• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Second VPN v Kodi - OpenVPN Manager - Coreelec
#1
Mám prosbu. Nemůžu nastavit druhé VPN připojení. Potřebuji totiž jedno připojení VPN k normálnímu provideru, např. PrivateVPN, to normálně v OpenVPN manageru nastavím a funguje.
Ale pak potřebuji nastavit druhé VPN, do svého soukromého NASu, tj. v OpenVPN Manageru jako Second VPN connection,  a to User defined.
Ale to se mi nedaří, vždycky to říká, že resetuje všechna vpn připojení. A navíc nevím, jeslti to to druhé připojení nemyslí jen od stejného providera.
Používám Kodi pod Coreelec a OpenVPN manager - repozitář Zomboided.

Setkal jste se s tím někdo? Můžete mne trochu navést, jestli vůbec jde?
Dík
 
Citovat
#2
Ted nejak nerozumim, ceho chces presne docilit a co to ma vubec resit. Mohl bys tu trosicku vic rozepsat use case?
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#3
Vytvořit TAP virtualni sitovy adapter a pro něj nastavit tu druhou VPN?


Jsem uživatel používající iPad , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku. Pro
 
Citovat
#4
Trochu rozepíšu.
Jsem na chatě a potřebuji se připojit přes VPN normálně na Stream Cinema. Používám placeného providera VPN -PrivateVPN. Normálně nastavit umím v OpenVPN Manageru jako Primary Connection. Funguje vše jak má.

Ale potřebuji se ještě připojit na svůj vlastní NAS ve městě, také přes VPN, ale jiné.

A s tím právě zápasím. Přitom tam vidím volby - v OpenVPN manageru jako second connection, third atd., ale když se je pookusím nastavit, tak to uvede, že resetuje všechna VPN připojení. Takže mi to nejde.

Prostě chci mít volbu mezi dvěmi různými providery VPN připojení, podle toho, kam se chci připojit. A prostě zvolit různá VPN při spuštění OpenVPN manageru.
dík
dík
 
Citovat
#5
A opetovne se zeptam, jaky ma smysl zabalovat https komunikaci jeste do VPN?!

U pripojeni domu pouziti VPN chapu, ale u SC?
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#6
Prostá bezpečnost. Když budete stahovat torenty, tak také zásadně přes VPN a SC nikoliv? Vždyť pak SC má IP adresy, ze kterých se kdo připojuje.
O obsah nejde, ale odkud se kdo připojuje.
 
Citovat
#7
Torrenty ovsem funguji tak, ze stahujes a zaroven sdilis. A tento drobny detail je zaroven i nejpodstatnejsi v kvalifikaci “zpristupnovani obsahu”. Pri stahovani dat z WS k zadnemu dalsimu sdileni (tedy zpristupnovani) nedochazi. Proto mi prijde nesmyslne se snazit byt papeztejsi nez Papez.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#8
@hobbykodi Taky to pokládám za paranoiu. Jasně, pro použití VPN se dá najít celá řada důvodů, ale skrývat svou pravou "síťovou identitu" při tak banální operaci, jako je připojení k službě typu SCC nebo webshare jen proto, aby neviděla mou skutečnou IP adresu? Jasně, svou IP adresu taky nerozdávám na potkání kde komu, ale snažím se mít domácí síť zabezpečenou na jisté standardní úrovni, abych to riziko, když se ji někdo nakonec dozví, unesl.

BTW Předpokládám správně, že přístup na WS platíš z účtu na Kajmanských ostrovech. 1
 
Citovat
#9
Tohle téma mířilo úplně někam jinam, a to, zda jde nastavit v Kodi pod Coreelec více VPN providerů. Takže odpovědi typu "kup si jiné auto nebo spokoj se s tím, co máš a nechtěj od toho více", určitě nepomáhají.

Věc je vyřešena. Open VPN manager v Kodi je dlouho neaktulizovaný a moc toho neumí a asi to s ním opravdu nejde.

Naštěstí Kodi a Coreelec berou jádro z Linuxu, kde je tzv. ConMan. A tím se parádně nastaví jakékoliv připojení včetně VPN. Objeví se to v Kodi v - Corelec konfigurace - spojení. Je to jen jako další položka spojení, tj. např. ethernet dhcp, fixed apod. Takže Kodi s tím pak umí zacházet a normálně to funguje.
Detaily tady nebudu psát, o flame nestojím.
 
Citovat
#10
@hobbykodi: nikoliv, jen se ti snazime naznacit, ze jezdit autem od vchodu k popelnici, kdyz chces vynest kos a je to celkove 3 kroky, je nesmysl.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)