• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi - mi projektor - wifi
#1
Ahoj, mam Xiaomi smart projektor, na ňom Kodi 19.1 matrix , do teraz to bol zážitok no po cca 3 mesiacoch ma po spustení filmu cez scc vyhodí že nemám pripojenie na net. Išlo to na 5g aj 2,4g wifi, signál v oboch prípadoch skvelý,  skúsil som nastaviť aj pevnú ip  , no nepomohlo to. Pýtam sa to zámerne tu nakoľko, ten problém mam až po spustení kodi, mám aj magiogo apku a tá ide v poho. Nestretol sa s tým už niekto na takýchto android búdkach? Dik
 
Citovat
#2
Blokace serveru Webshare od providera internetu?
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
Hm, tak skúsil som to na tablete a rpi4 a tam to nevypadáva, tak teraz neviem.... a snáď by to bol potom aj globálny problém ... 19
 
Citovat
#4
Android TV 9 v Xiaomi Mi Smart Compact Projector?
Máš na něm poslední verzi SCC?
Nemám Android TV ale někdo se snad najde.

EDIT: Napadá mne, nemáš zaplněné úložiště náhledovými obrázky k filmům? Na údržbu je doplněk "teď nevím název".

Řešení problémů pomáhá přiložení logu souboru (protokol o běhu Kodi) https://cs.m.wikibooks.org/wiki/Kodi_pra...%A9m%C5%AF
Vytvoření souboru LOG pomocí doplňku https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-ako-ziskat-log-subor
Hodí se znát adresáře Kodi http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-adresa...-kodi-uvod
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#5
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-obraz...nails-spol

Doplňky pro nastavování cache a promazání thumbnails
Ares Wizard (Kodi 18?) a Indigo (Kodi ???)
Nemám funkce ověřené.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#6
Meda dikes za rady a odkazy, takže áno scc mám aktualizovanú , problém je  v tom, že už ma neodpája z netu len pri scc ale aj po zapnutí kodi. Chvíľu ide a potom stále vypadáva internet,
v system info - sieť - Spojenie - pripojený
  system info - sieť - MAC adresa - zaneprázdnený
  system info - sieť - Internet - zaneprázdnený
tiež mám dojem záleži na akej wifi sieti ide či 5g alebo 2,4g . Na tej 5g to padá veľmi často pri tej 2,4 sa mi zdá aj trochu menej lenže tá zas dosť nestíhala .

Skúšal som aj ten doplnok Openwizard - mazať cache,thumbnails, artwork.....
Riešením ako takým bolo jedine zmeniť cache (buffer)  siete, v tom spomínanom doplnku bola taká možnosť zmeniť ho , sú tam nejaké quick nastavenia a áno pomohlo to čiastočne-  film síce načíta s obrovským predstihom (to asi tiež bude záležať na kadencii výpadku netu )no len potom seká obraz , chce to trochu polaborovať 8 1    zrejme 36
Stále si ale myslím, že takéto riešenie není ono, nerozumiem prečo stále padá ten internet .
 
prikladám aj nejaký ten error LOG http://paste.ubuntu.com/p/S7pTDyf2Hr/  - dúfam je tam niečo by mi pomohlo vyriešiť tento problém

ešte raz dík moc
 
Citovat
#7
@sevpet: Jak jsem psal, bylo by přínosné, kdyby se tím zabýval majitel Android TV.

Nicméně - v logu je vidět ERROR na řádkách s pokusy obdržet něco ze sítě.
SCC má potíže při ověřovacím dialogu se serverem.

Ale hlavně je ERROR na řádku 1090 ....Sony ...wireless...
Když v logu dám hledat slovo wireless, najde mi to několik možná zařízení.
Protože se v Android TV nevyznám, nevím s jakými funguje, nicméně se mi zdá, že jsou k wireless spárovaná další zařízení. Ovladač, xbox? Nevím. Je potřeba při zkoušení odpojit zbytečnosti.

Opakuji - snad se na to podívá jiný majitel Android TV.

EDIT: K tomu system info - sieť - MAC adresa - zaneprázdnený
...to je dost špatně!
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#8
@meda v System Info Kodi stav "Zaneprázdněný" je úplně normální situace. Signalizuje to spíše chybu právě jen v tom, jak Kodi ty infromace ze systému získává, než že by to byla chyba sama o sobě. Čas od času se to objevuje, já to mám na mém Kodi 19.1 pod W10 velmi často a přesto mi Kodi a všechny jeho funkce běží na 100 %. Chce tomu nechat čas a ono se to spraví (ale pak zase ukáže někdy jindy). BTW Když jsem začal psát tento příspěvek, měl jsem "Zaneprázdněno" u "Adresa MAC" i "Internet", a teď už je to zase v pořádku.

K těm problémům, co indikuje @sevpet. Já bych spíše zkusil změnit DNS servery, případně vypnout IPV6, pokud je zapnuté a nepoužívá se. Co zkusit DNS Google 8.8.8.8, 8.8.4.4?

@sevpet Tu video cache na disku máš úmyslně? Nevím, jak velký máš disk a jak je fyzicky realizovaný, ale může to způsobovat jednak jeho zaplnění (uloží se tam postupně celý přehrávaný soubor až do zaplnění kapacity disku a při nějakých nestandardních ukončených přehrávání ho Kodi nemusí smazat) a pak samozřejmě také jeho opotřebení, což může být v případě, že je tím diskem obyčejná karta, docela devastující. Tak doufám, že víš co děláš...
 
Citovat
#9
@JiRo: Stav zaneprázdněný nemám u MAC nikdy. Moje představa je, že si Kodi tento údaj přečte ze systému na počátku a nemělo by mít důvod se k údaji nedostat.
Nu - zřejmě si to představuji špatně.

Pokud ale v LOGu čtu ty hlášky u WIRELESS, může to být pro Kodi zmatek.
U Sony je napsáno JOYSTICK, asi jsem se spletl, když jsem to považoval za WIFI adapter u Android TV.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#10
m8's dikes  za postrehy , no zvláštne mi príde to že tri mesiace idem bez problémov, fakt je že aktualizácie mám nastavené na automat, takže neviem či sa niečo aktualizovalo alebo menilo, nijako som to nepostrehol a zrazu toto . Každopádne @JiRo: tú dns ešte skúsim nastaviť - v tom nejak vidím nádej, IPv6 nepoužívam, no a video cache na disku ?? 9  neviem čo to je, ale ak je to nejaká blbosť rád by som to vypol no fakt neviem ako som to zapol  12  (kodi je pre mňa zatiaľ vznik vesmíru 36 41  ) tak ťa prosím ak vieš ako to zrušiť ..... 
@meda: ten ovládač , nerozumiem tomu celkom, je to bluetooth ovládač (taký ten rozprávací 5 )no kodi ho berie ako  joystick, a zatiaľ som sa nedopracoval k tomu ho zmeniť no pokúsim sa aj o to a snáď to pomôže . 
 Ešte raz  Klaním se Klaním se Klaním se
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)