• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aeon MQ 9 (Matrix)
#1
Photo 
Možná nadešel po letech čas změny skinu, jako první kandidát mne napadl Aeon MQ 9.
Uvidíme jak bude vyhovovat mým potřebám až dospěje do finální verze.

►►Aeon MQ 9◄◄
►►Aeon MQ 9 Brazil forum◄◄





Pár obrázků a video z vývoje, vlastní screeny dodám až po uveřejnění veřejné verze ... zatím nemám otestováno.
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#2
Tak jako ochutnávku a jakousi "cestu poznání" jsem si nainstaloval Matrixovou MQ 8. Na první pohled graficky velmi pěkně zpracovaný skin, má oblíbená černobílá je zde defaultní barva (z několika dalších včetně tematických). Spousta "fičurinek", spousta nastavení, spousta zvykání, spousta tápání a spousta práce  1  Aktuálně se "peklím" s widgety a přizpůsobení si skinu k obrazu mému, je to jen o zvyku - na vše se nechá přijít (doufám).... takto se člověk učí  4 Dám sem později z osmičky nějaké obrázky ...

[Obrázek: F5GM0y5.png]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
Test MQ 8, jen se učím co kam patří - vše posléze půjde přeinstalovat na čisto v MQ 9 (pokud se mi skin osvědčí)

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#4
Jak vidno z ukázek bude MQ 9 designově excelovat, důraz na čistou plochu bez widgetů - vše obsaženo v podmenu (MQ 8 taktéž, na což si asi budu muset zvyknout), přehledné ovládací panely (nastavení filtrů atd.) takřka na každém "rohu". Doladění každého detailu stejně jako u osmičky. Ta černá v nastavovacích menu tomu opravdu sluší.
Nejhorší na tom všem je, že skin s těmi všemi hejblaty a možnostmi člověka doslova láká pořád si hrát s nastavováním, laděním, tuněním a na to k čemu je to celé určeno, pak lehko zapomenete  1 Každopádně za ten výsledný WOW efekt to opravdu stojí  4

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
no nevim, dle meho ne vse novejsi je lepsi,  skin je potreba nastavit za 5 minut ne se s tim drbat porad :-) a co bezi na pozadi zpomaluje
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#6
@matchboxx: Netvrdím, že vše novější je lepší a také netvrdím, že skin MQx je pro každého ... Opět po čase jsem dostal chuť si hrát a experimentovat, objevené MQ-éčko je po dlouhé době něco co mne zaujalo a je mi schopné poskytnout možnost "vyřádit se" ..  4
Ale máš pravdu, tento skin nenastavíš za 5 minut 1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#7
Ja MQ pouzivam uz delsi dobu. Je videt hodne prace co je na tom odvedeno. Jak primo od Marcuse, tak i od Latta ktery je upravuje na starsi verze.
 
Citovat
#8
Na skinu je vidět, že se vývoj někam ubírá a nespí ... Neříkám, že je špatné mít trvalý a ničím neměnný design s minimem zásahů, prostě skin upravovaný jen v rámci hesla "funguj". Na boxech pro známé či strojích provozovaných "užitkově" v rámci domácnosti jako vedlejší zdroj TV-videa (kuchyně, ložnice, pokoje) je rychlá instalace a úprava systému Kodi k nezaplacení. Ale .... v oné domácnosti se jistě nachází i nějaký ten oblíbený, vymazlený boxík který dostává více pozornosti než ty ostatní, ten s kterým si pohrajeme o chlup více. Boxík na kterém návštěvě ukážeme to pravé video-WOW s přidaným informačním bonusem o filmech, hercích, trailerech, rozpočtech, zabaleným do perfektní grafické "krabice" 1  Zpravidla tím "středobodem" kultury bývá obývák kde máme umístněné prvky výkonných audio sestav, projektory a obří "placky" které podtrhují onu výjimečnost zařízení, proč si tedy nevyhrát i s kabátem systému který na správně velké obrazovce/plátně dodá "produkci" video-audio stravy ten správný punc ? 4
Jak ale píši výše, toto hraní s Kodi není pro každého, není na to čas (což dobře znám), není vůle se něco nového naučit, není žádný vztah k experimentování tohoto druhu, není jiná spousta toho proč prostě "NE" a spokojit se tak i se základním nastavením prostředí ... proč ne, nikomu to neberu  6
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#9
Zakoupen přístup k neveřejné MQ9, testuji a později dám report, líbí se mi to moc  4

[Obrázek: uJWuVI2.png]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#10
Po posledním update dostal skin několik témat:

BLACK (AEON MQ 8 THEME)
[Obrázek: Jk4FUdDl.jpg]

PUMPKIN (AEON MQ 7 THEME)
[Obrázek: vGxnbvzl.jpg]

DIGITAL ART
[Obrázek: B13cF1Kl.jpg]

FUTURE
[Obrázek: dbsn6Bal.jpg]

COLD COLORS
[Obrázek: fYrRFYEl.jpg]
 


Já to mám jinak, přesedlal jsem na téma "gaučové" v odpočinkových barvách, už jsem zpohodlněl a záliba v černé/bílé mne na chvilku opustila  1

Pár náhledů z domácího gauče  1

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#11
Koukám, že jsi se do toho testování ponořil  6  Už je ke stažení Aeon MQ9, nebo zatím jen placený přístup. A jak probíhá testování, slíbil jsi nějaké INFO. Díky
 
Citovat
#12
Jj, testuji za provozu, již jsem si na pohyb v MQ9 prostředí zvykl a to docela dost  4  Zatím je k Aeonu 9 bohužel stále placený přístup a existuje jen v beta verzi, tedy bez možnosti stažení free. Kupodivu nemám skinu prakticky co vytknout, vše jede jako po másle, měl jsem trošku problém s kombinací dvou addons, ale i to se vyřešilo ... Docela nuda, s ničím se "neprat"  1  Čekám vždy netrpělivě na update co přinese nového ... prostě piánko, skoro jako u bezproblémového AN5S  1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#13
Tak teď jsi mě navnadil. Aeon MQ jsem používal snad od verze 6 postupně až do 8. Ta brutální možnost přizpůsobení všeho byla pro mě nesmírně cenná. Po instalaci CoreELEC Matrix mám smolíka a 8-ička se mi na to nepodařila kloudně naroubovat, tak jedu zatím v základu.
Ale o zaplacení přístupu k betě 9-ky jsem už párkrát uvažoval, jen to vždy skončilo na ..a však je to jen skin - počkám 3
Jak to tak vypadá, tak se přidám do platících, protože to asi nevydržím 1
 
Citovat
#14
@Maska: Tak s tím zaplacením přístupu jsem na tom byl podobně, dost dlouho jsem to vydržel s podobným sebe-přesvědčováním a vyčkáváním. Nejde vůbec o těch pár korun, ale považoval jsem VIP za zbytečné vzhledem k tomu, že MQ8 mi jela uspokojivě. Co jsem však nezvládl byla zvědavost a ta to rozštípla  1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#15
Tak jsem to taky nevydržel :) Skin je to stále super, jen ho zatím naostro používat nebudu.

Co mi nefunguje (nebo nevím, kde opravit):
* EPG - šedý font je šedém pozadí .. nejde tam kloudně nic přečíst a nevím, odkud bere nastavení barvy.
* Addon YouTube - nezobrazuje náhledy výsledků vyhledávání (děti zatím vybírají podle obrázků, tak jsou v pasti :) )

Jsou to drobnosti, ale zatím mě to vrátilo k výchozímu vzhledu na který jsem si od přechodu na Matrix docela zvykl.
 
Citovat
#16
@Maska: Však napiš report autorovi na jejich stránkách, stran podpory jsou docela pružní  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#17
Ahoj Rossi tiež si ma navnadil. Zatial len free MQ8.Je fakt parádny,ale nejdú mi,alebo skôr neviem pridať widgety zo Sc na plochu.Nevedel by si ma prosím nakopnut ako na to.
Odroid N2/CoreElec 9.2.1/Kodi Leia 18.6/AV Denon
 
Citovat
#18
@francuz: Rád poradím, ale nechceš si to raději rozmyslet ? Widgety na ploše dost zdržují celý systém, v Leia to bylo bez problémů, ale v Matrixu SCC a SC dělají na ploše docela neplechu. Návod přesto udělám ... bude však z MQ9, osmičku již nemám ...
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#19
Rossi ďakujem dám si poradiť,fakt sa mi to páči aj bez tých widgetov je to také čisté.Ak budeš mať čas ten návod by bol super,je to niečo úplne iné ako Silvo nejak sa z toho neviem vysomarit
Odroid N2/CoreElec 9.2.1/Kodi Leia 18.6/AV Denon
 
Citovat
#20
Návod je z MQ9, je to v něm jiné - nevím zda to vůbec pro orientaci v MQ8 nějak pomůže. Každopádně všude (v obou verzích) se vždy ve spojení s informacemi pocházejícími z video doplňků, pracuje s "Video Uzly" - na tom se staví. Tak ono je to veskrze u všech "editovatelných" skinů stejné, nedávno jsem si hrál s Estuary Mod V2 Matrix (Kodinerds) a systém "provázanosti" s doplňkem je stejný. Mimochodem EMV2 Matrix se docela slušně rozvinul ve funkční a informacemi nabitý skin .... 

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)