22: a pomohl by mi KD1 nebo spise mi stick v tomto use case?
- Chci prehrat 4k film - muj xbox to nezvladne, ale muj android telefon jo. Pokud bych mel xiaomi stick s chromecastem, tak bych to mohl poslat na televizi pres chromecast? Nebo by to nestalo za nic? Diky dopredu
 
Citovat
#15
Už vyššie ti dávali tabuľky aj rovno napísali, že to nemá 4K, čiže na 4K zabudni pri xiaomi mi tv sticku.
Keď chceš prehrávať 4K a mi tv stick podporuje len fullHD, tak už mal dávno vypadnúť z hry, či?

Inak otázka: prečo stick a prečo nie normálny box? Budeš to denne prenášať vo vačku?
Mal som tiež stick a malo to len tú výhodu, že to bolo menšie.. nič viac.
No zároveň to malo množstvo nevýhod oproti boxu ako slabšie wifi, nemalo to LAN, slabší výkon, skôr sa to zahrievalo, menšie množstvo USB portov, alebo USB úplne chýbalo, kedy trebalo použiť redukciu z microUSB na USB a do tej dať USB Hub a ktovie už čo ešte..

Známy chcel niečo malé kvôli tomu, že má telku zavesenú na stene a v pohode sa mu tam zmestil box

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#16
odpoved neni uplne kratka: xbox ma kodi, ale nestaci na 4k (nekdy jiny zdroj nez 4k proste neni). Dalsi krabici ale nechci abych to doma nemel vsechno zaskladany. Proto by mi stacil stick, tam kde nestaci xbox (a to by byl KD1). Pripadne chromecast (pokud by to umel) by mi stacil. Na mobilu 4k prehraju a do televize bych to pustil pres nej. Mozna se uz ponekud opakuju, ale stale to nevim, jestli to funguje, jak si predstavuju. :)
 
Citovat
#17
Neviem čo by si mal od boxu zaskladané, keď má veľkosť ako manner keksík ale oproti sticku má oveľa viac portov, ktoré sa môžu zísť.. + dá sa obojstrannou páskou prilepiť na zadok telky, ale dobre.. chápem, že tam chceš mať viac vzduchu než portov 1
V tom prípade KD1

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#18
Vo štvrtok som ho objednal na DHgate z PL skladu za 22€. Už je na ceste, som zvedavý. Objednával som kvôli Horizon Tv a Kodi. Nebaví ma už ovládať Horizon Go mýškou na čínskej krabičke.
 
Citovat
#19
Aktuálně se v PL prodává MI Stick 4K(2GB/8GB) do 2tis. 
Umí HDR10+,Dolby Vision,Dolby Atmos DTS HD,AV1,4K@60fps na AndroidTV11 s dual wifi5
https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-xia...1716417077

Jdete do toho někdo? 1
 
Citovat
#20
Xiaomi Mi TV Stick 4k mám od včera, Kodi tam zatím nemám, je to pro mě všechno nové, takže se seznamuji. Chtěl jsem aplikaci Vodafone TV a zatím pro Android TV není, prý se na tom pracuje. Jsem zvědavý, zda se dočkám.

Zatím jsem si zkoušel hrát jen s Youtube ve 4k, dostat tam ručně Vodafone TV apk pro klasický Android, což se nezdařilo a teď se chystám na Kodi.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)