• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automatické přehrání dalšího dílup Cinema Stream
#1
Question 
Ahoj, chci se zeptat jak nastavit automatické přehrání dalšího dílu bez toho aby jsem musel pokaždé potvrdit z jaké kvali chci video přehrát... Dik
 
Citovat
#2
Pokud máš na mysli SCC, pak v Nastavení -Streamy ...tam maximální přenosová rychlost a ...pak už pochopíš sám.
Další věc je, co je další díl. U videa se tohle nastavi v Kodi, Nastaveni-Přehrávač-Videa... atd.

Pokud jsi měl na mysli něco jiného, jsi na špatném fóru.
 
Citovat
#3
Ahoj @meda: Přiznám se, že ani já nemůžu rozchodit AUTOMATICKÉ přehrávání dalších dílů seriálů v SCC.
V tomto doplňku jsem zvolil Nastavení->Streamy, ale dále to pro mě není vůbec intuitivní. Řádek "Maximální přenosová rychlost v Mbit/s" samozřejmě vidím a zkoušel jsem různě nastavovat (v kombinaci s aktivací řádku výše "Omezit výběr streamů podle rychlosti stahování"), výsledek se ale nedostavuje. Resp. mi to ani nedává smysl tam cokoliv nastavit. Automatické přehrávání se stejně zasekne na okně, kde musím ručně zvolit kvalitu streamu, jak audia, tak i videa.

Pro další pokusy jsem si vybral seriál Sedm schodů k moci (má 8 dílů).
Jediný způsob, jakým jsem to pouze částečně uvedl do chodu, je zvolit hodně nízkou přenosovou rychlost (řekněme 2,5 Mbit/s). Tím se v okně možných streamů objeví pouze jedna možnost. A pokud v Nastavení->Streamy aktivuji také řádek "Automaticky přehrát v případě jediného streamu", tak to potom částečně funguje - na konci prvního dílu vyskočí v horní části automaticky odpočet a po jeho uplynutí se automaticky spustí díl číslo dva. ALE je zajímavé, že další, třetí díl, už se sám od sebe nespustí jako při přechodu z prvního na druhý díl. Prostě to po skončení druhého dílu skočí na seznam všech dílů a další výběr už je na ručním ovládání. A taky např. při přechodu ze třetího na čtvrtý díl je problém. Protože čtvrtý díl nabízí hned dva streamy v nízké kvalitě. Takže se automaticky další díl nespustí a dá uživateli možnost ručně z těchto dvou variant vybrat.

Co prosím dělám špatně, že mi to nejede? Děkuji

Ještě dodám, že to celé nastavuji na Google TV TCL 55C845.
  
(13.2.2021, 20:29)meda Napsal(a): Pokud máš na mysli SCC, pak v Nastavení -Streamy ...tam maximální přenosová rychlost a ...pak už pochopíš sám.
Další věc je, co je další díl. U videa se tohle nastavi v Kodi, Nastaveni-Přehrávač-Videa... atd.

Pokud jsi měl na mysli něco jiného, jsi na špatném fóru.
 
Citovat
#4
@chytry-televizor: Už jsem automatiku snad roky nepoužíval, takže jsem teď vyzkoušel.
EDIT - Nová odpověď:
Po předchozím nezdaru jsem přišel na toto (Vlastně až po tobě 6 ).
Klíčové volby jsou - V menu doplňku v Streamy povolit Automatický výběr streamu pro přehrávání a také Automaticky přehrát v případě jediného streamu.

Pod tím je ještě Seřadit podle velikosti a to možná bude mít vliv na směr filtrování, nebudu už zkoušet.
V menu doplňku v Pokročilé jsou filtry, aby byl stream přehratelný pro zařízení a pro diváka vhodný ve smyslu jazyka audio, titulku, kvality.
Tam například Preferovat jazyky nastavené v SCC (budu to mít česky), kodeky preferovat nebo nepoužívat a Priorita.
1 je nejdůležitější, nechal jsem Počet kanálů zvuku a 2 Kvalita videa.

Vlastní konfigurace v Kodi /Přehrávač se neuplatnila.

@chytry-televizor: Možná jsi už přečetl minulou odpověď před editací, pak se omlouvám za zmatek. Nepochopil jsem, že volba Atomatický výběr nefunguje zároveň jako volba Jediný stream - protože výběrem se přeci rozumí, že si doplněk vybere právě Jediný stream.
Jak nahoře posané už automatické přehrání funguje (2 díly). Ještě vyzkouším různé seriály - ale chce to čas.
Tak jsem jásal předčasně, zjistli jsi přesně chybu, ke které jsem se musel dopracovat až teď. Ani když dám díly do fronty k přehrání, nedojde automatika dál než na druhý díl.
Jsem tam kde i ty.
Divná chyba ale určitě děláme oba vše správně. Vyřešit to nejde! Napsal jsem BugReport do Discordu.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#5
Aha, to je zajímavé. Děkuji za tvoji snahu s tím něco udělat 1 Taky je zvláštní, že to celé roky nikomu moc nevadilo, že to nefunguje.
Přitom např. Netflix to má jako základní funkci.
 
Citovat
#6
@chytry-televizor: @meda: Mně Up Next funguje správně. Normálně mám ten doplněk vypnutý, ale na testovacím Kodi 20.3 na Windows 11 jsem ho teď zkoušel a postupně přehrál všechny epizody jedné série Jacka Reacher. Streamy jsem ale při tom vybíral ručně. Tímhle problémem jsem se nezabýval, to je skutečně věc SCC.

Ještě jsem to samé vyzkoušel na CoreELEC 20.3 a tam jsme zjistil zajímavou věc. Protože výkon HW je přeci jen o poznání nižší než na stroji s Windows, párkrát se stalo, že než Up Next stačil spustit nový titul, tak přehrávání toho starého skončilo. Mám za to, že v takovém případě Up Next spuštění nového titulu nedokončí a celou sekvenci navazujících spouštění shodí. Funguje jako service a je tedy hodně závislý na výkonu CPU. U mně to nebylo tak, že by to skončilo vždy po přehrání druhého titulu, ale zcela náhodně. Někdy se mi podařilo přehrát za sebou 5 titulů, jindy jen dva, pak zase tři, atp. Zkoušel jsem to na seriálu See, 1. sérii.

Kodi na Windows (Notebook s Ryzen 5, 40 GB RAM, NVMe disk) je výrazně svižnější než je CoreELEC, kde je u řady věcí je vidět výrazné zpoždění oproti Windows. A taky tam mám instalováno prakticky jen SCC s Up Next a nic dalšího. To určitě také hraje roli.

Závěr

Zkuste si tedy upravit parametry (prodloužit je) v sekci nastavení Up Next v sekci Počet sekund zobrazení upozornění. Podle mé teorie, co je příčinou špatné funkce navazujcíího přehrávání, by to mohlo pomoci k tomu, aby to neshazovalo další přehrávání tak často nebo vůbec. Já jsem to z původních 40 s natáhl na 60 s a celá 1. série See se mi i na CoreELEC přehrála bez problémů.

Na upozornění @meda: bych rád výše uvedený závěr měl uvést na pravou míru. Bližsí se o tom dočtete v jednom z následujcíích příspěvků.
 
Citovat
#7
(01.2.2024, 0:26)JiRo Napsal(a): Zkuste si tedy upravit parametry (prodloužit je) v sekci nastavení Up Next v sekci Počet sekund zobrazení upozornění. ....Já jsem to z původních 40 s natáhl na 60 s a celá 1. série See se mi i na CoreELEC přehrála bez problémů.
Zajímavý závěr. Ale sekundy mají jen odhadnout délku závěrečných titulků, to je pointa rozdílného času.

Co jsem opominul zmínit je nastavení Up Next položky Zahrnout i zhlédnuté epizody. Ale Jiro mne vyprovokoval k dalšímu.....

@chytry-televizor:
Tak jsem začal v menu Up Next zkoušet jiné volby a nyní mi automatika funguje, přestože nevím proč, která je ta klíčová.
Nastavil jsem:
Ve volbě Rozhraní - vzhled Jednoduchý, tlačítko "Zastavení" Ano
Ve volbě Chování - Přehrát další Ano, playlisty Ano, Zahrnout i zhlédnuté Ano, Počet epizod před stále sleduji 15, Upravit trvání podle délky NE, 50s.



A je to ještě víc na palici, najednou to funguje i u SCC v slabém zařízení Android TV Mi 4K Stick, kde jsem na UpNext vůbec nesáhnul.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#8
@meda Tak mé závěry jsou zavádějící a já se za ně omlouvám.

Může za to má praxe, k čemu jsem kdy používal doplněk Up Next. Vždycky to bylo pro to, abych mohl přehrávání titulu ještě před závěrečnými titulky ukončit a spustit si tak rovnou díl další. V takovém případě je doporučovaná navýšení skutečně účinné a platí pro to vše, co jsem ve výše odkazovaném příspěvku napsal. Neplatí ale v případě, kdy Up Next použijete pro to, aby se vám automaticky, bez zásahu, spustil následující titul. V takovém případ platí to, co píše @meda: .

Já se tím tedy už dál zabývat nebudu. Pro automatické pokračování přehrávání následujícího titulu používám vnitřní funkci Kodi Přehrát odtud, která mi funguje vždy a co je hlavní, nejen pro seriály. Sice u ní nemám možnost jednoduše přeskočit závěrečné titulky, ale to už pro mne teď není tak zásadní, resp. to mohu provést jiným způsobem.
 
Citovat
#9
@JiRo: Jak to začalo najednou fungovat naznačuje nějaký zásah mimo nás v těchto dvou dnech.
A co jsme každý z nás popsali, dohromady dává pořebu třech podmínek:
1..Existence a nastavení UpNext
2..Nastavení v SCC
3..Existence (nebo dosažitelnost) listu, seznamu dílů z db serveru SCC - sice vidíme výpis dílů přímo v SCC ale nevíme, jestli na tentýž seznam sahá i UpNext.

A to nabízí(bez záruky) vysvětlení, že s poslední podmínkou nějak programátoři pracovali ku prospěchu věci.
Ale jen můj dohad. Automatiku nepoužívám.

Na Discordu jsem to změnil.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#10
Chlapci chlapci, čím dýl Kodi mám, tím mám větší pocit, že mu vůbec nerozumím 3
Po vašich příspěvkách jsem se začal o to intenzivněji snažit propracovat k řešení.
Musím uznat, že jste mě dost podstatně nasměrovali, bez vás bych to nezvládl, takže díky za to Klaním se
  Výsledkem je, že po několika hodinovém úsilí stylem pokus-omyl, jsem dosáhl cíle - funguje mi automatické přehrávání/spuštění dalšího dílu seriálu! (jak by řekl klasik - přitom taková blbost 1 )
Samozřejmě jsem zkoušel vaše návrhy, ale ty fungovaly jen částečně, takže jsem z toho použil jen něco.
Asi nejvíc mě zmátl plugin Up Next, který jsem v jednu chvíli považoval za nutnost ho mít aktivovaný, aby se mohl automaticky spustit další díl... to se časem ukázalo jako blbost. Up Next bych nazval jen jakýmsi vylepšením, pokud se před spuštěním dalšího dílu chcete např. dozvědět název/číslo dílu nebo chcete využít ručního přeskočení titulků dle předem nastaveného času, myšleno od konce dílu.
Spíše bych u tohoto pluginu ocenil, kdyby titulky automaticky, dle předem definované délky, přeskočil a rovnou začal nový díl.

Už nechám toho okecávání a půjdu k věci.
Třeba to na jiných zařízeních/systémech nebude fungovat, ale jak už jsem se zmínil, na mé Google TV TCL 55C845 to fakčí spolehlivě.

Zde postup, co kde ručně nastavit (oproti výchozímu nastavení):
1) Asi ze všeho nejdůležitější je: Nastavení Kodi (nikoli SCC)->Přehrávač->Videa->Automaticky přehrát další video->Seriály (to může působit poněkud zmatečně, protože jednotlivé díly jsou ve složkách označovány jako epizody, takže jsem měl původně tendenci tam dosadit místo "Seriály" právě "Epizody")
2) Další úpravy již probíhají přímo v SCC: Nastavení->Streamy->Automatický výběr streamu pro přehrávání ANO, dále Nastavení->Pokročilé->Pokud má nejvyšší váhu více streamů, zvolit první z nich ANO
3) Aktivace/deaktivace pluginu Up Next. To u je na každém z vás. Já ho nechal z výše uváděných "výhod" vypnutý (Nastavení Up Next->Expert->Vypnout plugin Up Next ANO)

A to je vlastně všechno, jak jednoduché! 3 Otestoval jsem to na seriálech Sedm schodů k moci, Lví hlídka, ale třeba i na Výměně manželek, vždy to funguje, jak má. Asi se dá pohrát v nastavení SCC s tím, jaká kvalita bude při automatickém spuštění preferována, ale já prozatím nechám defaultně nastaveno video 1080p a zvuk 2.0).

Když sem hodíte info, jestli tato kombinace funguje i na jiných zařízeních/systémech, tak budu rád 4
 
Citovat
#11
@chytry-televizor Tak, nastavení přehrávání dalšího dílu přímo v Kodi přehrávači možné je, ale to jsme snad neřešili. Ale pokud ti ti vyhovuje, tedy to, že se ti spustí následující díl vždy, tak to pro tebe řešení je. Pak je otázka, zda není lepší používat to Přehrát odtud. Ono každé řešení z těch možných má své výhody i nevýhody.
 
Citovat
#12
@chytry-televizor: Musím tě ujistit, že i tyto volby a kombinace jsem vyzkoušel a před třemi/čtyřmi dny automatika prostě nefungovala a od včerejška mi funguje.
Tebou popsanou metodou nastavenou v Playeru pro Seriál (jde zároveň víc voleb, já zkoušel Seriál, Epizody), tak metodou UpNext.
Pokud se nastaví obě metody, má přednost ta v Kodi a UpNext nabídky nedává (zk. Rpi4/LE).
Samozřejmě je nutné mít povoleny ty dvě klíčové volby v SCC.

Nechápu, kdy a v čem došlo ke změně - ale určitě v tom nemáme prsty my, uživatelé.
Vyzkoušeno pro LibreElec/Kodi 20.3 a pro Android TV 12 Mi 4K Kodi 20.3, české rozhraní.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#13
Zajímavé, díky za postřehy. Každopádně tato naše několikadenní debata vedla k touženému cíli, ať v tom má prsty kdokoliv, jsem za to moc rád 15
A to, že se k tomu lze nyní propracovat několika způsoby, tak to je třešnička na dortu.
Díky pánové, opatrujte se.
 
Citovat
#14
@meda Je to zvláštní, ale mně funkce Přehrát odtud funguje i fungovala vždy. A nastavení navazujícího přehrávání v Přehrávači používá řada známých, kterým jsem Kodi instaloval, a také bez jakýchkoliv problémů.

Přemýšlím, kde by mohl být to "jádro pudla" a zatím mě napadá právě vliv doplňku Up Next. Chvíli (je to už pár let) jsem si s ním hrál (stejně jako z dalšími podobnými), ale měl jsem nijak prokázané podezření, že nějak do funkce Kodi zasahuje více, než je zdrávo a asi nebude úplně 100% v pořádku. Je to addon typu service a s tím, když jsou nějaké problémy, je to vždycky složitější. A tady je navíc to, že Up Next si v rámci své činnosti vytváří vlastní frontu (playlist) tu pak předhazuje přehrávači. A pokud je tady nějaká chyba, může to celé přehrávání v Kodi dost ovlivnit. I proto jsem ho přestal používat a od té doby případná navazující přehrávaní řeším pouze přes Kodi funkce. A pokud si na to po update SCC vzpomenu, tak ho vždycky zakazuji. Tedy nejen, že ho mám vypnutý v jeho nastavení, ale zakážu ho v Kodi (musím pro to editovat addon.xml SCC, protože je tam uvedený jako závislost) a mám pak 100% jistotu, že Kodi nijak ovlivňovat nemůže.

Píšeš, že to začalo fungovat, protože se něco změnilo, ale já v historii update žádnou změnu v posledním období nevidím. U mne to tedy spíše podporuje podezření, že ten Up Next nebude úplně "košér".

Mimochodem, to, že je Up Next uvedený v Kodi jako závislost a instaluje se tedy bez ohledu na to, zda ho uživatel bude využívat či nikoliv, nepovažuji za úplně správný postup. Já bych to řešil jinak. Ale to je spíše věc názoru, a je mi jasné, že na tohle autoři SCC (jak je znám 3) slyšet nebudou.
 
Citovat
#15
@JiRo: Ano, také jsem zjišťoval, kdy byly update a nenašel jsem mimo SCC 28.1.2024 - tedy u mne na Mi 4K, na RPi4 možná o dny dříve.
Jsem tím zmatený, navíc tím jak píšeš, že tobě a řadě známých to stále fungovalo, pokud to tedy vědomě využívali.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)