• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Downgrade Nexus na Matrix
#1
Existuje nějaká možnost, jak vrátit současný Nexus na předchozí verzi Matrix? Mám Kodi v TV TCL a bohužel jsem si v nastavení zapomněl zakázat aktualizace a jednoho "krásného" dne se mi Matrix přeinstaloval na Nexus a od té doby mi nejde SCC. Samozřejmě by bylo asi dobrý to třeba celý přeinstalovat, ale mám tam naházenejch takovejch věcí a tak jsem se s tím piplal, že by mi asi jeblo, kdybych to měl dělat znova. Zkoušel jsem na Kodi, který mám v kompu a nemám ho nijak vytuněný (takže žádná škoda v případě ztráty dat), addon Backup a zjistil jsem, že mi nijak se zálohou toho co potřebuju nepomůže, takže už asi zbývá opravdu jedině ten downgrade.
 
Citovat
#2
@Varg: Není jednodušší aktualizovat repo a doplněk SCC?
 
Citovat
#3
(06.3.2023, 20:00)Tomik68 Napsal(a): @Varg: Není jednodušší aktualizovat repo a doplněk SCC?

SCC je aktualní. Repo mám aktualizovat jak?
Jinak při prvním spuštění Nexus to hlásilo, že addon Libretro Compatibility není kompatibilní s novou verzí Kodi. Je to s tím nějak spojené? Zkoušel jsem ten addon instalovat znova a prostě to nejde.
Problém v SCC mám ten, že se tam sice dostanu třeba k filmu, ale když ho spustím, tak se ani nespustí a spadne Kodi.
 
Citovat
#4
@Varg: Je to stejné, jako při první instalaci: https://streamcinema.cz/d/4-jak-nainstal...oplnek-scc. Budeš tam pak mít správnou verzi repa.
 
Citovat
#5
(06.3.2023, 22:45)Tomik68 Napsal(a): @Varg: Je to stejné, jako při první instalaci: https://streamcinema.cz/d/4-jak-nainstal...oplnek-scc. Budeš tam pak mít správnou verzi repa.

Seš si jistý, že tento postup mi zachová SCC se vším, co jsem tam přidal? Mimochodem teď jsem zjistil, že mi nejde vlastně ani skylink live tv. A to jsem nezkoušel ještě ostatní doplňky... Úplně se teď proklínám, že jsem si nezakázal automatické aktualizace Sad
 
Citovat
#6
@Varg: Tady máš opravný fix na Skylink.
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-skyli...on?page=85
SCC ti to normálně zachová, nainstaluj repo z adresy co tam máš z původní instalace a pak z repa aktualizuj doplněk.
 
Citovat
#7
Skylink jsem zatím nezkoušel, ale SCC pořád nic. Jestli to teda chápu správně a dělám to jak radíš. Repo se SCC (Hacky) jsem odinstaloval a znova nainstaloval, ale SCC je aktuální-aktualizovat nejde. A nevím jak jinak ho nahrát z toho repa. Jedině ho odstranit a znova nahrát a to bych vše ztratil.
 
Citovat
#8
@Varg: Nic se nesmí odinstalovat. Normálně dej nainstalovat SCC z Hacky's repa. Doplněk se tak aktualizuje na verzi pro Nexus a vše bude zachováno.
 
Citovat
#9
@Varg: Pokud k jakémukoliv doplňku existuje jeho nastavení, při odinstalaci se tě to zeptá, jestli chceš odinstalovat i nastavení.
Jestli se umíš pohybovat v souborech TV, najdi si v Userdata/addondata Userdata - Official Kodi Wiki doplněk SCC a celý si ho před odinstalací někam zazálohuj. To jen pro jistotu. Pak z SCC nic neztratíš.
X96max plus 4/32 + CE 21 RC2 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#10
Tomik68
Já vůbec nevim, jak to myslíš. SCC je tam nainstalováno, takže ho nemůžu znova nainstalovat, leda že bych ho odinstaloval. Když v repu najedu na SCC, tak tam není žádná možnost reinstalu. Ani aktualizace. Jen je tam možnost zaškrtnout automatické aktualizace.

Jkmh
Mně nejde o nastavení, to je to nejmenší. Já si ze SCC našel mrtě filmů, které jsem si přidal do oblíbených, abych na ně nezapomněl a v budoucnu se na ně podíval. Takhle mi to všechno zmizí, jsou to stovky filmů, na které jsem přišel různými postupy a dával si to do kodi hodiny podle herců a tak... je to trochu úchylka no, ale když už jsem se s tím takhle dělal, tak bych to nerad ztratil ?
 
Citovat
#11
@Varg: Z oblíbených ti nic nezmizí, dokud je nesmažeš nebo dokud neodinstaluješ Kodi a dáš smazat jeho data. A i kdybys to chtěl udělat, můžeš si i oblíbené vyzálohovat. Najdeš je v .../userdata/favourites.xml

A mimochodem. Nevyužíváš optimálně to, co ti Kodi a jeho doplňky nabízí. Ty hodinové operace, které provádíš v Kodi ukládáním do Oblíbených, jsou dost primitivní řešení. Doporučoval bych na to jít s pomocí Trakt-u.
  • Zřídit si na něm účet (pokud ho už nemáš), přes webové rozhraní si vše, co kdy chceš sledovat ukládat do Watchlist-u.
  • Pak si v SCC addon propojit s Trakt. Od té chvíle se vše, co se objeví v SCC a je současně ve tvém Watchlist-u v Trakt, objevím v SCC v Trakt.tv > Seznam ke shlédnutí.
  • A když půjdeš ještě dál a použiješ (a správně nastavíš) v SCC funkci Knihovna a v ní si ve Trakt.tv Seznam ke zhlédnutí zapneš Automaticky přidávat filmy a seriály, budou se ti odkazy na tituly přidávat automaticky do knihovny Kodi a budeš moci využít veškerý luxus, který Kodi nabízí, tedy včetně widgetů, upozorňování na novou sérii apod.
Já dnes pro většinu titulů, které sleduji v Kodi, používán výše popsaný princip. V Trakt.tv si udržuji seznam toho, co kdy chci vidět. Prakticky v okamžiku, když si přečtu informaci o nějakém filmu, třeba ještě připravovaném, podívám se do Trakt a pokud tam je, tak si ho vložím do Watchlist. Můžu to dělat kdykoliv a kdekoliv, třeba na mobilu. No, a v okamžiku, když se film objevím v SCC (třeba po roce, dvou), tak se mi v Kodi knihovně objeví v Novinkách. Už dnes si tam ukládám filmy co půjdou do distribuce za rok či dva.

Platí to i pro seriály. Shlédnu všechny díly všech dosud natočených sezón a seriál mi v knihovně Kodi zmizí ze seznamu "nedokoukaných" seriálů. Pak třeba po roce vyjde další série, dostane se do SCC a mně se v Kodi znova objeví jako nedokoukaný seriál a já mohu pokračovat ve sledování.
 
Citovat
#12
JIRo
Ty jo díky za tip na ten trakt. Zatím jsem se jen zaregistroval a trochu se s tím seznámil a propojil to se SCC (zkouším to v telefonu a až budu doma tak to rozjedu v TV) a to je opravdu dobrá věc. Tam si naházím pak všechno. Fakt díky.
 
Citovat
#13
Smazal jsem svůj zbytečný příspěvek, neb jsem nedočetl předchozí.
 
Citovat
#14
@Varg: Můžeš ho znovu nainstalovat (aktualizovat). Dej instalovat doplněk z repozitáře, najeď na hackyho repo a nainstaluj. Trakt je parádní věc, jak si zvykneš, nechceš jinak. Jedna rada - když chceš někoho tagnout, tak před Nick dej @, jméno pak zmodrá a klikni na něj (dopíše to : na konec)
 
Citovat
#15
Tomik68
Ok díky.
Mimochodem ale zkoušel jsem v telefonu reinstal SCC a z oblibenych ty polozky opravdu zmizely.
 
Citovat
#16
Takže pánové na něco jsem přišel. Chyba byla ve vzhledu. Zkusil jsem vrátit zpátky na ten původní předinstalovanej vzhled kodi (teď nevím jak se jmenuje) a jde mi všechno. SCC, Skylink, O2... každej doplněk fachá. Měl jsem vzhled Metropolis, byl jsem s ním spokojen, ale jak vidět, tak se to nějak nesneslo s novou verzí kodi.
 
Citovat
#17
Ještě mám teda jeden dotaz. Bohužel i když jsem celé kodi znovu nainstaloval, mám pořád stejný problém - padá mi při spuštění SCC, Skylink live tv atd, pokud to spouštím v jiném vzhledu, než v tom základním.
Rozhodl jsem se tedy prostě nainstalovat znova matrix, ale vypadá to celkem na problém. Když v TV najdu v google play kodi, nainstaluje se mi logicky poslední verze. Stáhnul jsem na flashku pár instalačních souborů matrixu, co se tvářily jako že jsou pro android tv a ani jednu se nepodařilo nainstalovat. Opravdu už nevím co dělat, poradí někdo?
 
Citovat
#18
http://mirrors.kodi.tv/releases/android/
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#19
(09.3.2023, 19:44)kraftwerk007 Napsal(a): http://mirrors.kodi.tv/releases/android/

Super, funguje. Díky!!
 
Citovat
#20
Nemáš zač.  5
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)