• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STB Box SledovaniTV
#1
Ahoj, mám tady ten jejich starší box . Lze do něj dostat Coreelec ?? Vubec nikde jsem nenasel co v tom je vubec na HW..
[Obrázek: settopbox-sledovanitv-97073012.jpeg]

CoreElec aktualní a dtb.img použit viz příloha


Přiložené soubory
.zip   dtb.zip (Velikost: 10,53 KB / Stažení: 21)
 
Citovat
#2
@Konycz: Komu má tvoje nulová informace pomoci? Žádný konkrétní údaj, typ, model, verze, postup, HW ani SW. Fotka na nic. Jestli navazuješ na jiný příspěvek, dej odkaz.
 
Citovat
#3
opraveno
 
Citovat
#4
@Konycz: Musím se přiznat, že jsem z tvého postu nepochopil, jestli jsi to rozhýbal. Pokud ano, pak to chce uvést zjištěné informace o HW, původní název img souboru, název souborů pro DO a displej pro ostatní zájemce. Pokud ne a nepomůže ti s identifikací střev google, pak jedině otevřít.
X96max plus 4/32 + CE 21 RC2 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#5
HW: 905W
RAM : 1 GB
Flash : 8 GB
NET : 100 Mbit + Wifi
Coreelec : offic + dtb.img viz prvni prispevek
Ovladac (kodoval jsem si jen nejzakladnejsi tlacitka co potrebuji):
Kód:
# table X96, type: nec
0x100 KEY_POWER
0x000 KEY_SUBTITLE      # KD
0x000 KEY_PREVIOUS
0x000 KEY_PLAYPAUSE
0x000 KEY_STOP
0x000 KEY_NEXT
0x000 KEY_CONFIG
0x000 KEY_INFO  # Green/APP KEY_I (toggle info)
0x10b KEY_VOLUMEDOWN
0x148 KEY_VOLUMEUP
0x000 KEY_HOME
0x119 KEY_BACK
0x000 KEY_MENU
0x000 KEY_CONTEXT_MENU
0x159 KEY_UP
0x154 KEY_LEFT
0x115 KEY_RIGHT
0x151 KEY_DOWN
0x155 KEY_OK
 
Citovat
#6
Zdravím.
Nedávno se mě dostal do ruk tento android box od sledováníTv a zkoušel jsem systémem - " pokus, omyl, náhoda"
rozchodit coreelec a SCC a nakonec se povedlo, nejhorší bylo zprovoznit DO.

Tak sem zkusím napsat nějakej návod, třeba se někomu bude hodit. (a hlavě když to budu potřebovat já, tak si na to nevzpomenu, tak to najdu zde)

Systém Coreelec jsem použil " CoreELEC-Amlogic-ng.arm-20.0-Nexus-Generic" ke stažení ze stránek výrobce :
https://coreelec.org/

1. nainstaloval jsem  Coreelec na kartu microSD (já použil rufus pod windows, nebo balena etcher v linuxu)
2. použíl jsem soubor " gxl_p281_1g.dtb " ze složky "device_trees" která se vytvořila na microSD kartě
- lze použít i soubor "gxl_p212_1g.dtb" ale s tím p281 mi to jede dobře
- soubor jsem ze složky "device_trees" nakopíroval přímo do kořenové složky micfroSD karty a přejmenoval ho na   -      " dtb.img "   - všechny soubory jsem uploudnul sem ( včetně už přejmenovaného souboru gxl_p281_1g.dtb na dtb.img)

- adresa zde :  https://drive.google.com/file/d/130wsAMX6iTUpRD6Xhip2Mxb7ClR1JIdR/view?usp=share_link

3. instlace coreelec na tv box od sledovanitv
 - odpojit od zdroje napájení ( síť a hdmi jsem nechal zapojenou)
 - zamáčdnout reset (zespodu krabičky je dírka,tak třeba jehlou )
 - držet zamáčknutý reset a při tom zapojit napájení ( zhruba až naskočí logo TV, tak reset pustit) nainstaluje se CE
 - po instalaci coreelec si běžně nastavit češtinu atd... a nainstalovat SCC (návody na instalaci coreelec a SCC najdete v jiných vláknech, nebo na jiných fórech, proto se o tomto zde více rozepisovat nebudu)
4. poslední krok je zprovoznění dálkového ovladače a k tomu slouží soubor "remote.conf" ten se ale musí nakopírovat po síti z pc do antroid tv boxu. (mě to bez problému našlo Coreelec napojený v síti jak ve windowsu,tak v linuxu)
- takže otevřeme v prohlížeči síť a v ní připojený COREELEC, dále složku s názvem " Configfiles " a do ní nakopírujeme soubor " remote.conf " .

A to je vše, možná bude potřeba restartovat box ale asi to není ani potřeba.

Jo a samozřejmě je dobré při instalaci mít napojenou aspoň myš, než zprovozníme DO.

Tady s touto konfigurací je to zatím nejlépe fungující box s tímto hardwarem (což je 1Gb ram 4core CPU) jaký jsem zatim používal a to je už třetí box se stejným nebo shodným hardwarem co mám.

Akorát stejně jak u druhého boxu R1 který jsem používal s coreelec 19.5 mě dost často spadlo listování ve stream cinema community do hlavního menu CE, asi jsem to z velké časti vyřešil nastavením " vypnout zobrazit fanart médií jako pozadí"  ( to je v nastavení - rozhraní - Vzhled - Konfigurovat vzhled - a zrušit odtržítko u Zobrazit fanart médií jako pozadí ) po tomto mě to spadlo po dlouhé době jen jednou, ale může to být jen náhoda.

Jo a nějaký 4K videa mají špatné barvy, to ale neřeším většinou pouštím FHD i když box v nastaveném rozlišení 4K jede suprově a zvládá přehrávat vše.

Takže hodně zdaru
 
Citovat
#7
@alficomp: Díky za návod. Postup jako takový je úplně standardní u všech podobných boxů. Ale důležitou informací jsou použité dtb soubory, použitý remote.conf  a umístění resetovacího spínače.

Špendlík ani jehlu nedoporučuju, protože jednou to stlačení ostrým hrotem bude to poslední. Obecně nic kovového a ostrého. Lepší je otupit párátko odkousnutím špičky.
X96max plus 4/32 + CE 21 RC2 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#8
(01.3.2023, 21:48)jkmh Napsal(a): @alficomp: Díky za návod. Postup jako takový je úplně standardní u všech podobných boxů. Ale důležitou informací jsou použité dtb soubory, použitý remote.conf  a umístění resetovacího spínače.

Špendlík ani jehlu nedoporučuju, protože jednou to stlačení ostrým hrotem bude to poslední. Obecně nic kovového a ostrého. Lepší je otupit párátko odkousnutím špičky.
Díky za koment. No s tou jehlou jsem si říkal, jestli tam mám psat, nebo ne, taky mě napadlo, že to nebude na ten plíšek tlačítka to pravé, ale v tu chvíli mě nenapadlo co by měl každý doma a mohl to použít. Já jsem na to používal malinký šroubováček. Na jiné boxy, které mají tlačítko za audio konektorem používám špejli, tam je více místa.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)