• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Scraper - The TVDB
#41
Promiň - české a anglické názvy ve zdroji knihovny.
V uvedeném odkazu (Naming videos) jsem hledal informaci o více jazyčných názvech a nic tam nebylo (nebo jsem blbě koukal).

I když mám názvy jen v CZ jazyce, tak stále TVDB spoustu titulů automaticky nenajde a musím je přiřazovat ručně, pro příklad uvádím názvy adresářů.

Jája a Pája (1986)
Krkonošské pohádky (1974)
Mickeyho klubík (2006)
Máša a Medvěd (2009)
Ovečka Shaun (2007)

V adresářích jsou pak podadresáře SeasonXX a pak názvy soubourů "název seriálu SxxExx".

Když ty názvy vyhledávám ručně, tak je to vždy najde, jen je u nich vždy na konci doplněno (cs). Nechápu. Netušíš?
ASUS PN 50 Windows 10. Ext HDD 6TB (USB 3.0) NTFS, Kodi 19.1
 
Citovat
#42
Zrovna nedávno jsem to dělal pro vnučku a myslím, že bez problémů

   

Všechno česky, každá epizoda vlastní obrázky atd.

   

Nedělám to v Kodi, ale v TinyMediaManager, na PC se to lépe kontroluje, případně edituje.
Zřejmě má v tom manageru lepší scrapper.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#43
@Def No, tak explicitně to tam samozřejmě nenajdeš. Ale pokud tam je napsáno, název souboru nebo adresáře musí odpovídat názvu filmu, tak to tedy já chápu tak, že tam může být např. "Hledá se Nemo" nebo "Finding Nemo", ale rozhodně ne "Hledá se Nemo Finding Nemo". To by tam přeci muselo být uvedeno, včetně formátů a oddělovačů, jako jsou uvedeny další možnosti, co všechno a v jakém tvaru má/může být součástí jména filmu.

Co se týče toho, že ti Search webu The TVDB něco najde a scraper ne, tak je třeba si uvědomit, že tolerance u hledání může být u jednotlivých search enginů nastavena různě. Scraper a Kodi se v tomto případě snaží držet přesného tvaru názvu a je otázka, jak ten jejich algoritmus vypadá. To jsme se zatím nikde nedozvěděl. Ale je jasné, že se snaží minimalizovat vícenásobné odpovědi. Buď 100% jistota, nebo nic. Je totiž lepší raději titul do knihovny neumístit, než ho tam umístit špatně. Je to prostě daň za to, že to v Kodi má běžet automaticky, pokud možno bez doteku lidské ruky. Při ručním zadání to tak nevadí, protože tam je interakce s uživatelem, který dokáže zareagovat a z nabízených možností si vybrat.

Jinak zkoušel jsme "Mášu a medvěda" i "Mášu a Medvěda" v Kodi 18 na Windows a mně to scraper The TVDB v obou případech našel.
 
Citovat
#44
Ok, takže beru, že kdybych měl ve složce "Hledá se nemo (2003)" a také "Finding Dory (2016)", tak to jedno či druhé nenajde. V Plexu to šlo, tady ne - nevadí, nějak to přežiju :o)

Jak máte ten The TVDB scraper nastavenej? Zkoušel jsem default i všechny jiné možnosti a bez větších změn na počtu nalezených seriálů.

Na příkladu "Máša a Medvěd (2009)" - stále mi to nic nenajde. Když dám "Přidat do knihovny" a odkliknu to, tak mi to najde "Máša a Medvěd (2009) (cs).

To stejné i u dalších seriálů...

Krkonošské pohádky (1974) (cs)
Jája a Pája (1987) (cs)
...a vlastně jakýkoliv další, který ručně přiřadím.

Proč mi to v databázi na thetvdb nachází jen ty názvy s (cs)?
ASUS PN 50 Windows 10. Ext HDD 6TB (USB 3.0) NTFS, Kodi 19.1
 
Citovat
#45
Doposud jsem to zkoušel na MacOS. Nedalo mi to a zkusil jsem to na PC. Tam Scrapper funguje bezvadně. Takže problémem je fungování scraperu na Macu :/

Co s tím teď?

Je nějaká jednoduchá cesta, jak si rozpoznat média v knihovně a dostat tyto informace do mého primárního MacOS?

ps. Je vůbec možné, aby se ten scraper choval různě na různých platformách? Měl jsem za to, že zrovna tohle je multiplatformní záležitost a nějaký OS tam nehraje roli...
ASUS PN 50 Windows 10. Ext HDD 6TB (USB 3.0) NTFS, Kodi 19.1
 
Citovat
#46
@Def No, to roli hrát bohužel může. Proč si myslíš, že jsem psal na čem jsem to testoval já. Pokud Kodi interaguje se systémovým prostředím (souborový systém, názvy souborů, apod.), tak to roli opravdu hrát může. V tomto ohledu umí být Kodi při některých nastaveních systémů a v některých jazycích poněkud nevyzpytatelné. Podobně se ta systémová závislost projevuje třeba na abecedním řazení seznamů používajících české znaky. Bude to asi podobná třída problémů. Tady by ti pomohlo obrátit se na někoho, kdo Kodi na Macu provozuje. S tím já zkušenosti nemám. Tady na fóru je sekce Apple systémů, zkus to s dotazem tam.

Případně na to můžeš jít přes externího managera, jak ti radil @Foolproof. Tím bys to třeba vyřešil, ovšem za cenu mírně zvýšeného úsilí. Možná ti nakonec nic jiného nezbude.

No jo, i když je rok 2019, tak stále jsou české (neanglické) znaky v názvech souborů potíž. Ty rady praktiků, používat v názvech souborů a adresářů jen osvědčenou množinu znaků, stále ještě občas mají svou váhu. Zkus z Máši a medvěda vyhodit diakritiku, docela by mě zajímalo, co na to scraper řekne.
 
Citovat
#47
@Client - Chlape, díkec.
ASUS PN 50 Windows 10. Ext HDD 6TB (USB 3.0) NTFS, Kodi 19.1
 
Citovat
#48
Pokud někdo zaznamená problém s TVDB scraperem:

   

.... aneb na TVDB probíhá aktualizace .....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#49
20 Nov 2019 - TVDB Scraper v3.2.0 is now available which reinstates scraping. TVDB are still in the process of fixing a number of bugs so there may still be further breakages. See this post. 2901570 (post)

Opraveno:
https://forum.kodi.tv/showthread.php?pid...pid2901570
 
Citovat
#50
Ještě bych moc nejásal nad funkčností. Nebál bych se říci, že scraper TVDB jede aktuálně v "alfa" režimu - pokud se někdo nechce "peklit" s případnými problémy, počkejte si alespoň na "betu"  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#51
Z mé strany zatím funkční a bez problémů.
 
Citovat
#52
.... stěžovat si na ne/funkčnost TVDB také nemohu, dokonce se mi "do práce" vrátil i můj oblíbený addon "TV Show Next Aired" .....

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#53
Za "TV Show Next Aired" jsem velice rád i já!
 
Citovat
#54
Muze mi nekdo poradit? Serial Lajna mam v Adresari Lajna -> Season 1 ->  soubory pojmenovane Lajna (2017) s01e01.mkv  pak adreasar Season 2 -> a tam soubory pojmenovane Lajna (2019) s02e01.avi
Screaper slozku nezaradi do serialu. I kdyz na webu serial je :
https://thetvdb.com/series/330787
Podotykam ze jsem zkousel ruzne moznosti vsechno dohromady, v nazvu souboru nazev epizody atd. Nic nezabira.
 
Citovat
#55
Tak jak jsem psal výše, na scraperu TVDB se stále pracuje a opravují se chyby - toto může být jedna z nich ....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#56
@wolwzz Zkus to bez těch roků v závorce.

Všiml jsem si, že Lajna je tam 2x. Jednou je téměř prázdná, kromě titulu tam není nic jiného, podruhé má plný obsah. Při vyhledávání tu prázdnou zařadí na 1. místo. Jestli to takhle udělá i scraper, a vybere si tu první, tak žádný obsah nedoplní.
 
Citovat
#57
Kdyby si vybral tu prvni tak by alespon neco snad ukazal, ale on neukaze nic. Kazdopadne dik za tip, vyzkousim
Edit: tak ne, ani umazat roky nepomohlo.
 
Citovat
#58
25 Nov 2019 - TVDB Scraper v3.2.1 (v17-v19) and v2.1.1 (v13-v16) are now available. TVDB are still in the process of fixing a number of bugs so there may still be further breakages. See this post. 2901570 (post)
 
Citovat
#59
Mě spíše nefunguje, pořád píše "Nelze se připojit ke vzdálenému serveru, chcete pokračovat ve vyhledávání?". Dělám si novou knihovnu seriálů ( z SC cca 3tis) a už 3dny se to děla, protože to pořád "padá". Někdy to jde hodinu v pohodě a jindy to 20x za hodinu spadne touhle hláškou. Mám poslední verzi 3.2.1
nVIDIA shield 2019 PRO + ext SDD Samsung T3 250GB  KODI 18.8
RPi3B+ LE 9.2.0 Kodi 18.5 + TVH 4.2.8
Fire TV stick 4K Kodi 18.5
 
Citovat
#60
V současné době je u mne funkčnost TVDB bez problémů ....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)