• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mi TV Stick, po naisnštalovaní pluginov do Kodi mi prestali ísť filmy na SCC
#1
Ahoj chcel by som veľmi pekne poprosiť skúsenejších o radu. Kamarát mi zapožičal, keďže ho vtedy nepotreboval Mi TV Stick ktoré som strčil do HDMI svojho televízora nainštaloval tam doplnok kodi a následne stream-cinema comunity  a všetko fungovalo perfektne. Teraz som ho musel vrátiť tak som si kúpil v alze nový Mi TV Stick Nainštaloval som do neho tiež Kodi doplnok stream-cinema-comunity Všetko fungovalo perfektne, na druhý deň som si doinštaloval  ešte viacero iných českých doplnkov ako Pohádkář, Jak se to delá  a podobne. Ktoré ale poriadne nefungovali tak som ich odinštaloval. Vtedy sa ma opýtal či chcem odinštalovať aj závislé veci.. To som tiež povolil. Odvtedy , je nemožné  načítať hocijaký film zo Stream Cinema Comunity  filmy sa alebo načítajú, alebo  sa stále zasekávajú. Pootm sa mi ukázala kolónka že systém vyžaduje Update,  tak som to tiež spravil, nepomohlo ani to. Neporadí prosím niekto čo s tým? Pomohlo by danie pristroja do továrneho nastavenia? á sa dať nejako zariadenie do tovérneho nastavenia a opäť že by som nainštaloval len Stream Cinema Comunity  ?  Žiaľ neviem ako sa dáva prístroj do továrneho nastavenia. Ďakujem za každú radu. J
 
Citovat
#2
@solide: Factory reset https://www.gearbest.com/blog/how-to/how...mi-tv-9324
X96max plus 4/32 + CE 21 RC2 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#3
Prečo hneď factory reset? Nestačí odinštalovať Kodi aj s vymazaním údajov a znovunainštalovaní kodi už len s naozaj potrebnými a funkčnými pluginmi?

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#4
Možná, že stačí, ale odpovídal jsem na dotaz. Když ne, pak factory reset
X96max plus 4/32 + CE 21 RC2 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#5
[font]Dobrý deň veľmi pekne ďakujem za vaše rady ktoré si veľmi vážim. Žiaľ rada z fóra prišla pre mňa "neskoro" a  dal som prístroj do továrneho nastavenia, po nahratí Kodi a následne do KODI :   [/font][font]Stream Cinema Comunity /SCC/[/font][font] a iných českých programov to už išlo všetko svižne. Takto, keď som zistil kde robím chybu to  spravil ešte raz a až potom som prišiel na to že  ke%d niečo nešlape naozaj stačí len odinštalovať doplnok SCC , znovu ho nainštalovať, a pozorne jazyky  nastaviť. [/font]

[font]ako servery repozitára som dal: [/font]
[font]https.//repo.sc2.zone/[/font]
[font]https.//repo.xbmc-kodicz/[/font]
[font]súhlasíte s tým, sú to najlepšie servery na české doplnky ako: scc,  CTV,STV, Prima a pod, alebo poradíte lepšie. Niekde som čítal ťe sa tam dá dať aj doplnok pre "[/font]dospelých[font]" že by sme mali so svojou starkou, večer  pozdvižení , ale neviem aký má názov, v akom je repozitári a v   tých tisícoch programoch  to bez rady nenájdem.  Je mi tiež veľmi  ľúto ze nie je funkčný doplnok [/font]Jak se to delá [font]- škoda.[/font]

[font]Pri 1.spustení scc  sa  pýta aký chceš hlavný jazyk aký 2., tak so zadal SK/CZ. Mám ale jeden problém, a chcem sa s vami poradiť ako skúsenými. [/font]
1/Keď dám na stream cinema komunity filmy, vypíšte mi tam novinky CZ/SK,  ku filmov, novinky  s titulkami mi vypíše len SK/SK, nevie prečo, lebo by som chcel aby mi aj v novinkach s  titulkami aby mi  ako v dabovaných ponúklo tiež obidva jazyky CZ/SK . Nedá sa to niekde nastaviť aby mi našlo, novinky, filmy s titulkami, aj českými a slovenskými?
2/zistil som že aj v sekcii filmy novinky CZ SK dabované je  po skustení konkrétneho filmu veľa filmov, ktoré sú v originálnom väčšinou anglickom jazyku. Nie je to spôsobené že keď sa ma pristroj pri prvom spustení spýtal na lokalizáciu a nebola tam nikde možnosť zvoliť CZ a SK, najbližšie bolo Polsko, som zvolil USA?  Dá sa to niekde nastaviť aby boli tam len filmy v týchto, dvoch jazykoch  ako som to dal pri nastavení a prvom spustení stream-cinema, alebo je to chyba s ktorou sa nedá nič robiť
3/keď spustím nejaký film tak mi vybehne okienko titulky scc nenájdeme, dá sa s tým prosím niečo robiť, prečo to robí?
4/pri spustení prvom spustení SCC sa ma spýtal o či chcem titulky z subtitle. org. to som povolil a zároveň som sa zaregistroval ako nový užívateľ  a potom som zadal prihlasovacie meno a heslo.

Chcem sa spýtať skúsenejších ako to spraviť aby mi automaticky hľadalo a priraďovalo  titulky, pri všetkých filmoch, ku ktorým titulky sú ?  A ako to spraviť aby sa tie titulky pri cudzojazyčnom filme zobrazovali okamžite, lebo teraz,keď mi film titulky neukazuje musím ísť do nastavenia a tam povoliť titulky a vtedy sa titulky začnú ukazovať.
Veľmi veľmi pekne vám ďakujem za každú dobrú radu a ospravedlňujem sa za možno hlúpe otázky. Mám síce 56 rokov ale rád sa učím nové, a toto je pre mňa výzva, preto vás priatelia poprosím, pomôžte staršiemu "lamovi" . Jano
 
Citovat
#6
@solide: 56let není žádný věk. Já mám 64 let.

1) podívej se na nastavení Kodi zde: https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-zakla...18-a-vyssi. Najdeš tam vše pro správné nastavení CZ (SK). Zároveň je nutné správně nastavit jazyk v System->Přehrávač->Jazyk
2) poznámka CZ/SK u titulů pouze znamená, že to má i CZ/SK zvuk nebo titulky. Nic víc.
3) SCC vyhledává případně titulky na Opensubtitles.org a Titulky.com (pokud to máš zaškrtnuté v nastavení SCC. Pokud ti to napíše, že titulky nebyly nalezeny, pak k tomu filmu skutečně nejsou. Pokud jsou titulky vestavěné ve filmu nebo byly nalezeny, pak se ti film automaticky spustí s těmi titulky. Pokud ti to napíše, že titulky nebyly nalezeny, pak k tomu filmu skutečně nejsou (zatím).
X96max plus 4/32 + CE 21 RC2 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#7
Ahoj veľmi pekne ďakujem za výbornú radu a vysvetlenie.
Žiaľ neviem čo sa deje ,ale som z toho úplne na nervy. Včera večer som všetko nainštaloval všetko bežalo perfektne filmy sa krásne načítali. keďže mi ale manželka pindala, že chce v obývačke pozerať televízor nastavoval som to v druhej izbe.Dnes ráno ako som to zapol v televízore v obývačke,neviem absolútne spustiť jeden film, stále sa na KODI točí dookola kolečko a potom mi napíše že sa chyba stream-cinema, a je, zaznamenaná do denníku, keď pozriem dennik, nič tam nie je. Pritom internet ide úplne v poriadku. Toto sa mi stalo úplne to isté predvčerom kde večer všetko šlapalo v jednej izbe kde som to nastavoval ako hodinky a ráno keď som to strčil do druhého televízora, nie. Neporadí prosím niekto kde sa pozriem na rýchlosť sťahovania aby som vedel aká je rýchlosť pripojenia a vlastne zistil kde je problém v? Včera večer sa mi rýchlosť sťahovania nejako podarila nájsť a dnes absolútne neviem, kde to nájsť a pritom som prešiel úplne všetko, ale samozrejme asi nie.
 
Citovat
#8
@solide: rychlost internetu je jedna z funkcí, kterou najdeš v nastavení SCC. Dále je možnost instalace nezávislého addonu Speedtester (Kodi Add-on repository->Doplňky programů). Připojení Sticku přes WiFi taky není žádná výhra. Pokud máš jednu z těch dvou TV "nešťastně" umístěnou vůči routeru, i tam může být problém.
To, že SCC napíše, že Servery mají problém (nebo něco na ten způsob) se občas stává. Pokud bys měl pocit, že chyba je v SCC, musíš SCC kompletně odinstalovat (tj. včetně nastavení SCC) a nainstalovat znovu.

Pokud se ti to otevře bez registrace, přečti si tento link https://streamcinema.cz/d/662-casto-kladene-otazky-faq. Možná ti v mnohém napoví.
X96max plus 4/32 + CE 21 RC2 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#9
Potreboval by som poradiť. Mám na Mi TV Stick nainštalované kody a  ňom Stream Cinema. Všeko beží ako má ale niekedy keď zapnem KODI tak sa mi spustí v pôvodnom nastavení s pôvodným jazykom a prostredí. Jednoducho sa mi vymaže aj prostredie kotré som mal nastavené. Zároveň sa mi resetne  Stream CInema,kde ma tiež začne vyzývať na nastavenie jazyka, tituliek a poskytovateľa. Nerobí  to stále ale ide to na nervy stále dookola nastavovať. Dokonca keď otvorív v Cinema Stream nastavenia tak tabuľka sa zobrazí rohádzane a nič sa tam nedá nastaviť....Kde by mohol byť problém?
 
Citovat
#10
@Petersom123: Předpokládám, že má Stick 8GB paměť=disk. Tipoval bych zaplnění paměti, většinou ukládáním nahledů/thumbnails nebo stažením filmu.

Zaplnění respektive volné místo uvidíš v Kodi -Nastavení -Informace o systemu -Úložiště.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#11
Akurát som to dalo výrobných nastavení tak neviem či to je zplnene. Čo by sa dalo s tým urobiť?
 
Citovat
#12
Jestli Mi Stick do výrobných nastavení, pak se vše nastaví jako čistý Android TV. Takže uvolní.
Pro Kodi je addon na čištění thumbnails (asi Ares wizard, nepřehledný), nebo to lze ručně.
Kolega @jkmh: naznačoval něco o skriptu pro mazání, snad na Androidu
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-smaza...#pid117534
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#13
@Petersom123: Mi Stick odpovídá upravenému pořekadlu Za málo peněz, málo muziky. Může za to nešťastná kombinace pamětí 8/1GB. Přestože by se to dít ve velkém nemělo, zaplnění paměti kvůli Thumbnails je možné.
Jak píše @meda: , pokud dáš stick do továrního nastavení, vše vymažeš a nezjistíš příčinu zakousnutí Kodi. Budu-li předpokládat, že za to může bobtnající adresář Thumbnails, asi by bylo dobré napřed nějakou dobu v Nastavení Kodi sledovat Systémové informace a hodnotu Volná paměť a zaplněnost Úožiště. Pokud se bude po každém startu volný prostor změnšovat, zřejmě se časem dostane do bodu, kdy nebude pro Kodi místo. Také můžeš pro sledování přímo stavu adresáže Thumbnails nainstalovat výše zmiňovanou appku Kodi Tools Box. Pokud v appce zvolíš Čistící nástroje, appka ti napřed ukáže zaplnění adresáře. Nutně nemusíš následně zvolit Smazat, pokud dramaticky neporoste. Appku nalezneš v repu https://repo.richardpodzemsky.cz/
Toto nemusí být jediná příčina pádu. Proto nedávej tovární nastavení, ale zkus Androidem stáhnout log (logy). Log file - Official Kodi Wiki Ty vyvěs na netu a sem dej na ně link. Možná, že v něm Kodi na sebe řekne příčiny.
Další příčinou může být nekorektní zavření Kodi. Např. vypnutím TV během přehrávání z Kodi, pokud je stick napájen tak, že se nestihne zaparkovat a spadne. Obdobně jako po výpadku napájení. Tady je nejlepší způsob zastavit stream, zavřít Kodi a vypnout TV a nebo spustit ze sticku jinou appku.
X96max plus 4/32 + CE 21 RC2 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#14
@jkmh: Tvůj programový doplněk Kodi Tools Box v repu Ričrdson vyžaduje závislost virtual.network-tools a ta není dostupná.
Přesto doplněk chybu nehlásí (např při nastavení mazání thumbnails). Jak s tím naložit?
Zkouším v Kodi20 na Android11 právě mazání thumbnails, funguje.
 
Citovat
#15
@meda: V tom doplňku jsou skryté ještě další funkce, které jsem si psal jen pro sebe. A tam je závislost virtual.network-tools potřebná. Pokusím se to ošetřit. Dík za info.

Tak jsem se díval a závislost je vedena jako nepovinná.
X96max plus 4/32 + CE 21 RC2 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#16
Pamäť mám zaplnený na 50 percent aj tak to urobilo. Pri spustení kódy má vyzve na opätovné nastavenie a prihlase a keď to chcem urobiť cez nastavenia tak sa mi zobrazí poškodená tabuľka do ktorej sa nedá nič napísať tak potom už len odinštalovať cinemu a opäť nainštalovať
 
Citovat
#17
@Petersom123: Zavíráš pokaždé SCC a Kodi podle této rady:
Další příčinou může být nekorektní zavření SCC a Kodi před vypnutím boxu.

Jak dopadlo sledování paměti a její bobtnání v čase? Bobtná/nebobtná?
X96max plus 4/32 + CE 21 RC2 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#18
@Petersom123: Vysvětlení k opakovanému přihlašování SCC. O tom problému se ví, ale nikdo neví, co je přesně příčinou nabourání SCC souboru Settings.xml. A hlavně proč se to děje hlavně na OS Android resp. OS AndroidTV.
Jedna verze je, že po startu Kodi uživatel moc pospíchá se spuštěním SCC. Při startu se totiž okamžitě spouští služba SCC, která se spojí se serverem a provádí operace na pozadí včetně zápisů do svých souborů a rada je, aby uživatel spustil SCC až po dokončení popsané operace. V mém boxu to trvá 15 - 20 vteřin, ale určitě závisí i na rychlosti sítě a výkonnosti HW
Druhá verze je, se to stane při ukončení SCC, resp. Kodi, kdy se při zavírání provádějí také určité zápisy, které potřebují svůj čas. Proto před vypnutím boxu napřed korektně zavřít Kodi.
Pokud se v jednom či druhém případě neprovedou zápisy korektně, je riziko, že se soubor nabourá a pro SCC se stává nečitelným. Pak chce nové přihlášení.
Který názor je ten správný a jestli neexistuje ještě třetí důvod, nevím.
Proto by ses měl obojího vyvarovat.
X96max plus 4/32 + CE 21 RC2 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)