• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ugoos AM6B Plus
#1
Hodně zajímavý box, zvláště pro použití tam, kde je třeba, kromě výkonné GPU, mít i dostatek výkonu CPU a rychlou paměť.
   
Pro běžné potřeby většiny běžných uživatelů ("chci si pustit film z SCC") asi není tak nezbytný, ale pro specifická použití tomu, kdo ocení jeho CPU S922XJ a DDR4 paměť, ano. Někdo může ocenit i kovové provedení, 2 USB porty vzadu, či velmi kvalitní a výkonné antény wifi, které ale naopak někomu mohou připadat jako zbytečné a vizuálně či prostorově obtěžující. Například při umístění pod TV.
   
Informace výrobce týkající se jeho zatím poslední verze AM6B Plus 2021.

Co se týče ceny, v současné době překračuje 4 KCZK. O kolik, to záleží na tom, kde si AM6B chcete koupit.
Dostupnost v současné době bezproblémová na většině tradičních eshopů, často i ze skladů v Evropě i CZ.
Obecně jsou produkty Ugoos hodnoceny jako velmi dobré až vynikající, o "fake verzích" jsme zatím nikde neslyšel ani nečetl.
Provedební AM6, podle recenzí i obrázků, vypadá (jako je ostatně u Ugoos standardem) velmi kvalitně. Zejména oceňují provedení chladiče a jeho uchycení. Tady výrobce nenechal nic náhodě.
Co se týče CoreELEC, nejsou mi v současné době známy žádné zásadní problémy.

Osobne mám, a jenom ty nejlepší, zkušenosti s jinými výrobky od Ugoos, AM6 zvažuji s ohledem na specifické potřeby a použití, kdy kromě Kodi, TVheadend a Webgrab++ v CoreELEC bude jeho náplní zvládat i další úlohy, ve kterých si dnes tak rozšířené variace na S905 nevedou úplně dobře (teplota, občasné záseky Kodi při velkém zatížení CPU jinými aplikacemi).

Boxů s S922 je více, sám jeden používám (Beelink GT King) každodenně a jsem s ním 100% spokojený i když nemá RTC, které ale já osobně nepotřebuji. Na AM6 v této chvíli tedy cílím hlavně kvůli  tomu, že koncový uživatel, pro kterého je box určený, ho naopak potřebovat bude.

Rozhoduji se tedy o nákupu hlavně kvůli RTC. Proto mě zajímá, zda má někdo praktické zkušenost s tímto HW a může potvrdit, že na CoreELEC je možné ty funkce, které vyžadují přítomnost RTC, běžně používat. Konkrétně mi samozřejmě jde o funkce probuzení/zapnutí v nastaveném čase. Jistě, mohl bych zakoupit a otestovat, ale těch 4 KCZK je přeci jen už dost na to, aby to skončilo v šuplíku a nebo jsem se musel zabýval jeho prodejem v případě, že ho nevyužiji. Tak snad mi, než to nakonec stejně udělám a budu pak případně přemýšlet "kam s ním?", někdo s tím, jak to s funkcemi spojenými s používáním RTC u tohoto boxu je, poradí.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)