• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kabelova televize v kodi
#1
Question 
Dobrý den,
Chtel bych se zeptat jestli existuje nějaký způsob jak jak pustit pres kodi na android tv televizní vysílání ktere tam mam kabelem. Vím ze si to muzu pustit v samotné televizi ale radši bych to pouštěl pres kodi diky fukcím které televize nemá. Už se s tim trapim nekolik tydnu a nenasel sem sám nějaký zpusob.
Dekuji za rady.
 
Citovat
#2
Jaké funkce navíc ti nabídne kabelovka v Kodi oproti TV?
Technicky to asi nevyřešíš-hlavně nemáš kde dekódovat přístupovou kartu....
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#3
Zaznam obrazu, PiP ktere moje televize podporuje ale nenabízí. Doufam ze to nejak de a snad bude i nejaky dekoder na vstup televize
 
Citovat
#4
Kup si set-top-box s DVB-C tunerem a vyřešeno.
Další modul s kartou máš?
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#5
@Mates31cz: Řekl bych, že "moje televize" bude umět PIP mezi obvodem TV a mezi vstupy HDMI. Tuner a aplikace ber jako jeden obvod. ....á ...to škrtnuté jsem teď na Samsungu vyzkoušel a jako to jde, jen se to chová jako škrabat se levou patou na levém nártu.
 
Citovat
#6
PiP TV podporuje ale nenabízí?
A pouštíš do TV ten "druhý" signál do HDMI vstupu???
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#7
Ok s tim PiP sem asi spatne pochopil jak to ma fungovat
 
Citovat
#8
@Mates31cz: Ona funkce PIP/PAP dříve opravdu znamenala zobrazení 2 TV programů současně, a to už v dobách analogu a CRT přijímačů. Je k tomu potřeba mít v TV 2 tunery (a taky dva CAM), což má dnes málokterá TV. Teoreticky by to asi s jedním tunerem šlo u 2 programů ze stejného MUXu, jenže jeden z nich by musel být nekódovaný (chybí druhý CAM). Takže dnes, pokud má TV uvedenou fci PIP/PAP, je vždy jeden obraz z HDMI vstupu.
Nahrávat program se snad na každé TV dnes dá, ne?
Podle mě se aplikace KODI nemá jak k té kabelovce (respektive k výstupu z TV tuneru) dostat.
SONY KDL-48W705C + X96MAX 4/64 - ANDROID 9, KODI 20
SONY KD-55XG8096 - ANDROID 8, KODI 18.9
RPi3B, RPiZERO (v šuplíku :-)
UPC 300/20, vše připojeno kabelem
 
Citovat
#9
Ok dekuji za rady vzada to ze to reseni nema v ramci KODI
 
Citovat
#10
@Mates31cz Jediné, co by snad šlo zrealizovat, ale bylo by to hodně divoké a muselo by se současně splnit více podmínek, by bylo použít Tvheadend a kabelový STB s dekódovacím modulem a s funkcí SAT>IP serveru nebo jiný analogiocký HW (kartu do PC). S tím STB si nejsme jistý, zda se takový dá opatřit, při zběžném projetí parametrů pár nabízených STB jsem nic takového nenašel, což ale neznamená, že neexistují. Karty pro DVB-C s CI moduly existují, např. TBS6590, ale musí se samozřejmě počítat s vyšší cenou (cca 7 000 za uvedenou kartu, v dual provedení). Pro Tvheadend je ale potřeba odpovídající HW. Pokud tedy máš Kodi v Android TV, budeš potřebovat další HW na kterém Tvheadend poběží. V případě, pokud bys chtěl použít uvedenou kartu, potřebuješ navíš HW architekturu klasického PC s PCIe slotem. Jak už jsem napsal, je to hodně divoké a pokud takovéto řešení člověk nepoužívá i z jiných důvodů (například velká rodina, kde chceš současně přijímat/nahrávat více kanálů z placených služeb, které to běžně neumožňují), tak se moc nevyplatí.

Jinak Kodi standardně PIP nemá. Myslím, že se o tom kdysi uvažovalo, protože konkurenční MP2 ho už má, ale momentálně to asi na pořadu dne není. Existuje však addon, který jistou formu PIP umožňuje i v Kodi. Za specifických podmínek a s jistým omezením. V PIP lze zobrazovat pouze vybraný kanál z Tvheadend, přehrávání probíhá s nízkým FPS. Prakticky je to spíše pouze řada rychle se měnících statických obrázků. Ale pro přehled o tom, co se na tom kanálu děje, je to dostačující. Já to, po počátečním hraní si a testování, docela využívám. Nejčastěji při sledování sportovních přenosů, kdy se na jeden kanál (případně jakékoliv jiné video) dívám ve full screen a další kanál mi běží v PIP a hlídám si na něm třeba až poběží/pojede můj favorit nebo až skončí přestávka v poločase/třetině/čtvrtině zápasu. Info o tom najdeš v PIP - obraz v obraze - doplněk.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)