• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LibreELEC 11 Nexus - progress platforem
#1
Byla vydána první beta verze LibreELEC 11.
Přináší Kodi (Nexus) v20.0.
 
Citovat
#2
Po vydání LibreElec 11 Beta 1 (10.95.0)
jsem udělal první pokus o čistou instalaci na RPi 4B (2GB a 8GB) s USB3 fleškou SanDisk 16GB (boot z USB).

0. ÚSPĚCH vyžaduje konfigurací viz poslední EDIT
1. Jak běhá čistá neupravená instalace.
2. Jaké konfigurace jsou doporučené.
3. Úspěšné instalace doplňků.
4. Neúspěšné instalace doplňků.
--- Dodatek: Instalace scriptu do LE pro RPi 4 v krabičce Argon ONE.

- 1. IMG soubor jsem získal z webu LE. Vytvořenou flešku bez další úpravy bootoval na RPi4.
(RPi4 mám všechny nastavené na první boot z USB.)
Úspěch je na displeji monitoru fullHD a Samsung TV fullHD.
90 Samsung TV 4K nezobrazuje. Proběhne první výpis LE (TV na moment ukáže 4K info 3840x2160 30Hz),
pro grafické rozhraní pak nedetekuje zapnuté zařízení.

- 2. Pro fungování na displeji 4K z RPi jsou doporučené konfigurace popsané na webu LE, případně wiki LE.
Na smart TV Samsung 4K mi nepomohly, ani úpravy podle config.txt verze Kodi 19, ani další parametry config.txt.
TV Samsung nemá v menu volbu pro HDMI UltraDeep Color, jen "Rozšíření vstupního signálu HDMI".
-> Je potřeba přidat parametr...

- 3. Úspěšně instalované doplňky: Keymap Editor, Kodi Logfile Uploader, Raspberry Pi Tools, System Tools, ČRo, Poslouchej Radia, Radio, iPrima, iVysílání, Mall.TV, Mazačka, RTVS.sk, SCC, YouTube, Letáky.

- 4. Ze zamýšlených instalací doplňků nebyly žádné nefunkční.



--- Dodatek: Všechny RPi 4 používám v krabičkách Argon ONE.
Postup instalace scriptu řízení ventilátoru a vypínání do LibreElec/Kodi;
buď tlačítkem, ovládáním Core nebo od CEC:
Doplněk ArgonForty (Argon Remote nevlastním) z https://download.argon40.com/argonremote.zip
::
Pro systém LibreElec je potřeba získat script argonone-setup-libreelec.sh
z adresy https://download.argon40.com/argonone-se...breelec.sh
V systému LE instalovat doplňky programů Raspberry Pi Tools a System Tools.
::
-> Podrobný manuál instalací Argon SW doplněný obrázky. Souvisí i tento post o chlazení RPi4


POZNÁMKY:

EDIT: Opatřil jsem si kvalitní HDMI 8K kabel, abych měl jistotu. Ověřil jsem si, že moje TV Samsung zobrazuje 4K v rozlišení max 3840x2160 60Hz.

6 -> EDIT 2: ÚSPĚCH SE DOSTAVIL PODLE RAD POPSANÝCH NÍŽE.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
Ještě jeden nepříjemný poznatek s verzí LibreElec 10.95.0 (Beta 1) na RPi4.

Zapnutí a přepnutí live audiostreamu, například doplňky Radio, ČRo, Poslouchej rádia,
způsobuje lupnutí při spuštění stanice.

To jsem u starší verze LE10/Kodi19 nepozoroval.
- -
Tak totéž zjišťuji i u Kodi 20 na Android11, neni to pokaždé.
No - zřejmě pokud se na to sluch zaměří, už to slyší všude.
 
Citovat
#4
Byla vydána druhá beta verze LibreELEC 11.
 
Citovat
#5
Byla vydána finální verze LibreELEC 11.0 (Nexus).
 
Citovat
#6
Novou final otestuji znovu na TV Samsung Q80. Zopakuji pokusy - ale asi jsem je provedl minule s Beta2:
https://forum.libreelec.tv/thread/26724-...post177710
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#7
Díky radám na webu Libreelec jsem už celkem jednoduše spustil LE11/Kodi20 Nexus na Raspberry Pi 4B HDMI0 do 4K TV Samsung Q80.

Soubor cmdline.txt je potřeba doplnit o parametr vc4.force_hotplug=1
Soubor config.txt je potřeba doplnit o řádky
hdmi_enable_4kp60=1
force_turbo=1
core_freq_min=500


Poslední dva zajišťují výkon pro dekodování (můj problém neřešily) a vyzkouším je naopak změnit na snížení příkonu v idle.
Pokud se soubory na bootovacím mediu podaří doplnit (na Linux PC) před prvním spuštěním, nebude potřeba poprvé editovat přes PuttySSH, příkazovým řádkem a nano editorem:
https://forum.libreelec.tv/thread/26724-...post177754
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#8
Byla vydána finální verze LibreELEC 11.0.1 (Nexus 20.1).
 
Citovat
#9
10 u teto verze mi nějak nejde zprovoznit Lan pouze wifi RPi4. A nejspíš není ani čeština....
 
Citovat
#10
Zkouška LibreELEC 11.0.1 Kodi 20.1 na HW Raspberry Pi 2B.
*** Tento text byl původně v jiném tématu ale sem se hodí ***

Vzal jsem microSD Pretek 8GB, instaloval image LE11.0.1 pro RPi2 (revize: a01041).
Pro 4K Samsung TV je opět potřeba předem doplnit v cmdline.txt o parametr vc4.force_hotplug=1
Menu jsou pomalejší, není dobré být na počátku příliš rychlý a hned mačkat tlačítka [OK, Další] - dojde pak k vynechání konfigurací. Po volbě Čeština a ssh trvá dlouho, než se objeví rekce (i půl minuty), je potřeba dělat trpělivé pauzy.

Defaultní vzhled Estuary. Protokoly SMB1 až 3 v LE Config, namapovaný sdílený disk PC v Správci souborů.
V Media vypínám extrahováni a zbytečné náhledy. Nepoužívám library pro filmy ani scrapery.

Doplňky Keymap Editor, ČTv (widewine trvalo snad půl hodiny), Mall.tv, YouTube (api keys), ČRo, Poslouchej radia, Radio (Tristan Fischer). Všechny fungují, nepočítáme li chyby tvůrců doplňků a závislostí.

Vyzkoušeno:
YT: Nastaveno v live FullHD, dá se v Živě nalézt 30fps. Teď koukám na Live UK Beach Cam Devon.
ČT2 14.4. 12:30 Neznámý Madagaskar.
Mall.tv Živě Mazačka (to sice běží FHD ale snímané je 720 a kdoví jakým datovým tokem).

Přehravání ze sdíleného adresáře PC samba, soubory vmk:
FullHD AVC 7.54 Mbps. ENG, CZ. =Jede parádně, zvuk sedí.
4K AVC 20.45 Mbps. ENG. =V podstatě neběží.
Tytéž dva soubory z USB3 SSD disku - opět parádně jen první.
Nevyzkoušel jsem spojení NAS nebo UPnP.


Podtrženo a sečteno - jsem příjemně překvapený fungováním na RPi2.
Samozřejmě nevím, jestli nový LE není bez některého kodeku.

RPi2 nemá WiFi na desce.
USB Wifi dongl: Ovladače TP-Link nejsou v jádře obsažené, Tenda w302u funguje.
Na fóru doporučují jít cestou minirouteru TP-Link TL-WR802N (...podporuje provozní režimy směrovač, opakovač signálu, klient, AP a WISP) za asi 500Kč. Možná by tak fungoval i Netis N4 (2.4/5GHz Wi-Fi).

Nalezl jsem k N4 - BEZ ZÁRUKY:
Ve webovém rozhraní v hlavním menu Advanced >Wireless 2.4G >Wireless Setting -Radio mode, zvolit Client. Uložit, restartovat
.
Firmware je z roku.2019.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#11
Já mám doma 2 kusy RPI3.
Vzhledem k tomu, že RPI3 nemá plno podporu 4K videa, tak z mého pohledu nemá smysl na 11.0 přecházet.
Na SD videích bych nic nezískal.
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#12
Již delší dobou tápu nad tím, které vydání LibreElecu instalovat na Intel NUC D34010WYK. Když jsem tam měl klasický generic, občas se objevovalo nějaké to blikání, jako to popisují na stránkách LibreElec a když jsem to nahradil tím pro starší procesory, zase nefunguje aktualizace LibreElecu a jsou tam i nějaké další problémy, u kterých neumím identifikovat příčinu (např. když pozastavím přehrávání hudební skladby v albu a cca o minutu později to znovu pustím, buď se to vůbec nerozjede a spadne to do stavu, jako by hudba vůbec puštěná nebyla, nebo začne hrát až druhá nebo třetí skladba v pořadí a ne ta, na které jsem to pauznul). Prostě je to celé divné. Je možné, že se něco blbě nainstalovalo při reinstalaci LibreElecu generic na old generic?
 
Citovat
#13
2c/4t na 1.7GHz - není to na úrovni RPi3 a méně? "Blikání" spuštěného videa nebo i rozhraní?
Já tipuji na akceleraci, chybějící nebo nevyužívané HW kodeky. Určitě čistá instalace kvůli driverům.

Ale nemám tohle, mohu jen hádat. Na NUC11-J5040 mám LinuxMint a FHD Kodi YT Live běhá dobře.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#14
Výkonnostní úroveň toho NUC je asi jako RPi3. To blikání se objevuje při stopnutí videa, když se to vrací do menu a problikne "rozsypaný čaj" v rozhraní KODI (mám v KODI nastavenou automatickou změnu rozlišení podle videa). Nebo to dát raději na tvrdo bez automatické změny?
V tom popisu na stránkách LE právě psali, že tam byly provedeny nějaké změny v grafickém ovladači, které nemusí být pro starší grafické procesory vhodné. V dřívějších verzích LibreElecu to nedělalo a s old generic release to také nedělá.
 
Citovat
#15
Takže co to způsobuje, víš. Změna rozlišení.
Jestli jsi registrovaný na fóru LibreElec, pokus se získat radu od tvůrců.
Někdy pomůže parametr v konfiguracích při spouštění.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#16
Byla vydána finální stabilní verze LibreELEC 11.0.3, která přináší Kodi (Nexus) v20.2.
Verze 11.0.2 byla přeskočena kvůli opravám jádra Linuxu na poslední chvíli.
 
Citovat
#17
(19.7.2023, 20:23)meda Napsal(a): Jestli jsi registrovaný na fóru LibreElec, pokus se získat radu od tvůrců.
Někdy pomůže parametr v konfiguracích při spouštění.

Registrovaný sice nejsem, ale zkusím to pohledat a případně se zaregistrovat a vznést dotaz. Jen nevím, jestli tu moji lámanou angličtinu pochopí.
Díky za nakopnutí. 6
 
Citovat
#18
The really final stable version of LibreELEC 11.0.5 has been released, bringing Kodi (Nexus) v20.3
https://libreelec.tv/2024/01/14/libreelec-nexus-11-0-5/
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)